Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Probe

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2009, 18:44   #11
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

tomiscorpio już buszuje po forum probe i założyłem temacikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jackoba1 Chyba wybiorę 2.0 bo z tym silnikiem to bym jakoś dał radę sam rozrząd wymienić itp. ogólnie mniej tłoków do naprawy i chyba łatwiej części dostać, a za oszczędzoną kasę na benzynie bym dopieszczał silnik 2.0. Kopcenie chwilowe w zimę by mi nie przeszkadzało bo i tak zawsze chwilę czekam po odpaleniu silnika aby rozruszać olejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale i tak by mnie korciło to naprawić, i pewnie bym naprawił. A w takiej sytuacji nie wystarczyło by wymienić pierścieni i wyczyścić tłoków?? Ile by Cie kosztowała droga do Kielc?

Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 21:02   #12
baluckityp
ford::average
 
Avatar baluckityp
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Cytat:
Napisał jackoba1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Jezeli natomiast slyszysz w silniku cykanie zaworow to jest to temat bardzo tani do ogarniecia i w tym temacie moge pomoc(koszt naprawy ok 50 zl) ...
czy kolega może coś poradzić ww kwestii ? pozdroO
__________________
"In complete darkness we are all the same, it is only our knowledge and wisdom that separates us, don't let your eyes deceive you"
baluckityp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 11:24   #13
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Rozumiem że to pytanie jest do jackoba1.
Ale ja też się tym tematem interesowałem i cykający zawór to nie jest duży problem. Bo wystarczy znaleźć miękki popychacz i go wymienić. Dostęp do niego nie jest trudny i nie jest to kosztowne. Trzeba wliczyć jeszcze koszt uszczelki pokrywy zaworów, lub można starą założyć na dobry silikon jeżeli by była jeszcze w dobrym stanie, ale ja za silikonem nie jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Marcin G. ; 14-07-2009 o 11:28
Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 15:07   #14
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

I w końcu się dowiedziałem czegoś o probku tym z komisu 96r. za 6tyś. Całkiem przypadkowo znalazłem właścicielkę tego samochodu! Tą niby ciocie kolesia z komisu! Ale ona ciocią nie jest i się z tego śmiała jak jej to powiedziałem. Ona sprzedała temu kolesiowi z komisu probe bo ona miała operację na kręgosłup i nie mogła jeździć tym autem. Powiedziała mi żebym nie kupował tego samochodu! Spoko podziękowałem i się rozłączyłem, ponieważ rozmawiałem z nią przez telefon. Ale ciągle myślałem czemu mi go tak odradza, i zadzwoniłem. I pytam się co jest w tym samochodzie popsute, a ona się roześmiała, po czym mi powiedziała że o ten samochód dbała, na bieżąco go naprawiała, jest z małym przebiegiem, zawieszenie i silnik w bardzo dobrym stanie i nigdy nie miała z nim problemów. A sprzedała go jedynie z problemów zdrowotnych, a mi go odradzała kupić dlatego że potem będzie mi bardzo ciężko sprzedać taki samochód i nie jest to samochód rodzinny(niewygodny 2drzwi.).


Teraz już wiem co to za samochodzikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę się przejechać z jakimś specem od silników żeby zerknął na ten silnik. Czy czasem ten spec w komisie nie zdążył go zajeździć.
Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 19:01   #15
baluckityp
ford::average
 
Avatar baluckityp
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Zgadza się Marcinie że moje pytanie było do jackoba1, ja mam tak że na ciepłym silniku troszkę czasem zaczyna mi cykać, na zimnym cihutki bez cyków czy stuków. Jak weźmie mi już co ma zabrać oleju (bo przebieg >250k km) to cyka głośniej, jak doleję nie cyka wcale lub właśnie na gorącym silniku. Tak to wygląda u mnie.

Kupując PROBE myśl zdecydowanie o sobie, komfort jazdy ma zapeweniony kierowca i pasażer, na tylnej kanapie zdażyło mi się jechać ale ja jestem na tyle wąski że wsiadałem/wysiadałem bez uchylania przedniego fotela hehe - to nie jest auto rodzinne i nigdy takie nie będzie i całe szczęscie że to 'coupe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam!
__________________
"In complete darkness we are all the same, it is only our knowledge and wisdom that separates us, don't let your eyes deceive you"
baluckityp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 23:03   #16
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

witam. kolego balucki, ja kiedys Tobie dawalem stronke z wymiana zaworka w pompie olejowej- jest bodajze w prezentacji twojego probiaka( taki zaworek oryginalny kosztuje w serwisie mazdy okolo 40 zl), i to jest odpowiedzialne za cykanie zaworow w tych silnikach a nie popychacze jak pisal kolega Marcin G, bo to jest dosc specyficzny motor i trzeba z nim pojechac do kogos kto zna MAzde.Wymiana samego popychacza kompletnie nic nie da, i nie sluchaj mechanika ktory nie zajmuje sie serwisem mazdy, bo nie wiem kto Ci doradzil wymiane popychacza ale napewno nie ktos kto zna dokladnie ten mtor i ta marke.Jakbys nie mogl znalesc to napisz a poszukam jeszcze raz i wstawie tutaj ta stronke. POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez jackoba1 ; 14-07-2009 o 23:12
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 12:46   #17
baluckityp
ford::average
 
Avatar baluckityp
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

teraz sobie przypomniałem że faktycznie kolego sugerowałeś mi kiedyś wymianę tejże pomki (miałem inne naprawy i jednak tego nie zrobiłem) niestety na tym forum szczególnie w dziale PROBE tematy często są usuwane i ślad po nich ginie :/
pomyślełem że może na innych forach mi podałeś link do tej stronki ale przeleciałem po swoich postach i nic nie znalazłem... także byłbym wdzięczny bardzo za ponowną twoją pomoc (najlepiej na PW bo nikt mi wtedy nie usunie hehe)

poozdroO
__________________
"In complete darkness we are all the same, it is only our knowledge and wisdom that separates us, don't let your eyes deceive you"
baluckityp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 23:14   #18
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Witam, wstawiam fotorelacje z wymiany zaworka w pompie olejowej w samochodach ford probe , mazda 626,mx6 w silnikach 2.0l.Fotorelacja pochodzi ze strony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .Wymiana tego zaworka eliminuje "cykanie " zaworów
a tutaj link :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 12:41   #19
Marcin G.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Kielce, okolice
Postów: 15
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Sorki za błędną porade... Faktycznie o tym zaworku też gdzieś czytałem.
Pozdrawiam
Marcin G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2009, 14:40   #20
Darek28
ford::average
 
Avatar Darek28
 
Zarejestrowany: 11-05-2004
Skąd: Tarnów (czasem Kluczbork)
Model: Probe II, Cougar V6
Silnik: 2.0 16V, 2.5 V6
Rocznik: 1995, 2000
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Cytat:
Napisał jackoba1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprosciej go sprawdzic jak jest zimno na dworze poniewaz silnik szybko stygnie i wtedy pierscienie olejowe sie minimalnie zwezaja i przepuszczaja olej. Ich zuzycie jest podobne do zuzycia uszczelniaczy zaworowych z tym ze jak saa walniete uszczelniacze to silnik kopci rowniez na wysokich obrotach lub jak przegazowujesz, a w przypadku pierscieni olejowych silnik kopci tylko przez okolo 30 sekund jak go odpalisz. Jezeli juz kupisz samochod z tym problemem moge podpowiedziec jak ewentualnie ten problem zlagodzic bez drogiego remontu.
Wlasnie mam taki problem: Probek 2.0 16V zimą kopci przez 30s na niebiesko po odpaleniu, latem nic. Na ciepłym silniku nie kopci nawet przy wysokich obrotach. Ogolnie bierze 1l oleju na 10tyś km. Kupiłem juz uszczelniacze bo myslalem ze to one ale po Twoim poście juz nie wiem. Powiedz moze jaki masz patent na tanią naprawe tego?
Ogolnie polecam autko bo naprawde jest tanie w eksploatacji a jazda nim jest po prostu piękna. Uklad kierowniczy i precyzja prowadzenia w ostrych zakretach niesamowite.
__________________
2.0 16V HIGHLIGHT
2.5 V6

Ostatnio edytowane przez Darek28 ; 22-07-2009 o 14:43
Darek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.