Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2022, 12:44   #261
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Problem z zamkiem klapy bagażnika

Cytat:
Napisał Slawek9784 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Szukałem i nie znalazłem takiego tematu. Mianowicie; zamek klapy bagażnika zamyka się (Mondeo Mk4 2.0 115 KM 2008r.), ale co jakiś czas się blokuje. Jak go rozbieram i ręcznie próbuje zamknąć i otworzyć zamek to działa. Jak podepnę kostkę, zamontuje to kilka razy się zamknie i znowu się blokuje. Prąd podaje, bo słychać "akcje", jednak mimo wszystko zatnie i nie zamknie się. Co może tutaj nie grać ?
Dodam, że zatnie się w taki sposób, że klapa po prostu się nie zamyka. Czyli jakby cofa się w środku ten mechanizm, że wgl nie łapie, że ma zamknąć drzwi.
Też tak miałem, wymieniłem zamek i dalej tak samo było. Podejrzewam mikrostyk klapy bagażnika. U mnie nasilało się to jak jesienią zimą. Czasami potrafił w trakcie jazdy puścić zamek. Teraz poprawnie się zamyka, ale już nie mogę otworzyć klapy bagażnika za pomoca przycisku. Tylko z pilota działa. Teraz własnie szukam sposobu jak najlepiej się dobrac do tego mikrostyku

Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 17:32   #262
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

Wymieniałem mikrostyk klapy bagażnika na nowy i pojawił mi się się ciekawy problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Podłączyłem nowy mikrostyk i niestety dalej nie działa. Klapę mogę otworzyć tylko z kluczyka. Postanowiełm więc ponownie zamontować stary. Po złożeniu wszystkiego chciałem zamknąć auto no i zonk. NIe zamyka sie na dwa razy. Na Converse+ widzę komunikat, że bagażnik jest otwarty, mimo, że jest zamknięty. Dalej mogę go tylko otworzyć z kluczyka. Podmieniłem jeszcze raz na nowy i dalej ten sam problem.
Czy spotkał się ktoś z takim problemem? Błędów nie pokazuje żadnych. Czy po zmianie/odłączeniu mikrostyku trzeba coś zmieniam w komputerze?
Czy może byc coś z wiązką? NIe działą mi lewe swiatło cofania od jakiegoś czasu i przy okazji zmiany mikrostyku poruszałem kablami. nie wiem czy kabel od mikrostyku idzie bezpośrednio do zamka czy przez jakiś przekażnik.

Sprawdzałem multimetrem ten nowy mikrostyk i wydaje się, że działa. Po wciśnieciu przycisku zamyka obwód
Z góry dziękui za wszelkie pomysły

Ostatnio edytowane przez Lotnikx ; 12-11-2022 o 18:05
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 07:13   #263
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

To by mogło niestety wskazywać problem z wiązka w klapie bądź w słoniku z klapy do karoserii.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 09:28   #264
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

No ciekawie się robi.
Dwie rzeczy mnie zastanawiają.
Z kluczyka otwieranie nadal działa.
No i dopóki nie odłączyłem i nie podłączyłem tego miktostyku też wszystko było w miarę ok. W sensie nie mogłem otworzyć klapy, ale działało podwójne ryglowanie i nie było żadnych komunikatów na Converse+.

Z tego co sprawdzałem wiązka idzie lewym bokiem pod tapicerką. Jeszcze nie rozbierałem. Ma ktoś może zdjęcia albo info jak to tam wygląda?
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 11:30   #265
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

Rozebrałem boczek. Pod tapicerką jest kostka. Sprawdziłem kable, na przewodzie od lewego wstecznego nie ma przejścia czyli cos z przewodem. Sprawdziłem też przewody od zamka, niestety tam są wszystkie czarne (4szt) a w kostke jest chyba 7 czarnych. Sprawdzałem w różnych kombinacjach i ani razu nie pokazało mi że jest przejście. Później jeszcze sprawdzę przewody od mikrostyku.
Ale już wygląda, że trzeba będzie dodać nowe przewody.
Czy jest jakieś specjalne narzędzie do zaciskania tych przewodów w kostce? Jak i również do wyciągania ich z kostki?
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 20:02   #266
Lotnikx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mk IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 47
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

Jeden przewód od mikrostyku też wygląda na uszkodzony. Multimetr tylko na jednym przewodzie wskazał, że jest przejście. Także już dwa przewody do wymiany.
Najbardziej mnie dziwi fakt, że po dalej nie mogę wykonać podwójnego ryglowania i Convers+ pokazuje, że bagażnik otwarty. A jedyne co zrobiłem, to odpiąłem i podpialem mikrostyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Skąd komputer bierze info, że bagażnik jest zmaknięty?
Lotnikx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2022, 22:47   #267
lucas2208
ford::beginner
 
Imię: łukasz
Zarejestrowany: 03-04-2016
Skąd: tuszyma
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci 179km by heko
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Bardzo fajny filmik
lucas2208 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 11:12   #268
darek11
ford::amateur
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-11-2007
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2B
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

U mnie prawie podobna historia
- nie otwiera bagażnika w żaden sposób, przycisk przy klapie jakby zablokowany (twardy)
- bezpiecznik sprawny
Po lekturze postów na ten temat widzę, że trzeba będzie pruć bagażnik
(mondeo 2.0 B 2011
darek11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2024, 16:04   #269
MAREK4739
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Model: FORD MONDEO KOMBI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

Wszyscy demoluja poszycia klapy a w głupim plastiku podłogowym są 2 zaślepki wystarczy je wyjąć i odkręcić 2 śruby mocujące rygiel zamka. Mamy otwarty bagażnik i możemy brać się za demontaż tapicerki klapy aby dostać się do zamka-rygla klapy bagażnika, proste to????
MAREK4739 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2024, 19:24   #270
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika

Cytat:
Napisał MAREK4739 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszyscy demoluja poszycia klapy
tylko o którym modelu mowa.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , klapa bagażnika , zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.