Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2015, 22:41   #11
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Karski na czym polega ta płukanka ? Bo też bd wymieniał jutro olej więc mógł byś wytłumaczyć dokładniej? Castrol EDGE sam w sobie jest dobry jako jedyny z Castrol . O ile kupujesz z wiadomego źródła bo bywają podróbki . Miałem Bmw to tylko na tym oleju jeździłem 2.0d 150km to silniczek chodził jak pszczółka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec jak poprzedni właściciel jeździł na tym to chyba nie ma sensu zmieniać sam będę teraz zmieniał na Castrol Ale jak wyżej napisali wedle uznania.

areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 22:42   #12
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Zwykly Magnatec 5w30 a5 wystarczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zmieniaj olej co 15tys. i nie będzie problemów.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 22:45   #13
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Dawaj Millersa.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 22:50   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Napisze po raz enty.. Tych motuli i millersow nawet dostac nie mozna w DE lub ciezko..
Na forum jakies 60-70% aut jest z Niemiec, wiec po co pytam ??
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 23:22   #15
karski
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Leon 5F
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2019
Postów: 134
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał areik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Karski na czym polega ta płukanka ? Bo też bd wymieniał jutro olej więc mógł byś wytłumaczyć dokładniej? Castrol EDGE sam w sobie jest dobry jako jedyny z Castrol . O ile kupujesz z wiadomego źródła bo bywają podróbki . Miałem Bmw to tylko na tym oleju jeździłem 2.0d 150km to silniczek chodził jak pszczółka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiec jak poprzedni właściciel jeździł na tym to chyba nie ma sensu zmieniać sam będę teraz zmieniał na Castrol Ale jak wyżej napisali wedle uznania.
Rozpuszcza nagar jaki zostawia olej na częściach w silniku i go wypłukuje. O korzyściach z tego powodu pisać chyba nie trzeba. Wlewasz do silnika, zostawiasz go na 20 minut na jałowym, potem wylewasz cały olej z silnika i zalewasz nowy. Płukanka żadnej szkody nie robi. Na necie można trafić na komentarze w stylu "po płukance bierze olej" lub "rozszczelnił się silnik" a to świadczy tylko o tym, że płukanka pokazała, że silnik jest do naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W maju stuknie 4 lata/60kkm na fordowskim oleju od wyjazdu z salonu, ale w tym roku robię płukankę i zalewam Millersem XF LL ECO 5w30.

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisze po raz enty.. Tych motuli i millersow nawet dostac nie mozna w DE lub ciezko..
Na forum jakies 60-70% aut jest z Niemiec, wiec po co pytam ??
Jeśli jednorazowa coroczna opłata za wysyłkę aż tak czyści portfel to masz rację, lepiej na miejscu kupić coś co jest wątpliwym syntetykiem etc.

Kolega się zapytał o olej to odpowiedź dostał, inni też z niej skorzystają, te rzekome 30-40% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2015, 23:28   #16
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Kocham ten temat... wałkowany TYSIĄC RAZY!!!

Ja LEJĘ TOTAL`A bo nie ufam Fordowi i jego olejom:-) Według mnie jego oleje to tylko i wyłącznie mają służyć przejściu ich testów, a nie silnikowi.

Castrol, Valvoline... Lotos... czy Kujawski - nie ma znaczenia.

Ważne:
- zmieniaj olej regularnie - jak książka mówi
- trzymaj koło maxa poziom (czyli dolewki)
- filtr oleju raczej oryginał - dla świętego spokoju
- ja wywaliłem sitko z dopływu do turbiny

Efekt..odpukać, ale 242k i nic się nie dzieje... nie licząc dzisiaj roszczelnionego kolektora ssącego... ale to chyba nie przez olej ;-P
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 00:30   #17
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał karski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozpuszcza nagar jaki zostawia olej na częściach w silniku i go wypłukuje. O korzyściach z tego powodu pisać chyba nie trzeba. Wlewasz do silnika, zostawiasz go na 20 minut na jałowym, potem wylewasz cały olej z silnika i zalewasz nowy. Płukanka żadnej szkody nie robi. Na necie można trafić na komentarze w stylu "po płukance bierze olej" lub "rozszczelnił się silnik" a to świadczy tylko o tym, że płukanka pokazała, że silnik jest do naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to ciekawe szczerze przyznam nie słyszałem nigdy o tym ale dobrze wiedzieć ,że takie coś jest człowiek całe życie się uczy a głupi tak umrze...

No tak jak silnik na ostatkach sił jest po takim wyczyszczeniu wszystko wychodzi w jakim stanie jest na razie sobie odpuszczę bo jest wszystko dobrze .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ważne:
- zmieniaj olej regularnie - jak książka mówi
- ja wywaliłem sitko z dopływu do turbiny
Regularnie czyli co 15?tyś ?

A jest sens wywalać sitko(przy turbo) jak regularnie się wymienia olej to syfu się nie nazbiera w nim ? Czy się mylę ?
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 00:40   #18
Fordownia
ford::average
 
Avatar Fordownia
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-09-2014
Skąd: Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

W silniku tym jest taka przypadłość, że sitko potrafi się zatkać i kolega zniwelował ryzyko.
Fordownia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 06:22   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał Fordownia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silniku tym jest taka przypadłość, że sitko potrafi się zatkać i kolega zniwelował ryzyko.
Exactly! Chociaż robiłem to przy...140kkm i sitko było nie naganne. Ale poprzedni właściciel też dbał o regularne serwisy.

Ja wymieniam co 20kkm jak mówi książka i jest OK. Trzymam max oleju i sprawdzam filtr powietrza, bo on może wymagać częstrzej zmiany - zależy gdzie się jeździ i ile.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2015, 07:31   #20
patryklojfocusmk3
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 14-01-2015
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 98
Domyślnie Odp: zbliża się wymiana oleju jaki wybrać ?

I w ciąż dalej rozbieżne zdania ;D znalazłem jeszcze Castro 5w30 dedykowany i rekomendowany przez forda z nalepka forda na opakowaniu oleju i właśnie to mnie zastanawia jak ford mając swój olej marki motorcraft rekomenduje i tak jak w moim przypadku ja mam na korku wlewu oleju napis Castrol
patryklojfocusmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , dpf , olej silnikowy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.