Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2020, 19:20   #1
fgn
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 14-09-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie rozszczelniony kolektor

Witam , nabyłem mondeo mk4 2.0 145KM lpg 2007r. , zaczął dziwnie pracować po odłączeniu akumulatora , przynajmniej tak mi się wydawało , aż do dziś kiedy to zaczęło dmuchać pod maską i mechanik stwierdził rozszczelnienie kolektora ssącego , oczywiście objawy typu ponad 3tys obrotów przy odpaleniu , skoki w czasie jazdy itp. Zaznaczam iż wiedza moja na temat mechaniki w skali od 1-5 wynosi 1 w dodatku pierwszy benzyniak więc proszę wybaczyć głupie lub źle sformułowane pytania.
Pytanie nr. 1 - czy można skleić,uszczelnić? rozszczelnienie jest w miejscu gdzie kolektor jest zgrzany (wiadomo jest plastikowy)
nr.2 Czy mam pecha ze świeżo po zakupie taka usterka ,czy często to się zdarza a zwłaszcza przy lpg?Ten kolektor który jest wygląda jak nowy , wiadomo osoba sprzedająca nie zawsze powie prawdę lub zapomni o takim szczególe itp.itd nie zakładam z góry że ktoś mnie zrobił w hu...
nr.3 Czytałem że przy instalacji lpg powinien być jakiś zawór którym powinno buchnąć żeby nie poszło na kolektor?Problem w tym że nie zainteresowałem się tym i nie wiem czy jest.Na fakturze mam pozycję "zawór odcinający" jednak myslę że ten odpowiada za "tankowanie" ?mylę się?
nr.4 Jeśli będę wymieniał to jak wybrać?na allegro i u mechanika zaproponował za 400zł "Chiński" , drugi jakiś niby lepszy za 700+ , pytanie czy to nie będzie to samo....
nr.5 Czy jeśli jestem zdolny na umyśle i fizycznie sprawny jest szansa że sam go wymienię , na co zwrócić uwagę? w co się zaopatrzyć? ile i jakie uszczelki oraz czy muszę zapamiętać czy zaznaczyć jakieś ustawienie czegokolwiek przy demontażu ?

fgn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 19:34   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Tak to już jest z plastikowymi kolektorami niestety przy gazie pękają dlatego warto zaopatrzyć nowy w zabezpieczenia druga sprawa to serwisowanie owej instalacji LPG co do wyboru kolektora dobry serwisant napewno coś poleci ci sprawdzonego.
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 19:43   #3
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
post 17
lepiej używkę ori kup nie słyszałem żeby kolektor się rozszczelnił komuś
co najwyżej klapy do wymiany albo wywalenia
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 19:53   #4
fgn
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 14-09-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Mechanik pryskał jakimś diagnostą , i po psiknięciu w miejscu gdzie jest zgrzewany zmieniła się praca silnika ,jednak nie byłem z nim w kanale więc nie wiem gdzie pryskał....Co to te ori? rozumiem że w poście 17 są zawarte numery katalogowe części ? i czy ja przy zmianie kolektora będę coś musiał nawiercać do wtrysków?czy się mylę?
Może i się nie znam ale słychać nieustanny świst powietrza więc raczej nie klapki co?ewidentnie słychać że gdzieś te powietrze zasysa, w czwartek mam wolne więc sam spróbuję zobaczyć gdzie to jest i jeśli się okaże że mówił prawdę to zostaje zamówić i wymienić.Teraz zostaje kwestia zabezpieczenia o którym wspomniał Garbojad, jeśli takowego nie posiadam to o co i kogo pytać , gazownika czy mechanika?Dodam że gaz ma rok , więc jest na gwarancji a przed zakupem był na przeglądzie podobno.

Ostatnio edytowane przez fgn ; 01-09-2020 o 20:01
fgn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 20:03   #5
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Jeżeli masz sekwencje, to nie wydaje mi się żeby była możliwość "strzału" w kolektor.

Może się rozszczelnił ze względu na wiek, albo fizycznie go ktoś przez przypadek naruszył.

Pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 20:17   #6
fgn
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 14-09-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Cytat:
Napisał Jarek_Lodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli masz sekwencje, to nie wydaje mi się żeby była możliwość "strzału" w kolektor.

Może się rozszczelnił ze względu na wiek, albo fizycznie go ktoś przez przypadek naruszył.

Pozdrawiam
Jarek
W tym rzecz że nie zauważyłem/słyszałem strzału...Młody samochód nie jest,jednak kolektor wygląda jak nowy i to wzbudziło moje podejrzenia.Zobaczę w czwartek , poudaje że się znam i może coś z tego będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fgn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 20:38   #7
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

ori -orginał
w tym wątku masz opisane jak ściągnąc samemu kolektor w kolektorze są klapki wirujące które też mogą kwalifikować się do wymiany
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 21:53   #8
fgn
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 14-09-2016
Model: Ford Focus
Silnik: 1.9 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 25
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Cytat:
Napisał tomiik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ori -orginał
w tym wątku masz opisane jak ściągnąc samemu kolektor w kolektorze są klapki wirujące które też mogą kwalifikować się do wymiany
Po czym stwierdzę ze są do wymiany?
fgn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 22:03   #9
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Po stanie klapek jak wypalone moga w rekach pekac
Sprawdzic czy luzow na precie nie maja
Popatrz se zdjecia na necie czasem wyglaja tragicznie pekaja z reguly na pierwszy rzut oka widac w jakim sa stanie

Bump: Wpisz sobie haslo klapki wirujace kolektor dolotowy

Ostatnio edytowane przez tomiik ; 01-09-2020 o 22:06
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 07:30   #10
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: rozszczelniony kolektor

Cytat:
Pytanie nr. 1 - czy można skleić,uszczelnić? rozszczelnienie jest w miejscu gdzie kolektor jest zgrzany (wiadomo jest plastikowy)
nr.2 Czy mam pecha ze świeżo po zakupie taka usterka ,czy często to się zdarza a zwłaszcza przy lpg?Ten kolektor który jest wygląda jak nowy , wiadomo osoba sprzedająca nie zawsze powie prawdę lub zapomni o takim szczególe itp.itd nie zakładam z góry że ktoś mnie zrobił w hu...
nr.3 Czytałem że przy instalacji lpg powinien być jakiś zawór którym powinno buchnąć żeby nie poszło na kolektor?Problem w tym że nie zainteresowałem się tym i nie wiem czy jest.Na fakturze mam pozycję "zawór odcinający" jednak myslę że ten odpowiada za "tankowanie" ?mylę się?
nr.4 Jeśli będę wymieniał to jak wybrać?na allegro i u mechanika zaproponował za 400zł "Chiński" , drugi jakiś niby lepszy za 700+ , pytanie czy to nie będzie to samo....
nr.5 Czy jeśli jestem zdolny na umyśle i fizycznie sprawny jest szansa że sam go wymienię , na co zwrócić uwagę? w co się zaopatrzyć? ile i jakie uszczelki oraz czy muszę zapamiętać czy zaznaczyć jakieś ustawienie czegokolwiek przy demontażu ?
Ad. 1 możesz spróbować spawać plastik. raczej kolektor do tego musisz zdemontować. Później sprawdzić jego szczelność.
Ad. 2 nie zdarzyło mi się żeby kolektor rozszczelnił się na zgrzewie. Jak już to pret od klapek robił dziurę z boku kolektora. LPG nie ma nic do tego.
Ad. 3 nie przy instalacjach sekwencyjnych. Takie rozwiązania były stosowane w generacjach I i II, były to klapy montowane na obudowie filtra powietrza.
Ad. 4 ja bym szukał nowego lub używkę, którą możesz sprawdzić przed zakupem. Chińczyka sobie odpuść, bo będzie jak ze wszystkim co chińskie.
Ad. 5 jesteś w stanie sam wymienić. Klucze nasadkowe krótki i długie, mała i średnia grzechotka. Płaskich chyba nie potrzeba, już nie pamiętam. Z uszczelek to 4 sztuki na kolektor ssący oraz do przepustnicy.

Cytat:
Napisał Garbojad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak to już jest z plastikowymi kolektorami niestety przy gazie pękają dlatego warto zaopatrzyć nowy w zabezpieczenia druga sprawa to serwisowanie owej instalacji LPG co do wyboru kolektora dobry serwisant napewno coś poleci ci sprawdzonego.
nie pisz bzdur!

Cytat:
Teraz zostaje kwestia zabezpieczenia o którym wspomniał Garbojad, jeśli takowego nie posiadam to o co i kogo pytać , gazownika czy mechanika?D
nie ma sensu stosowanie jakichkolwiek zabezpieczeń. Garbojad bzdury pisze...

Cytat:
Po czym stwierdzę ze są do wymiany?
po luzach na nich. Można wymienić same klapki zakładając od MK3. Mają troszkę inny kształt i na ciasno pasują ale wszystko działa. Nie mniej w MK4 raczej nie sprawiały problemów tak wielkich jak w MK3. Do tego pamiętaj, że masz tam dwa rzędy klapek, do dolnego nie ma dostępu.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.