Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2009, 20:46   #151
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał kryho79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno pytanie odnosnie wtryskow wiecej:
zapala sie kochana sprezynka i objawy jak zawsze czyli albo utrata mocy albo calkowicie gasnie, spreżynka gasnie po wylaczeniu silnika i ponownym uruchomieniu - czy mozliwe jest ze ECU gubi nastawienia i po ponownym wprowadzeniu ich moze wszystko zaczac chodzic dobrze ? .........
Jak ECU gubi kod wtryskiwacza to na stałe zapala się sprężynka..


ravis: a co robi się z pompą jeżeli się łuszczy ?? Jeżeli można naprawić to jaki jest tego koszt ??

__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 21:25   #152
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początek zrób test przelewowy. To prosty i szybki, a przy tym możliwie tani sposób na sprawdzenie wtrysków. Raczej nie powinieneś zapłacić za to więcej niż 50,- zł. Będziesz wiedział gdzie szukać dalej. No bo oprócz wtrysków to jeszcze jest pompa i regulator ciśnienia na pompie,.. to też mogło się sypnąć.
Przy poprzedniej awarii testy przelewowe (robione byly przy 3 kolejnych awariach objawiajacych sie na stale zapalona sprzezynka i oczywiscie spalaniem stukowym na roznych cylindrach - bez mozliwosci wylaczenia poprzez wylaczenie silnika) co ciekawe...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z bledu wykazanego przez wds spalanie stukowe bylo zawsze na wtrysku o najlepszych parametrach (wzglednie na 2 miejscu) przy czym jak juz wspominalem wszystkie miescily sie w normie. Nie neguje tego co napisales, gdyz wiem, ze komp + przelewy to najczestrze metody do okreslenia czy wtrysk jest do wymiany czy tez nie, ale u mnie to bylo na zasadzie loterii bo skoro blad wskazuje inny wtrysk jako najgorszy, a proba przelewowa inny (choc pamietac nalezy o tym co napisalem wczesniej, ze tez nie klasyfikujacy sie do wymiany)
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2009, 21:30   #153
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

[QUOTE=DarekJ;1155347]Jak ECU gubi kod wtryskiwacza to na stałe zapala się sprężynka..


Mam rozumiec, iz przy poprzednich awariach ( przed wymiana wtryskiwaczy) ECU gubil kod bo jak sie juz zapalila to nie gasla do momentu interwencji poprzez wds'a a teraz po wymianie wtryskow i 30 000 przejechanych pojawia sie blad miekki? Od czego to zalezy?

ravis "Zrób to co napisał kolega Boblo. Przelewy przekraczające normę mogą świadczyć o jakimś poważniejszym problemie bo wtryski po wymianie powinny wytrzymać zdecydowanie więcej. Jeśli zdecydujesz się tylko na podłączenie do kompa to i tak nie będziesz wiedział na 100% czy to wtryskiwacze bo może pokazać błąd ciśnienia a to może być pompa, regulator ciśnienia lub czujnik. Dla mnie takie sytuacje są kolejnym argumentem aby wtryski naprawiać a nie bezkrytycznie wymieniać. Mechanik podczas weryfikacji ogląda elementy wtryskiwaczy pod mikroskopem. Jeśli są opiłki z łuszczącej się pompy to się ją demontuje i sprawdza. Prosta wymiana takich informacji nie dostarczy i może spowodować dodatkowe niepotrzebne koszty. Pozdrawiam"

Oczywiscie, przy okazji podpiecia pod komp mechanik zrobi probe przelewowa ( z 3 a moze nawet 4 razy kazdy z nich to robil), pytanie co w przypadku kiedy ponownie bedzie to samo co poprzednio - proba przelewowa w granicach normy?
Szkoda kolego, ze nie dzialacie blizej mojego miejsca zamieszkania bo przynajmniej wiedzialbym, ze oddaje auto w dobre rece, a nie tylko polsrodki u kazdego - wymienic wtryski i wpisac kod w tester takiej czy innej firmy tez potrafie, diagnozowanie proba przelewowa tez nie nalezy do trudnosci wykraczajacych poza ramy kazdego kto potrafi wyciagnac i wlozyc wezyki z pojemniczkami(tylko wydac od 5000 w gore na jakies ustoistwo to jednak nie tak malo choc i nad tym sie zastanawiam bo widze ze z programowaniem wtryskow jest w moim wojewodztwie nienajlepiej)
Reasumujac...chcialbym sie mylic i uwierzyc, ze moj problem z TDCi nie zakonczy sie pustka w moim portfelu.
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.

Ostatnio edytowane przez kryho79 ; 04-05-2009 o 21:56
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 17:34   #154
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Powiem tak, gubienie kodu wtryskiwacza w moim przypadku i innych jakie wyczytałem na forum, które powodowały na stałe zapalenie się lampki (gaszenie i ponowny rozruch nic nie dawał, do tego dodatkowe objawy przy trudnosci odpaleniu gdy auto dluzej postalo) wyglądało tak, że po podpięciu pod kompa wyskakiwał błąd odpowiadający za spalanie stukowe z któryś cylindrów. Ale błędu nie można było usunąć, powracał od razu, bez odpalania. Trzeba było przeprogramować na nowo wtryskiwacz i błąd znikał. U mnie nie było to robione WDS'em.
Dziwi mnie sytuacja, w której byłeś za 1 razem. Bo moim zdaniem sam błąd spalania stukowego nie może wyskoczyc od razu po przekręceniu stacyjki.. Moim zdaniem blad spalania stukowego po zgaszeniu silnika powinien zostawac w pamieci ale spręzynka nie powinna się zapalić na nowo przy zapłonie, najwyżej po odpaleniu auta. Może u Ciebie też musieli za te wtryskiwacze na nowo programować. Ja zrobilem podobnie jak ty w ciemno dałem do regeneracji, zrobiłem domową próbę przelewową i wyszło, że na 4 cylindrze był największe odchylenie wzgledem pozostałych..(ale to wszystko bylo podczas gdy mi migałą sprężynka) - i tu się nie dziwie że wtryskiwacz przelewał bo kodu wtrysku w kompie nie było.. wniosek nasuwa się sam, czy dobrze zrobiłem wysyłając do regeneracji..

Jeżeli będziesz w jakimś ASO podpytaj czy nie wymieniali ECU w przypadkach gubienia kodu wtryskiwaczy lub nie słyszeli czegoś o tym. Poproś może o upgrade oprogramowania ECU.

Szczerze to ja myslę, że kurde technika techniką, ale bez przesady żeby wtryskiwacze CR były tak delikatne i czułe. Toż to silnik diesla powinien chodzić i chodzić.. a nie rozpadać się po 30 tyś. km. Myślę ze ktoś skopał kompy i oprogramowanie... Albo nam wszystkim łuszczy się pompa i stąd takie cuda...
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488

Ostatnio edytowane przez DarekJ ; 05-05-2009 o 17:43
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 18:10   #155
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

DarekJ o pompie coś napisałem na poprzedniej stronie z tym łuszczeniem pompy to też bez przesady. Krycho79 po tym co ostatnio napisałeś mam bardzo duże wątpliwości czy Twój problem jest związany z wtryskiwaczami. Postaram się "wydusić" więcej wiedzy z diagnostów, może będą mogli wskazać jakiś kierunek poszukiwań. Czy Twoje wtryski były wymienione na nowe czy były naprawiane? Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 20:37   #156
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ravis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DarekJ o pompie coś napisałem na poprzedniej stronie z tym łuszczeniem pompy to też bez przesady. Krycho79 po tym co ostatnio napisałeś mam bardzo duże wątpliwości czy Twój problem jest związany z wtryskiwaczami. Postaram się "wydusić" więcej wiedzy z diagnostów, może będą mogli wskazać jakiś kierunek poszukiwań. Czy Twoje wtryski były wymienione na nowe czy były naprawiane? Pozdrawiam
Nowiutkie (przynajmniej wygladaly na takowe, a i kosztowaly odpowiednio, a czy Delphi je regenerowalo? Tego nie wiem - ktos kiedys tu na forum pisal ktore to sa regenerowane przez Delphi, a ktore nie, pozniej ktos powiedzial ze po numerach sie do tego nie dojdzie, wiec nie bede strzelal.)
Nie chce tu byc pesymista, ale nie jestem odosobnionym przypadkiem kiedy to wymiana wtryskow wniosla spokoj w zycie jednak nie na tak dlugo, by odrobic straty. Swoja droga poprawa byla przez 30 kkm, a zatem smiem twierdzic, ze jednak to wtryski padaja jak muchy, czy to jest wina luszczacej sie pompy, zlego paliwa czy tez innych cudow ja wiem, ze dla mnie ten konkretnie silnik byl niedopracowany(nie wiem czy nie jest nadal bo moze nie na taka skale, ale wtryski wciaz padaja). Swoja droga CR to nie tylko dobre osiagi w marce Ford i nie tylko problem z wtryskami w marce Ford - inne marki tez sie z tym borykaja, ale na taka skale to nie slyszalem jeszcze o zadnej innej.
Wracajac do regeneracji czy tez uzywania nowych wtryskow - ciekawi mnie ile mozna przejechac tys km zanim znow nawala (moze jest jakas osoba ktora wymieniala komplecik i sie pochwali). Dzis rozmawialem z jakims specem przez tel co sie oglasza na allegro ze regeneruje i powiedzial ze po wyczyszczeniu ukladu paliwowego (baku itd) wlozeniu nowych wezy paliwowych, filtra etc. mozna przejechac kolejne 140-170 tys km bo tyle wytrzymuja te wtryski - powiem szczerze, ze wydaje mi sie ze nie wytrzymaja tyle, ale gdyby mnie spotkalo takie szczescie to bylbym zachwycony, a tak choc b. lubie swojego mondka to jednak trace cierpliwosc.
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2009, 20:52   #157
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

DarekJ napisal
Cytat:
Szczerze to ja myslę, że kurde technika techniką, ale bez przesady żeby wtryskiwacze CR były tak delikatne i czułe. Toż to silnik diesla powinien chodzić i chodzić.. a nie rozpadać się po 30 tyś. km. Myślę ze ktoś skopał kompy i oprogramowanie... Albo nam wszystkim łuszczy się pompa i stąd takie cuda...
Era "wiecznych" diesli skonczyla sie wraz z nastaniem CR - dokladnosc -->osiagi-->czeste awarie. Ktos wczesniej mysle ze dobrze to ujał do pewnego momentu komputer potrafi dostosowac dawki do coraz bardziej rozjechanego wtrysku (silnika, cylindra), a pozniej juz sorry, ale "pomaranczowa franca". Zastanawiam sie nad tym jak z tego wyjdzie Audi - oni tam maja piezoelektryczne wtryski (o ile dobrze zapamietalem) - czy u nich tez bedzie/jest taki shit?

Co do regeneracji jak napisales w ciemno - mysle, ze dobrze zrobiles bo samo zaprogramowanie na nowo w ECU niewiele by tu pomoglo (moge sie mylic ale wnioskuje z autopsji) - sprezynka sie pojawia mozesz skasowac blad (wprowadzic na nowo do ECU) pojezdzisz dzien, tydzien lub najdalej miesiac i znow mozesz kasowac/wprowadzac i tak do chwili kiedy nie wymienisz wtrysku/ow (zakladam, ze auto jezdzi a nie czeka w garazu na niedzielny wypad do parafii bo pewnie tak to i z 10 lat by moglo sie nic nie stac). Fajnie, ze jest sie z kim podzielic troskami i chlopaki z gory dziecki za rady bo oprocz ogolnej wiedzy nikt nic z tego nie ma - takich jak WY nam trzeba.
Dobrej nocy
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 20:07   #158
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Wieczne diesle... robiłem wtryski od Volvo, czopiki, miały 24 lat i były w całkiem niezłym stanie! Moim zdaniem wtryski po wymianie lub uczciwej naprawie powinny wytrzymać spokojnie tyle co założone w fabryce. Łuszczenie się pompy może zniszczyć wtryski po 10 km fakt potwierdzony empirycznie. Krycho79 sorki ale nie miałem czasu pogadać z diagnostami. Miałem piezoelektryki od Audi póki co to nie ma części, danych ani technologii naprawy. Jak padną wymiana na nowe a cena masakra. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 20:40   #159
kryho79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Turawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ravis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wieczne diesle... robiłem wtryski od Volvo, czopiki, miały 24 lat i były w całkiem niezłym stanie! Moim zdaniem wtryski po wymianie lub uczciwej naprawie powinny wytrzymać spokojnie tyle co założone w fabryce. Łuszczenie się pompy może zniszczyć wtryski po 10 km fakt potwierdzony empirycznie. Krycho79 sorki ale nie miałem czasu pogadać z diagnostami. Miałem piezoelektryki od Audi póki co to nie ma części, danych ani technologii naprawy. Jak padną wymiana na nowe a cena masakra. Pozdrawiam
Kolego ravis - nie masz za co przepraszac - jak napisalem wczesniej nic oprocz dostarczania wiedzy niektorym i dyskusji z innymi z tego nie masz i tak chyle czolaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do jak piszesz "czopikow" 24 letnich z Volvo - wychodzi z tego ze to jednak byla inna technologia a Audi...nooooo to skoro juz sie pojawiaja to bedzie kolejny hit w grupie CRGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wiesz moze (troche of - sorry) jak tam wtryski z Kia Ceed? Tez sie juz pokazuja?
__________________
Jesli masz TDCI to badź pewien ze migająca sprężynka odezwie sie i u Ciebie.
kryho79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2009, 22:26   #160
pablocon
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam! Mam podobny problem a wiec proszę mnie uświadomić.
Przez 3 dni po odpaleniu migała sprężynka i po przejechaniu ok 2km po ponownym uru chomieniu nie zapalała się już. Od około tygodnia nie mam takiej usterki jednak przy znacznym przyśpieszeniu robi się czarno z tyłu a ponadto przy dużej stabilnej prędkości
słychać (nie czuć) szarpanie silnika, czy to wtryskiwacze?
mondeo 2005, 155000 km, Tdci 130km
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.