Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2020, 20:53   #21
rafajaku
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

OK, ale zasadniczo, gdybym miał dobrą platformę z 13 pinami (albo przyczepę), to
1) czujniki powinny się wyłączać
i
2) na zegarach powinna być widoczna grafika samochodu z przyczepą?

Czy tak?

Chodzi mi o to, że ASO twierdzi, że to że czujniki piszczą jest zupełnie normalne (nie ma to związku z ilością pinów czy sprawnością albo niesprawnością platformy/przyczepy) i nie może być inaczej.

rafajaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 20:59   #22
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Pojawia się na syncu ( przy wybranym wstecznym biegu) samochód z przyczepą. A na conversie informacja o wyłączonym blisie.
Masz hak rozkładany elektrycznie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 21:05   #23
rafajaku
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Nie, wypinany, na kluczyk (Westfalia a40v).
rafajaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 04:56   #24
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Musisz sobie chyba zweryfikować konfigurację auta forscanem. Potrzebujesz wersji rozszerzonej.
Mi hak z wiązką Westfalii też montowało ASO. Instrukcja nie wspomina o konieczności programowania. Efektem są wyjące czujniki.

Aktywacja modułu haka: OK
(wyłączenie czujników cofania)


IPC (wskaźniki wiedzą że jest hak)
720-03-02 xxxx xYxx
Y = 0 bez haka holowniczego
Y = 1 z hakiem holowniczym


PAM (moduł wspomagania parkowania wie że jest hak)
736-01-01 xxxY xxxx хx
Y = 0 bez haka holowniczego
Y = 5 z hakiem holowniczym


BdyCM (moduł przyczepy jest dostępny)
726-49-01 xxxx xxxY хxxx
Y = 0 bez haka holowniczego
Y = 1 z hakiem holowniczym
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 12:25   #25
rafajaku
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : Wielkie dzięki! Czy po wprowadzeniu tych zmian czujniki nie wyją, na Sync 3 masz widok auta z przyczepą i system Trailer Sway Control działa? Czy nie było/nie ma żadnych problemów?

Tak na marginesie ASO zainstalowało wszystko zgodnie z instrukcją Westfalia, która nie tylko nie wspomina nic o konieczności programowania, ale jej wręcz zakazuje.

Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię Westfalia, rozmawiałem z działem technicznym - ich zdaniem moduł jest jednokierunkowy, nie zwraca żadnych informacji do samochodu i odradzają programowanie. Dlaczego? Bo ich moduł jest jednokierunkowy.

Mówię: to bez sensu, po co mi moduł, wiązka dedykowana, skoro mam tylko światła a samochód nie wie nic o podłączonej przyczepie i nie wykorzystam żadnych systemów wsparcia holowania przyczepy... "Trzeba było to zweryfikować przed zakupem" i "Może Pan wyłączyć czujniki przyciskiem".

Owszem, mają rację, powinienem sprawdzić przed zakupem. Mądry po szkodzie. Niemniej jestem tym maksymalnie rozczarowany i wszystkim, którzy planują zakup wiązki dedykowane polecałbym jednak najpierw poszukać jakiejś alternatywnej.

Czy ktoś wie czy w przypadku wiązki Brinka jest tak samo? Tzn. moduł nie zwraca żadnych informacji do samochodu.

Czy jest jakaś alternatywa dla tych wiązek? Czy są do kupienia wiązki oryginalne?

W świetle tego, co napisałem wyżej, to już nieistotne, albo oczywiste, ale pojechałem dzisiaj rano do wypożyczalni przyczep, żeby sprawdzić czy problemem jest wtyczka od mojej platformy rowerowej. Nawet na kompletnej wtyczce przyczepy z 13 pinami - to samo: czujniki wyją a samochód nie widzi przyczepy.
rafajaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 13:09   #26
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Ostanie zdanie wskazuje na problem konfiguracji.

Trochę słabo że dałeś 4-5k i teraz sam masz sobie dokupować interface (50pln) i licencję forscan (50pln), potem jeszcze się doktoryzować z ustawień.

Jak kupowałeś zdalnie to pamiętaj że masz zwrot chyba do 2tyg.

Pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 13:19   #27
rafajaku
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Słabo. I nikt mi o tym wcześniej nie powiedział: ani sprzedawca haka/wiązki Westfalia, ani ASO mnie nie ostrzegło (nie wiedzieli, bo wcześniej zakładali tylko Brinka). Byłem przekonany, że dedykowana wiązka, to gwarancja pełnej zgodności elektroniki. W obie strony.

Konfiguracja jest poprawna, w sensie: zgodna z instrukcją Westfalia. Instrukcji Forda chyba na to nie ma.

Nie do końca rozumiem to, co napisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy te zmiany zrobione forscanem dotyczą tylko komputera samochodu czy mają wpływ na ten moduł Wesftalia?

ASO mówi, że mogą coś zrobić, ale na moją odpowiedzialność. A Mondeo nowe, na gwarancji... więc nie wiem czy gra jest warta świeczki.
rafajaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 13:35   #28
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Skoro ..
Cytat:
Napisał rafajaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca rozumiem to, co napisał @tombalt
To może nie zabieraj się za to. Co do Trailer Sway Control to nie wiem. Ja przynajmniej obecnie nie zamierzam nic ciągnąć. Hak mam do platformy.
Po zmianie tego co podałem mam samochodzik z przyczepą na sync i czujniki tylne siedzą cicho....
W ASO nie wiem czy mają takie podłe urządzenie jak elm327....
Czy warto? Sam musisz sobie odpowiedzieć.
To była pierwsza rzecz jaką zmieniłem po kupnie auta.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 14:00   #29
rafajaku
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue 150 KM
Rocznik: 2019
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : Dziękuję za wyjaśnienia. Sam się za to nie wezmę, nie czuję się na siłach. Muszę się teraz na spokojnie zastanowić co dalej.
rafajaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 14:46   #30
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Hak holowniczy/platforma rowerowa Thule a czujniki parkowania

Cytat:
Napisał rafajaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy po wprowadzeniu tych zmian ...
Jeśli nie ma modułu TRM (modułu haka), to zmiana konfiguracji zgodnie z sugestią Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jedynie spowoduje błędy!
Moduł PAM będzie się starał skomunikować z modułem TRM w celu określenia stanu zapięcia przyczepy a modułu TRM brak i nie che odpowiadać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego właśnie powodu wszyscy zwykle doradzają - montować fabryczny hak z modułem TRM - i wtedy wszystko działa jak powinno!
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.