Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2011, 11:49   #1
crk81
 
Postów: n/a
Question Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Niedługo będę musiał wymienić w/w stąd moje zapytania:

- czy tłumik do Fiesty TDCI rocznik 11-2001/12-2005 jest kompatybilny? Atrakcyjny cenowo jest np. tłumik firmy POLMOstrów model 08.545 - zastosowanie ...fiesta (katalog online http://www.polmostrow.pl/katalog.html)
- tłumik firmy ASMET http://asmet.pl/asmet2007/katalog/FO...73030,10708u,1 jest dedykowany Fuzji 1.4 TDCI - gdzie go można nabyć wysyłkowo?
- może inne propozycje?! - najchętniej z linkami gdzie można kupić.


Za porady w stylu "wstawić rurę" DZIĘKI. Przez ok. 6 m-cy jeździłem z "odłączonym bachrem" - na ucho wszystko było ok...

 
Stary 14-08-2011, 12:18   #2
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

co to jest "bacher" ?

Ja zazwyczaj z takimi problemami udaję się do inter carsu. W miarę tanio i raczej nigdy nie miałem problemu z częściami od nich.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
po lewej stronie w zakładce "dane elektroniczne" znajdziesz katalogo do pobrania, a wraz z nim cennik.
mouzes jest offline  
Stary 14-08-2011, 16:13   #3
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Co do Inter Cars to prawda za wyjątkiem na ogół cen... (zawsze poszukiwania zamienników rozpoczynam od nich), np. oferowany przez nich tłumik końcowy do Fusiona 1.4 TDCi firmy BOSAL (BOS154-433)
jest blisko 2x droższy od wspomianego wcześniej tłumika POLMOstrów 08.545 kosztującego na allegro z dostawą ok 125zł.

...bacher inaczej tłumik końcowy - u mnie już flekowany i domowym sposobem ponownie zespolony z rurą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 14-08-2011, 16:20   #4
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Cytat:
Napisał crk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- tłumik firmy ASMET [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest dedykowany Fuzji 1.4 TDCI - gdzie go można nabyć wysyłkowo?
Czy szukałeś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]?
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline  
Stary 14-08-2011, 16:27   #5
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Jitter Tak!! Patrz mój wcześniejszy post - dają linki do ...Inter Cars, nota bene brak tłumika firmy ASMET w ich ofercie.
 
Stary 14-08-2011, 16:31   #6
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Zgadza się...aczkolwiek na dobrą sprawę nie wiem, z którego regionu Polski pochodzisz. W większości województw oprócz Inter-Carsu są także inni dystrybutorzy...

Sprawdziłem w katalogu firmy Fota - tam mają tłumik Bosala, lecz nie dość, że "kosztowny", to w dodatku na chwilę obecną niedostępny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysyłkowo, na Allegroszu :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i drugi, też tani: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Signature coming soon...

Ostatnio edytowane przez Jitter ; 14-08-2011 o 16:40
Jitter jest offline  
Stary 14-08-2011, 17:23   #7
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Więc tak:
- 1 link odpada - brak w ofercie odpowiednich tłumików (oczywiście do Fuzji i/lub przy założeniu kompatybilności?? do Fiesty Mk6).
- 2 link owszem pasi ale do Twojego Fordzika (nr kat. ASMET 07.176 - pytanie czy i do TDCi do którego wedle wpomianego katalogu powinien być model 07.206?)

Poszperałem w innych województwach i owszem są inni ale albo cena albo nie dla kowalskiego...

TU jest link do tanich tłumików końcowych firmy POLMOstrów. PYTANIE CZY PASUJĄ DO FUSIONA TDCi??

Ostatnio edytowane przez crk81 ; 14-08-2011 o 17:34
 
Stary 14-08-2011, 17:38   #8
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Sprzedawca nie koniecznie musiał zawrzeć pełną ofertę... Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z takowym - napisać/zadzwonić i ustalić dostępność tłumików dla Fusiona 1.4 TDCi.

Swoją drogą ciekawi mnie, przy jakim przebiegu/wieku Twojego auta tłumik zaczął nosić oznaki zużycia?
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline  
Stary 14-08-2011, 18:41   #9
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

Fuzję już kupiłem z "obgryzionym" tłumikiem w wieku 6 lat. Korpus tłumika był prawie całkowicie oddzielony od rury - łączyła oba elementy cieniutka "nitka" grubości ok 4mm (chyba szef rury). Przerwa między w/w wynosiła ok 6-8mm - założyłem własnej roboty opaskę szerokości ok 5cm na naspawany kołmierz przy korpusie tłumika. Po ściągnięciu szczelne i pewne do dziś połączenie w przeciwieństwie do spodu i boku tłumika od strony koła. Dla jasności "bacher" został zjedzony od zewnątrz ...ostał się ostatni wewnętrzny płaszczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie widzę sensu dalej go sztukować stąd moje zapytanie o nowy.
 
Stary 19-11-2011, 11:46   #10
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Tłumik końcowy - Ford Fusion 1.4 TDCI

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Temat zamykam.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
fiesta mk6 , fusion , tdci , tłumik końcowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.