Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2018, 06:38   #31
keiw
FCP member
 
Avatar keiw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-06-2013
Skąd: Szczecin
Model: C-Max 2016 Titanium
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Uwielbiam te uliczki dookoła Rynku w Rawiczu. Tam stoi pełno aut w miejscach, na których ich nie powinno być. Pełno jest też cwaniaków przejeżdżających przez deptak.

Twój wątek będę śledził z zainteresowaniem.
Na Wazów wypatruj czasami C-Maxa na tablicach ZS.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
-> Moje auto: C-Max - brązowy renifer
keiw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 10:45   #32
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile znaczy wyrok WSA? Bo o ile Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyda wyrok brzmiący tak a siak, to w Poznaniu będzie brzmiał inaczej. Taka sprawa, że nawet policjanci różnie interpretują przepisy ruchu drogowego.
To dlaczego Panie instruktorze ograniczyłeś swoją odpowiedź w temacie do lakonicznego "tak". Chcesz prowadzić rzeczową dyskusję, a twierdzisz, że świat jest tylko czarny, albo biały. Wrzuciłem więc pierwszy z brzegu przykład, potwierdzający że są także odcienie szarości. Fakt, że każdy sąd ma prawo do własnej interpretacji przepisów, nie stanowi chyba dla nikogo tajemnicy, ale należało o tym wspomnieć. Tym bardziej, że każdy organ procesowy (policja, prokuratura i sąd) może inaczej widzieć fakty, bowiem ocena zdarzenia, to nie tylko analiza stanu prawnego, ale także okoliczności. Nie było by tematu, gdybyś był uprzejmy o tym wspomnieć. Już choćby dlatego: "Najciekawszy był przypadek taksówkarza, który stojąc "na światłach" obserwował pijaka usiłującego pokonać przejście dla pieszych za skrzyżowaniem. Wraz z pasażerami mieli ubaw po pachy, jak gościu upadał i wracał do pionu korzystając ze wsparcia latarni. Jak zapaliło się zielone, taksówkarz ruszył i po kilkudziesięciu metrach (na wysokości owego nieszczęśnika) miał już prędkość dopuszczalną. Pech chciał, że latarnia odmówiła współpracy i zawodnik upadł taksówkarzowi przed maskę...
Jak sądzisz, miałem go pochwalić, że nie przekroczył dopuszczalnej, czy też zarzucić mu kompletną ignorancję przepisu wynikającą z art 4 ustawy prd?"
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 11:40   #33
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Aczkolwiek jakby nie było fajny temat i zawsze można czegoś nowego się dowiedzieć.
Mamy 2 osoby , które się znają i zawsze wytłumaczą , spróbują wytłumaczyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 13:56   #34
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał keiw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pełno jest też cwaniaków przejeżdżających przez deptak.
Osobówką przez deptak, to pół biedy, wzdłuż deptaka uwierz mi to pikuś. Sam osobiście zrobiłem foto CIĘŻARÓWKI na deptaku. wtedy zrobiłem coś, myślę, że słusznego.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dlaczego Panie instruktorze ograniczyłeś swoją odpowiedź w temacie do lakonicznego "tak".
1. Nie przez Pan (!), do Pana trzeba mieć wygląd i kase
2. Za dużo zachodu z przytaczaniem wyroków. posty i tak mają długość "Naszej Szkapy" (z wyrazami szacunku dla Marii Konopnickiej).
3. Jest to odpowiedzialność, ktoś na drodze może też inaczej tłumaczyć wyroki przytoczone w tym temacie i nieszczęście gotowe.
4. Jak sam masz taką wiedzę, to pomóż, zamiast wypominać.
5. W poście są jeszcze trzy definicje.
6. Dwóm się podoba, a jednemu nie. Jest to temat rozwojowy, ale nie w tym kierunku
7. Szkolili mnie z Przepisów Ruchu Drogowego, a nie z wyroków sądów.

Żona mówi: Idź na kompromis!

Ok, jeżeli ktoś czegoś nie rozumie, lub ma wątpliwości lub ma dodatkowe pytania, to mogę wytłumaczyć szerzej i przytoczyć jakiś wyrok jeżeli jest. Znajdę też jakieś zadanie.
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 14:15   #35
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ostatnio np ja dowiedziałem się czegoś nowego dla mnie. W przypadku mandatu chyba bym nie przyjął. Jak się okazuje nie miałbym racji.
Jest autostrada 2 pasmowa , do tego 3 pas rozbiegowy , czyli " gorszy" jak nazwano w filmie.
I teraz sytuacja: samochody z pasa rozbiegowego jak i lewego autostrady jednocześnie zmieniają pas na środkowy czyli prawy pas autostrady i czy obowiązuje reguła prawej dłoni ? Przecież ten z pasa rozbiegowego włącza się do ruchu.....
Otóż ponoć wtedy również obowiązuje reguła prawej dłoni. Tak powiedział ten Pan , a głupi chyba nie jest. Czasem go oglądam.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] od 4 minuty

Natomiast nie uzasadnił dlaczego włączający się do ruchu ma takie prawo jakby już jechał tą " główną" drogą.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 14:53   #36
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Ja bym z tym Panem z yt polemizował. Źródło przytoczonego tekstu... Portal społecznościowy... Hmm.
Nie mam mądrej kligi przy sobie, właśnie podróżuje.
Moja interpretacja jest taka:
Pojazd poruszsjący się po autostradzie ma linię między pasami jezdni przerywaną, więc może w każdej chwili zmienić pas i ma do tego prawo.
Pojazd kożystający z rozbiegówki ma znak ustąp pierwszeństwa, który obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu i musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim poruszającym się po skrzyżowaniu. A skrzyżowanie
kończy się na końcu prawego pasa rozbiegowego.

Tematy odkładam na później (nie wcześniej niż w niedzielę).
__________________

Ostatnio edytowane przez Triam ; 02-02-2018 o 14:56
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 14:55   #37
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Na spokojnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywistym jest , że jeżeli pojazd jedzie prawym pasem autostrady to ten z rozbiegowki nie ma prawa wjechać pod koła tamtemu, rzecz o tym , że jeden i drugi wyjeżdżają na środkowy. Ciekawe czy jest na to jakiś przepis . Ciężko znaleźćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 15:35   #38
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że jeżeli pojazd jedzie prawym pasem autostrady to ten z rozbiegowki nie ma prawa wjechać pod koła tamtemu, rzecz o tym , że jeden i drugi wyjeżdżają na środkowy. Ciekawe czy jest na to jakiś przepis
Art. 5. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani stosować się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli, sygnałów świetlnych oraz znaków drogowych, nawet wówczas, gdy z przepisów ustawy wynika inny sposób zachowania niż nakazany przez te osoby, sygnały świetlne lub znaki drogowe.

2.Polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem lub uprawnione do jego kontroli mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

3.Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.

Podsumowując, szczegółowa hierarchia ważności wygląda następująco:
- policjant, lub inna osoba uprawniona do kierowania ruchem
- sygnały świetlne
- znaki pionowe
- znaki poziome żółte
- znaki poziome białe
- ogólne przepisy zawarte w kodeksie drogowym.
Zatem biorąc pod uwagę, że na końcu pasa rozbiegowego masz znak A 7 (ustąp pierwszeństwa), to niestety "kierownik" poruszający się prawym pasem autostrady ma pierwszeństwo.
Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za dużo zachodu z przytaczaniem wyroków.
Nikt Ci nie każe przytaczać wyroków, wystarczyło tylko wspomnieć, że istnieje przepis art 4 ustawy prd, mówiący o obowiązku stosowania zasady ograniczonego zaufania, co wskazuje, że stosowanie się do przepisu art 49 ust. 1 pkt 2 jest uwarunkowane indywidualną oceną sytuacji na drodze.
Cytat:
Napisał Triam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posty i tak mają długość "Naszej Szkapy"
Tu także niezupełnie masz rację. W pierwszym poście na pół strony rozpisałeś się ktoś Ty i dlaczego tu, po czym w kolejnym poście wrzucasz lakoniczne "tak", bez jakiegokolwiek komentarza, czy uzasadnienia.
Jest też wyrok NSA w sprawie zbyt zdawkowych szkoleń na kursach prawa jazdy. Kursantka (sprawca wypadku) zarzuciła instruktorowi brak jednoznacznych wskazówek, wyjaśnień, czy informacji o przepisach. Instruktor ograniczał się jedynie do "tak nie wolno", "przepisy zabraniają", "nie dotyczy", natomiast nigdy nie wyjaśniał z czego owe zakazy, czy nakazy wynikają. Tu nie jesteś ograniczony czasem wykładu, więc warto się trochę rozwinąć i wstawić jakiś komentarz, czy uzasadnienie.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 15:41   #39
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Wg mnie jako ze na pasie rozbiegowym wlacza sie do ruchu, oraz to ze z reguly przed wjazdem na ten pas jest znak "ustap pierwszenstwa", to pierwszenstwo ma ten na lewym pasie. Ten z rozbiegowki wlacza sie do ruchu, a wlaczajacy sie do ruchu musza ustapic pierwszenstwa zgodnie z przepisami.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2018, 16:17   #40
Triam
ford::average
 
Avatar Triam
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Kodeks Drogowy... pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem biorąc pod uwagę, że na końcu pasa rozbiegowego masz znak A 7 (ustąp pierwszeństwa), to niestety "kierownik" poruszający się prawym pasem autostrady ma ie.
Od kiedy na końcu/na początku- kwestia do ogarnięcia.
Moim zdaniem znak ten stoi na początku (przy wjeździe na zjazdówki, nie na końcu, w miejscu gdzie trzeba już jest tylko autostrada/ekspresówka)
Nie wspomniałeś też o znaku A-6d
__________________
Triam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.