Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2017, 00:30   #21
piku235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2015
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Podepnę się pod temat, mam bardzo podobny problem. Również ostatnio wymieniłem fabryczne radio z navi i BT na sony z navi. Oryginalnie posiadałem radio BM5T-18C815-GF (AHU) oraz wyświetlacz AM5T-18B955-DJ, które wymieniłem na radio sony BM5T-18C815-XM (AHU DAB) z wyświetlaczem BM5T-18B955-DF. Początkowo wyświetlacz nie chciał za bardzo współpracować, pojawiły mi się opcje z sync'a do których nie dało się wejść. Po drugim wpięciu wyświetlacza problem znikł, menu oraz wszelkie opcje były dokładnie takie same co na poprzednim AM5T. Aktualnie wszystko działa bez zarzutu, sterowanie z kierownicy, panel, radio itd. Z poziomu forscan niestety nie wygląda to tak kolorowo.

Kod:
===FCDIM DTC B119F:13-2F===
Kod: B119F - Antena GPS

Dodatkowe symptomy usterki:
 - Otwarty obwód

Status: 
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

===END FCDIM DTC B119F:13-2F===

===FCDIM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Status: 
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

===END FCDIM DTC U2101:00-2F===

===ACM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna

Status: 
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

===END ACM DTC U2101:00-2F===
Jeżeli chodzi o błąd z GPS B119F to jest on trochę dziwny. Przez cały czas na wyświetlaczu widnieje "no gps", ale w trakcie jazdy mapa jak i komunikat z "info" działają, lecz nie do końca. Aktualna pozycję na mapie jest pokazywana błędnie oraz koordynaty GPS z "info" wyglądają na błędne.


Ostatnio edytowane przez piku235 ; 04-11-2017 o 00:34
piku235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 09:17   #22
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Spróbuj z inną antena. Koszt nieduży. Chyba z 20zl
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 18:06   #23
piku235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2015
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mam chyba dobrą wiadomość, udało mi się na stałe wykasować błąd ACM U2101. W focccus wystarczyło ustawienie opcji #125 Satellite radio receiver na DAB radio system (z tego co wyczytałem również posiadasz tą wersję radia), zapisanie do BCM i IPC, i oczywiście wykasowanie błędów. U mnie pokazało się opcja DAB przy FM/AM i wygląda, że działa poprawnie, ale mało jest polskich stacji na DAB, więc nadal pozostanę przy FM/AM.

obecny log z forscana:
Kod:
===FCDIM DTC B119F:13-2F===
Kod: B119F - Antena GPS

Dodatkowe symptomy usterki:
 - Otwarty obwód

Status: 
 - DTC obecny w czasie wydania polecenia
 - Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Moduł interfejsu elementów sterowania/wyświetlacza z przodu

===END FCDIM DTC B119F:13-2F===

===ACM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł sterujący sprzętu audio

===END ACM DTC Brak===
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Całkiem niewiele, ale w sumie mi na GPS nie zależy, więc myślę, że zostawię tak jak jest. Jedynie ciekawi mnie czy na prawdę antena jest niesprawna czy może z tym wyświetlaczem BM5T jest niekompatybilna. Ponad rok temu jak kupiłem ten samochód to mapy, GPS wszystko sprawnie działało, lecz ciężko mi powiedzieć czy GPS działał do momentu wymiany radia.
piku235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 20:28   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał piku235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...mało jest polskich stacji na DAB, ...
Na DAB w Polsce to nie ma dokładnie żadnej stacji...
Polska stosuje system DAB+, a Wasze radia właśnie DAB. W Polsce zupełnie nieprzydatne. Na zachodzie zresztą powoli też - wszyscy przechodzą sukcesywnie na DAB+.
Aby nie było wątpliwości od razu dodam, że nie da się "przestroić", "przeprogramować" radia DAB na DAB+... Czyli był to zbyteczny wydatek (jeśli kosztowało to coś więcej niż zwykłe radio).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 22:50   #25
piku235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2015
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Kupowałem komplet radia sony na allegro, myślę, że za typową cenę, nawet nie wiedziałem, że kupiłem radio typu DAB. Ciężko wyjaśnić tą kwestię DAB, przeglądając ten artykuł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o DAB+ w swoim radiu widziałem dokładnie te same stacje np. Polskie Radio Jedynka, Dwójka, Czwórka, PolskieRadio24 itd.
piku235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 22:58   #26
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał piku235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w swoim radiu widziałem dokładnie te same stacje ...
Na FM.
Z zasady to na DAB(+) są te same stacje co na FM (radiu analogowym). Do tego potrafią się automatycznie przełączać z DAB(+) na FM i odwrotnie w zależności od warunków odbioru (gdzie jest lepszy sygnał).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 14:14   #27
rychlakdesign
ford::average
 
Avatar rychlakdesign
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150KM >> 180KM, 4x4
Rocznik: 2015
Postów: 67
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Cytat:
Napisał piku235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@rychlakdesign Mam chyba dobrą wiadomość, udało mi się na stałe wykasować błąd ACM U2101. W focccus wystarczyło ustawienie opcji #125 Satellite radio receiver na DAB radio system (z tego co wyczytałem również posiadasz tą wersję radia), zapisanie do BCM i IPC, i oczywiście wykasowanie błędów. U mnie pokazało się opcja DAB przy FM/AM i wygląda, że działa poprawnie, ale mało jest polskich stacji na DAB, więc nadal pozostanę przy FM/AM.
Super, dzięki za info. W wolnej chwili spróbuję to u siebie przestawić. A powiedz mi jak z jakością odbioru stacji u Ciebie? U mnie na starym radyjku lepiej jakoś odbierało, nie gubiło sygnału. Tutaj przy nowym, jak robię jakąś dłuższą trasę to lubi zgubić sygnał i szumi. Mam zaznaczone w menu radia automatyczną zmianę częstotliwości (nie pamiętam jak to fachowo się tam nazywa) - mimo wszystko często w trasie szumi.

Może w wolnej chwili o jakimś wzmacniaczu trzeba będzie pomyśleć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rychlakdesign jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2017, 14:47   #28
piku235
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-11-2015
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Nie zauważyłem żadnej różnicy jeżeli chodzi o stacje FM, zazwyczaj słucham jednej stacji i gra tak samo jak poprzednio, bez zakłóceń i strat. Póki co jeździłem tylko po mieście, więc nie wypowiem się jak radio działa w trakcie jazdy na autostradzie.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Czyli tak to działa, dzięki za oświecenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze miałbym pytanie, po zabawie z focccus'em błąd u2101 z modułów ACM i FCDIM znikły, lecz po zresetowaniu modułu FCDIM forscan'em błąd u2101 wraca a w przypadku zresetowaniu ACM już nie. Wiesz może dlaczego się to tak zachowuję? Zgaduję, że jakbym odłączył akumulator to sytuacja z błędami DTC wyglądałaby podobnie. Na FCDIM u2101 jedynie ponowne zapisanie focccus'em do BCM i IPC pomaga.
piku235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2017, 19:29   #29
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Witam wszystkich.
Podepnę się pod temat opisując swój przypadek wymiany radia Sony AHU na Sony AHU DAB. Radio kupione na portalu model AM5T-18C815-XL z obsługą DAB, po uruchomieniu w komputerze samochodu obsługi tego modelu była cisza na radiu cyfrowym, zacząłem drążyć temat i doszedłem do tego, że trzeba wymienić podstawę anteny i pręt na taki z obsługą zakresu, na którym nadaje DAB. Podstawa o numerze FINIS 2173937 i pręt numer 2002542 kupione u dealera Forda za 180zł - podstawa do odbioru FM i DAB, trzeba poczekać na dostawę około tygodnia. Całość zamontowana w miejsce starej podstawy efekt zgodny z oczekiwaniem - radio DAB działa i odbiera bezproblemowo z nadajnika oddalonego o 90km, odbiór zdecydowanie lepszy.
Tak więc radia zakupione z rozbitków na 100% odbiorą w Polsce DAB+, moje pochodzi z lutego 2013r.
Co do ilości stacji cyfrowych to mamy Polskie Radio i w moim przypadku Radio Łódź.
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 21:19   #30
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: Zmiana radia/wyświetlacza oraz dołożenie BT/VC

Ktos podpowie jaki moduł bt kupić ?
Mam focusa 2012 dołożyłem ori navi i chcial bym dolozyc jeszcze bt. Wiem ze trzeba kupic mikrofon, moduł bt i wiązkę, z tego co czytałem pilot nie jest obowiązkowy.
Czy ktos moze podpowiedziec jaki moduł bt kupić, navi mam po polsku wiec pasowało by aby obsługa telefonu rowniez byla po polsku.
W pierwszym poscie jest mowa o module CS7T-14D212-AC ale czy te okrągłe moduły nie są do mondeo, fiesty itp ?
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 30-05-2018 o 21:37
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , ford , mk3 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.