Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2022, 10:37   #291
Domes888
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-09-2018
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011/2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Jakby co u mnie po wymianie termostatu podobnie jak u kolegów. Gates (wedle specyfikacji otwierający się przy 83) i oryginalny płyn- ładnie, szybko się zagrzewa, temp na convers przy normalnej jeździe po mieście 75-76. Czyli bardzo podobnie jak oryginał tylko nie gubi temperatury.

Domes888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 12:36   #292
mendzior87
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2012
Skąd: Białystok
Model: Focus MK 3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 190km 390nm
Rocznik: 2012
Postów: 85
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał Domes888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby co u mnie po wymianie termostatu podobnie jak u kolegów. Gates (wedle specyfikacji otwierający się przy 83) i oryginalny płyn- ładnie, szybko się zagrzewa, temp na convers przy normalnej jeździe po mieście 75-76. Czyli bardzo podobnie jak oryginał tylko nie gubi temperatury.
Mam u siebie identycznie po wymianie. Czy miasto czy trasa czy z max ogrzewaniem czy bez ogrzewania trzyma idealnie 74-75 stopni. Jazdy odbywały się w temp. około 0 stopni. Mechanik wszystko posprawdzał i wyklucza wadliwy termostat. Na pytanie co to może być: nie wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam aż zrobi się cieplej i znów wykonam jazdy testowe.
mendzior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 13:12   #293
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

tak będzie i musisz z tym żyć

PRZYPOMINAM TYLKO że w dw10c czujnik temperatury mierzy temperaturę płynu w okolicy termostatu więc te wskazania to nie jest temperatura silnika jak myśli wiele osób a jedynie temperatura płynu

te lepsze termostaty utrzymują 78* a te gorsze 75*-76*
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2023, 05:19   #294
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał stecus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem termostat do wymiany, mam silnik 2.2 ale termostaty są bardzo podobne, oba otwierają się przy 83'C. Wcześniej też tak miałem, chwila spokojnej jazdy polna drogą czy krótki postój, temperatura spadała do 65-68'C. Wymieniłem termostat na febi, teraz temperatura nie spada poniżej 78'C, gdzie pion na wskaźniku jest od 75, w czasie jazdy praktycznie cały czas jest powyżej 80'C jadąc spokojnie przy mrozach -10. Jeżeli na zewnątrz jest na plusie temperatura silnika cały czas oscyluje w granicy temperatury otwarcia termostatu, jestem zadowolony z wymiany, jest tak jak ma być, choć czytając ten wątek widzę że nie u wszystkich się udało usunąć usterkę pływania temperatury, chyba trafiłem na 100% sprawny termostat, co w dzisiejszych czasach nie jest już oczywiste że nowe musi dobrze działać. Na koniec dodam że w c-max 1.6 tdci żony dopiero 3 nowy termostat był sprawny..
Takie są fakty nowe nie znaczy dobre i jeśli chodzi o termostaty to tylko orginał w mk3 mam 90C na przelocie i trzyma i niech nikt nie pisze że te silniki wychodzą z fabryki niedogrzane. Kupiłem za pierwszy razem do swojego tdci duży Getsa przed montażem podgrzałem oba hot airem i co sie okazało nowy otwiera sie szybciej i zamyka później od starego oryginalnego który miałem poszedł do zwrotu nawet nie montowałem kupiłem mały skoro duży sprawny i temp trzyma w pionie i 90 na Forscan .

Bump:
Cytat:
Napisał Domes888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby co u mnie po wymianie termostatu podobnie jak u kolegów. Gates (wedle specyfikacji otwierający się przy 83) i oryginalny płyn- ładnie, szybko się zagrzewa, temp na convers przy normalnej jeździe po mieście 75-76. Czyli bardzo podobnie jak oryginał tylko nie gubi temperatury.
Gets otwiera się za wcześnie w porównaniu ze sprawnym oryginałem tylko oryginał i trzyma 90 min 85 i odpowietrzenie zgodnie z procedurą.

Nawet nagrałem filmy dla kolegi z grupy na fbktóry uważał że to normalne mk3 że wskazówka leży i ten typ tak ma [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] trasa 5 km do pracy po nocy. I na trasie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 05-04-2023 o 05:32
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2023, 08:19   #295
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Twój film to pokazuje tylko tyle że podczas jazdy jest temp 90*, a mk3 słynęło z tego że na postoju temperatura spada i to nawet na nowych oryginalnych termostatach, gdzie w mieście nawet po zagrzaniu ciężko było temperaturę utrzymać przy 80*

to jest dodatkowo temat o mk4 gdzie jest tylko jeden termostat i rozwiązanie z goła inne niż w mk3, choćby z umiejscowieniem czujnika który temperaturę odczytuje.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2023, 23:33   #296
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twój film to pokazuje tylko tyle że podczas jazdy jest temp 90*, a mk3 słynęło z tego że na postoju temperatura spada i to nawet na nowych oryginalnych termostatach, gdzie w mieście nawet po zagrzaniu ciężko było temperaturę utrzymać przy 80*

to jest dodatkowo temat o mk4 gdzie jest tylko jeden termostat i rozwiązanie z goła inne niż w mk3, choćby z umiejscowieniem czujnika który temperaturę odczytuje.
Nic nie spada po niżej 80 jak już złapie to trzyma chyba że nawie na maxa włączysz
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2023, 22:08   #297
maru26
ford::amateur
 
Avatar maru26
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-05-2023
Skąd: Radom
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Jestem właśnie po wymianie termostatu, a raczej całej obudowy z termostatem i czujnikiem w DW10C. Termostat wziąłem z Meyle i tak mówcie temp. otwarcia to 83 st C. Na starym termostacie ciągle miałem 68-71 st. C. Teraz po wymianie ma ok. 79-82 st. C i to przy spokojnej jeździe, a do tego temp. łapie dużo szybciej. Dosłownie po przejechaniu ok 4 km temperatura wskakuje na poziom ~ 80 st. C.
maru26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2024, 19:30   #298
N7h4k4lr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Łódź
Model: FF II FL , M mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2012
Postów: 134
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Rozszerzyłem stan posiadania o Mdo mk4 2012 titanium 2.0 tdci DE.
W dolnym wlocie (mieszczącym chłodnicę i IC ) znajduje się dodatkowa uchylna żaluzja !!!
Zerknąłem po jeździe miejskiej i teoretycznym rozgrzaniu silnika i nadal była zamknięta.
Sprawdzę jak to wygląda przy włączonym menu serwisowym bo nie jestem w stanie precyzyjnie określić temp.
N7h4k4lr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2024, 10:04   #299
Krokogator
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-08-2015
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał N7h4k4lr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozszerzyłem stan posiadania o Mdo mk4 2012 titanium 2.0 tdci DE.
W dolnym wlocie (mieszczącym chłodnicę i IC ) znajduje się dodatkowa uchylna żaluzja !!!
Zerknąłem po jeździe miejskiej i teoretycznym rozgrzaniu silnika i nadal była zamknięta.
Sprawdzę jak to wygląda przy włączonym menu serwisowym bo nie jestem w stanie precyzyjnie określić temp.
Zobacz w komputerze czy nie masz błędu. Ja np na mrozach dostawałem błąd z zacięciem się żaluzji jak była oblodzona, ale nie pokazywało go na conversie nigdy.
Krokogator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2024, 13:16   #300
N7h4k4lr
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2017
Skąd: Łódź
Model: FF II FL , M mk4 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2012
Postów: 134
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Raczej wszystko ok. Przy jeździe z zegarami w trybie serwisowym komputer pokazuje 79 stopni przy delikatnej jeździe miejskiej.
Jednak skoro jest żaluzja to może można przeprogramować ją by później się otwierała.
N7h4k4lr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.