Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2018, 21:24   #1
wojtekow1
ford::beginner
 
Avatar wojtekow1
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Ulanów
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Witam
Mam Transita blaszaka z 2007 roku z silnikiem 2.2 tdci o mocy 110km.
Od czerwca pojawia się objaw tego typu:
Po odpaleniu tak jakby był bez mocy i strasznie kopci na czarno, rusze i mocno na pierwszym biegu przygazuje tak do 4000obr/min, i go odmula, tzn jedzie normalnie i nie kopci, ma moc itp. Nieraz jak na jedynce nie chce się odmulić to redukuje z 3 na 2, lub z 4 na 3 i chwile cisne i objaw mija, wraz z tym pojawia się wielka czarna chmura za mnąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zawsze się tak dzieje, występuje to około 4 razy na 10 odpaleń. Gdy zapalam i jest ok, silnik ma moc i normalnie pracuje to nigdy go nie zamula podczas dalszej jazdy.
Nie ma wpływu na zachowanie silnika przy odpalaniu pogoda, nie ważne czy plus 30, czy minu 15, raz działa normalnie raz jest zamulony, również nie wpływa na to czy silnik jest rozgrzany czy zimny...
Na komputerze wyszło że niby jeden wtrysk jest lekko zdefektowany, jeden mechanik mówił że pompa lub turbina, drugi że wtryski, trzeci że EGR....Każdy ma inną teorie.
Może ktoś miał taki przypadek?
Będę wdzięczny za informacje
Pozdrawiam
Wojtek

wojtekow1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 21:59   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Prawie na 100% egr nie domyka się.
Chyba masz sterowany elektrosiłownikiem, czyli... jest drogi.
Czasami niektórym użytkownikom na Forum udawało się go naprawić (uszkodzenie mechaniczne przekładni), ale w praktyce chyba powinieneś go wymienić...
Jeżeli jeszcze czasami jest ok, jest szansa, że samo dokładne oczyszczenie go z osadów poprawi sytuację.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 22:04   #3
wojtekow1
ford::beginner
 
Avatar wojtekow1
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Ulanów
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

dzięki za odpowiedźGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki może być koszt tego egr?
wojtekow1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 08:35   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Cytat:
Napisał wojtekow1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki może być koszt tego egr?
Ktoś kiedyś podawał na Forum, ale już nie pamiętam.
Spojrzałem w Catcar.info, ten twój powinien mieć nr części 1480560 (8C1Q-9D475-BA), ale możliwe, że te późniejsze też są odpowiednie (np. 1480549) - ale trzeba by spytać w ASO. W ofercie Transit Center jest taki, ale obecnie niedostępny, no i stosunkowo drogi 770 zł. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zamiennik na Allegro 280 - 580 zł.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2018 o 08:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 10:29   #5
wojtekow1
ford::beginner
 
Avatar wojtekow1
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Ulanów
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Dziękuję za pomoc
Mam jeszcze pytanie odnośnie zaślepienia egr, czy można to zrobić, jeśli tak, to czy są jakieś skutki uboczne? Cży nie stosuje się takich praktyk?
Pozdrawiam
wojtekow1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 12:41   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Generalnie EGR jest po to, aby obniżyć emisję tlenków azotu, które - jak się ostatnio okazało - są rakotwórcze. A Diesel na wolnych obrotach i nieco wyższych pracuje z bardzo dużym nadmiarem powietrza (w stosunku do paliwa). Więc wprowadzono patent z egr-em, aby na wolnych obrotach i tych nieco wyższych (1.200 -1.400 obr/min) wprowadzać do kolektora ssącego spaliny - zmniejsza się dzięki temu ilość zasysanego świeżego powietrza i spada emisja NOx. Jak mówią dowcipni mechanicy o egr w takich silnikach - zjedz to co wys..łeś. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W efekcie brudne spaliny z licznymi tłustymi osadami i sadzą zawsze tak zabrudzą EGR, że w końcu się zatyka. A były już różne konstrukcje w ciągu tych 30 lat stosowania egr-ów i żadna nie była i nie jest bezawaryjna.
Więc zaślepienie daje to, że zawór się nie zatyka osadami i pracuje prawidłowo, a jego czujnik sygnalizuje prawidłową pracę. Podobno czasami pełna blaszka zaślepiająca daje błędne wskazania czujnika MAP w dolocie i niektórzy stosują częściowe zaślepienie - blaszkę z małym otworem.
Ja bym spróbował zaślepić go całkiem, blaszkę daje się od strony wydechu.

W modelu wcześniejszym 2,0 tdci (ja taki mam) egr sterowany jest podciśnieniowo i nie ma czujnika położenia. Wystarczy w dwie minuty zdjąć rurkę podciśnienia z egr-a i ją zatkać, a egr na wieki wieków pozostanie zamknięty. Niestety twój Transit jest na wyższym stopniu moralnego niepokoju o ekologię i ma drogi, sterowany elektrosiłownikiem zawór.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 29-12-2018 o 13:03
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 17:12   #7
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

ten sam model i rocznik co twój . miałem te same problemy , winny byl egr.
po pierwsze przysluchaj sie czy egr wogóle pracuje . Odpal silnik niech pochodzi chwilę i wyłącz...... powinieneś słyszeć takie chrobotanie pod maską ....to właśnie wtedy teoretycznie egr się oczyszcza. jeżeli tego nie słyszysz to albo egr nie ma zasilania na kostce , albo jest tak zabity nagarem że juz się nie rusza ;)

ja najpierw kupiłem używany sprawny egr i dałem częściowe zaślepienie ...3 dziurki w blaszce ....pomogło na jakieś 3 miesiace potem objawy wróciły , check nie świecił

ostatecznie kupiłem nowy egr u chińczyków i dałem pełne zaślepienie .
objawy ustąpiły mam spokój do dzisiaj a już minęło sporo czasu / km
skutki uboczne świeci check łapie błąd przepływomierza ..wraza po wykasowaniu forscanem

nie ma to wpływu na kulturę pracy silnika i samej jazdy. spalanie jak było między 8/10L 100km jak było tak jest . jedyna wada to świecąca kontrolka na desce.

przebieg jaki mam obecnie to ok 340kkm na liczniku ;)

.... egr wymieniałem sam , przy okazji wyczyściłem kolektor dolotowy bo było masę nagaru w nim :)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2017-01-09 17.00.49.jpg (97.9 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2017-01-09 17.08.17.jpg (95.5 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2017-02-03 19.24.18.jpg (99.2 KB, 19 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2017-02-03 19.24.30.jpg (93.7 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0320.jpg (90.3 KB, 16 wyświetleń)
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 21:15   #8
wojtekow1
ford::beginner
 
Avatar wojtekow1
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Ulanów
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Wielkie dzięki chłopaki.
Jeżeli zaślepiałeś sam i wymieniałeś ile czasu to zajeło, i czy nie mechanik, czyli ja dam rade to zrobić?
Czy musze nowy egr kupować i go zaślepiać, czy też mogę stary przeczyścić, założyć z powrotem i go zaślepić?
Trochę się ucieszyłem, ponieważ koszty nie duże, a auto chcę sprzedać i nie chcę aby ktoś miał problem.
Pozdrawiam koledzy wraz z życzeniami na Nowy 2019 rokGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekow1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 18:49   #9
wojtekow1
ford::beginner
 
Avatar wojtekow1
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Ulanów
Model: FORD EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2019
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

Witam
wojtekjanus i mariusz1978-chłopaki wielkie dzięki za porady! Okazały się w 100% prawidłowe. Egr po wyciągnięciu był w pozycji niedomkniętej, został przeczyszczony i zaślepiony. Mechanik powiedział że cały czas był troche otwarty. Wszystkie objawy mineły, a do tego silnik zaczął równiutko pracować, bo wcześniej bardzo delikatnie falował na luzie.
Silnik działa perfekcyjnie, aż chce się jeździćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomyśleć, że pół roku się męczyłem, dobrze, że nie posłuchałem tutejszych mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam serdecznie.
Wojtek
wojtekow1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 20:03   #10
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 110km Przymula, dymi na czarno???

No widzisz ��. Super ��
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.