Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2015, 13:22   #1
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Durashift - 6 biegowy szarpanie

Witajcie

Mam zagwozdkę z moim automatem .

Durashift - Mondeo mk4

Jak jest sucho zero objaw nie występuje . ForScan nie pokazuje żadnych błędów . Zarówno w suche jak i wilgotne dni

Ale przejdźmy do meritum . Przy zwalnianiu i redukcji z 2 na 1 czuć zmiane biegu ciężko nazwać to szarpnięciem .Przypominam że występuje to tylko w wilgotne dni lub deszczowe i to nie za każdym razem . Czytałem o wgraniu nowszego soft'a

Teraz dwa pytania
1 . jak sprawdzić ( o ile się da ) obecną w sterowniku wersję ?
2 . kto ogarnie temat wgrania aktualizacji w małopolsce ?

Będę wdzięczny za pomoc


Ostatnio edytowane przez SRS ; 03-09-2020 o 17:57
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 16:25   #2
Puch_
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Mk4 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM A/T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Wymianę oleju kiedyś robiłeś ?

Zacząłbym od aktualizacji softu, bo te z pierwszych lat produkcji podobno miało problemy z szarpaniem przy redukcji biegów. W dalszej kolejności pomyślałbym nad wymianą oleju, szarpania w tych skrzyniach w 99% przypadków spowodowane są nieprawidłową pracą elektrozaworów, która wynika najczęściej z ich zabrudzenia (brak wymian oleju).
Puch_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 20:35   #3
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Nie wymieniałem bo nie jestem pewny czy przebieg mojego auta jest faktyczny wszystko wskazuje ze tak ale nie mam potwierdzenia.
I z racji tego boje się że po wymianie skrzynia sie posypie .
Na update softu juz jestem umówiony
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 21:06   #4
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Tam jest Aisin TF81SC czy tam AWF21. Dla tej samej skrzyni Volvo wymienia olej a Saab to nawet co 50.000km. Ford woli jak klient przyjedzie po nową.

To, że ford nie przewiduje nie znaczy, że nie powinno się tego robić. W MK4 też na początku nie można było wymieniać tulei wahacza wzdłużnego (cukierków) a w V70 były dostępne od razu. Teraz w Fordzie też są i jakoś okazało się, że nie trzeba kupować całego wahacza.

Jak pisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Wymień olej. Masz standardowe objawy zużytego.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 22:18   #5
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Ok . Mam nalatane 190k , tak pokazuje auto . Patrzac na zużycie i to że rozrząd byl fabryka jak wymieniałem na 85% sądzić mogę że to faktyczny przebieg tego auta . I teraz czy to nie za dużo żeby wymienić olej ? Obawiam się że będzie to jego pierwsza wymiana i co za tym idzie skrzynia się posypie. Pozatym na innych biegach skrzynia pracuje perfekcyjnie, narazie zrobię update softu. Zobaczymy co dalej wiele osób pisze że to pomaga
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2015, 22:40   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie

Zmień olej póki jeszcze masz w czym zmienić. 190 tys na jednym oleju to sporo.

wyryte w kamieniu
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 11:38   #7
Puch_
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Mk4 Ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM A/T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Poprzednio miałem S60, ze starszym modelem tej skrzyni (AW55-50) i po dynamicznej wymianie oleju zaczęły się schody, które skończyły się regeneracją płyty elektrozaworów (przebieg > 250 k km).

Pewnie i tak by mnie to czekało, jednak teraz podchodzę bardziej ostrożnie do tematu płukania skrzyni, gdzie nie wiadomo kiedy był wymieniany olej.

W fordzie z racji niskiego przebiegu (w momencie zakupu 43 k km) zdecydowałem się od razu na wymianę oleju, jednak statyczną - 3,5 litra. Zamierzam kontynuować statyczną wymianę oleju w skrzyni co 2 - 3 wymianę oleju w silniku (czyli co 20 - 30 k km), co przy moich przebiegach wychodzi mniej więcej raz w roku.
Puch_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 12:20   #8
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

No właśnie , jeżeli auto miało by około 100 k to nawet bym się nie zastanawiał nad wymianą .

Teraz mam pewne obawy .
Ale tak jak pisałem najpierw spróbuję soft .

Tym bardziej że skrzynia tylko w tym wypadku daje o sobie znać w innych sytuacjach chodzi perfekt
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 12:25   #9
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Stara zasada skrzyń automatycznych - jeśli masz duży przebieg (np. ok. 200 tyś) i olej był wcześniej nie wymieniany, to nic nie ruszaj.
Jeśli masz historie autka mówiącą o cyklicznych wymanach oliwy w skrzyni - to wymieniaj.

Naprawdę znam przypaki że pierwsza wymiana przy ok. 200 tys powodowała poźniejsze problemy.
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2015, 13:00   #10
Pajko
ford::average
 
Avatar Pajko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi Durashift
Rocznik: 2007
Postów: 89
Domyślnie Odp: Durashift - 6 biegowy - Mondeo mk4

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stara zasada skrzyń automatycznych - jeśli masz duży przebieg (np. ok. 200 tyś) i olej był wcześniej nie wymieniany, to nic nie ruszaj.
Jeśli masz historie autka mówiącą o cyklicznych wymanach oliwy w skrzyni - to wymieniaj.

Naprawdę znam przypaki że pierwsza wymiana przy ok. 200 tys powodowała poźniejsze problemy.
Dokładnie tego samego zdania jestem ( to nie mój pierwszy automat ) w każdym z wcześniejszych aut postępowałem tak samo .
Pajko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.