Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2018, 09:30   #1
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Wczoraj pod praca zauwazylem, ze mam cos czarno pod samochodem i okazalo sie, ze to kwestia odkreconego korka oleju. Dodatkowo zauwazylem tez, ze zaczyna mi znikac plyn chlodzacy - jest tuz ponizej stanu minimum. Termostat wymienialem jakies 3 miesiace temu, wiec na 99% nie jest to uszczelka, ale na pewno sie temu przyjrze. W plynie nie ma zadnych tlusytych plam itp., wiec upg tez jest ok. Czy zdarzaly sie przypadki samoistnie odkrecajacego sie korka oleju w 1.6tdci? Jestem przekonany, ze przy ostatnim sprawdzaniu poziomu oleju korek byl dokrecony, ale glowy nie dam. Na pewno od ostatniego sprawdzania stanu minelo juz z 2k km, wiec podejrzewam, ze odkrecony korek wczesniej dalby o sobie znac. Tak wiec 2 pytania:
1. Gdzie szukac przyczyn znikajacego plynu?
2. Co moglo spowodowac odkrecenie korka oleju (wywalilo mi przez to 1,5l oleju z max do min)?

kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 09:44   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Cytat:
Napisał kozunio12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem przekonany, ze przy ostatnim sprawdzaniu poziomu oleju korek byl dokrecony, ale glowy nie dam.
Tez tak myślałem, a na nastepny dzień poczułem olej w kabinie. Jednak zapomniałem wkręcić korka. Silnik działał normalnie (1.8 tdci), ubytek był niezauważalny.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 09:47   #3
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Co do płynu to 2 razy też dolewalem po kupnie auta i się bałem że coś nie tak bo sobie gdzieś poszedł. Ale teraz stan się trzyma olej i płyn czysty więc widocznie było jakieś zapowietrzenie. Co do korka nie miałem takiego przypadku. Bagnet na swoim miejscu? Bo w przypadku zapchanej odmy ciśnienie ze skrzyni korbowej potrafi wypchac bagnet a nawet oring albo uszczelkę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 10:04   #4
piotras1986
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Koronowo
Model: Ford Focuc GHIA
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Witam
W kwestii płynu chłodzącego proponuję sprawdzić:
a) chłodniczkę ogrzewania:
- czy nie ma mokrej wykładziny
- czy nie pojawił się problem z odparowaniem szyb
b) komorę silnika:
- potencjalne wycieki, pocenia
c) rurę wydechową:
- czy okopcenie rury nie ma konsystencji gęstej mazi
- czy z wydechu po rozgrzaniu silnika nie wydobywają się spaliny z płynem.
Jeśli będą to objawy z punktu c) to usterka jest w silniku (uszczelka pod głowicą w standardowym przypadku).
Korek oleju nie może się sam odkręcić chyba ze ktoś go nie dokręcił przy wymianie oleju.
piotras1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 10:08   #5
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Pytanie po za tematem a mianowicie czy w tych silnikach dmucha wam z korka oleju po jego odkreceniu ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:12   #6
Fokusall
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2018
Model: Ford focus c max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Witam
Mam dość duży problem z płynem chłodniczy. Zaczął
Uciekać że zbiornika wyrownawczego ale nie wiadomo gdzie, jeden mechanik stwierdził że uszczelka pod głowica bo wyciekow nigdzie nie ma. Ale ani nie ma spalin ani w zbiorniku nie widać żadnych obiaw na to że płyn ma kontakt z olejem, i olej też jest czysty. Ale ostatnio zwróciłem uwagę na zimnym silniku że jak oskrecam zbiornik to poziom płynu się uzupełnia do stanu max. Czy może ktoś kiedykolwiek się z tym spotkał, jeśli tak to będę wdzięczny za jakiekolwiek porady z góry dziękuję.
Fokusall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 19:15   #7
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Coś tam kiedyś słyszałem że korek ma odpowietrznik jak masz zatkany to się tak może dziać

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 18:21   #8
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Na razie wymyłem komorę silnika i będę kontrolował na bieżąco, czy coś się będzie działo. Zrobiłem na razie 400km i nie widać nawet, żeby korek drgnął, a i przedmuchów też nie ma. Na szukanie znikającego płynu chłodniczego na razie jest za zimno, bo nie mam ogrzewanego garażu i tylko dolałem płynu. Może jeszcze po wymianie termostatu lekko był zapowietrzony i nie dolałem. W każdym razie na korku oleju nie ma masła, a rura też nie jest w żadnej mazi, tylko lekko okopcona jak to w dieslu.
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2018, 12:14   #9
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Prawdopodobnie namierzyłem źródło wycieków płynu - wąż idący z chłodnicy do termostatu był nie do końca naciąnięty na króciec i było widać lekkie zapocenie z tamtego miejsca. Zobaczę, czy poprawi się zużycie, czy trzeba będzie szukać dalej.
Natomiast interesuje mnie, czy po odkręceniu korka wlewu oleju powinien on "tańczyć" do tego stopnia, że może wypaść ze swojego miejsca. Po odpaleniu samochód dymi dość mocno na szaro, co wynika na 99% z zacinającego się EGR. Po zdjęciu przewodu łączącego separator oleju czuć lekki podmuch, natomiast na pewno dużo większe przedmuchy są przez korek oleju. Spod korka nie chlapie też w żaden sposób olejem, po prostu jest dość sporo nadciśnienie. Zapchany separator i cała pokrywa do wymiany, czy gdzie indziej mogą być problemy?

Ostatnio edytowane przez kozunio12 ; 24-02-2018 o 12:35
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 11:04   #10
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: 1.6tdci wywalilo korek oleju i znika plyn chlodzacy

Poprzednie nasunięcie węża nic nie dało, więc gdy tylko znalazłem chwilę, dalej zabrałem się za szukanie winowajcy. Samochód postawiony na suchym i odpalony, żeby zobaczyć, gdzie zacznie się pojawiać płyn po podłodze - wynik kapie na wydech z prawdopodobnie połączenia na plastikowym przelocie węża nagrzewnicy od strony grodzi (nie na samym wejściu do kabiny, ale od strony silnika). Teraz tylko wstawić kawałek węża na próbę i zobaczyć, czy płyn dalej będzie uciekał.
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.