Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-08-2022, 08:33   #41
arturzw
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6L DURATEC TI-VCT // 105 HP
Rocznik: 2014
Postów: 3
Smile Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Owszem, mogłem błądzić po różnych wątkach i szukać informacji na ten temat - sprawdzonych i niesprawdzonych. Niemniej jednak miałem nadzieję, że ktoś, kto się na tym zna i przechodził przez ten temat, pomoże mi, opisując pokrótce swoje doświadczenia w temacie i wskaże orientacyjnie, na co zwrócić uwagę. Trudno poruszać mi się po różnych wątkach, ale obiecuję, że z biegiem czasu stanę się w tym dużo sprawniejszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 02-08-2022 o 13:49 Powód: Użycie cytatu
arturzw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2022, 10:42   #42
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,360
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6

Czyli ktoś już o to pytal, dostał odpowiedzi które traktujesz jako sprawdzone i niesprawdzone.
Ale jak założysz nowy wątek lub zadasz identyczne pytanie jeszcze raz, to odpowiedzi będą tylko sprawdzone?
Przecież wszystkie wyniki które podrzuciłem na zrzucie ekranu pochodzą właśnie z tego forum, wszystkie mają dokładnie ten sam błąd i to samo pytanie które Ty zadałeś.
Nie czepiam się że nie szukałeś, ale zazwyczaj jednak jak już szukamy rozwiązania problemu, to najpierw czytamy wątki gdzie ktoś już przechodził przez dokładnie to samo, po czym jeśli są jakieś wątpliwości, to odpisujemy w wątku gdzie już to było opisane
Jeśli nasz problem jest jedyny i wyjątkowy w swoim rodzaju bo za nic nie pasuje do wątków które juz się ciągną, to otwieramy nowy wątek i tam warto podać "co już próbowaliśmy albo dlaczego uważamy ze nasz problem jest jedyny w swoim rodzaju"

Odnoszę wrażenie że coraz częściej pojawia się tutaj podejście, że "nie chce mi się weryfikować tych wszystkich informacji wiec niech inni mnie wyręcza i podadzą mi gotowe rozwiązanie".

W skrócie.
Zajrzyj proszę do tych różnych watkow.
Jest sporo czytania i jak sam dobrze zaznaczasz, są ibfornacje wiarygodne i są też takie, które się pomija.
Zakładając następny wątek o tym samym, jedyne co robisz to tworzysz kolejny ciąg postów z tymi samymi informacjami.

Powodzenia w rozwiązaniu problemu.
P.S. Byłoby bardzo miło gdyby po rozwiązaniu problemu została dodana informacja jak, za ile itp itd. Nawet jeśli ktoś już potwierdzal że np "to, to i tamto rozwiazalo u mnie problem".
Niestety bardzo często się zdarza że bezinteresowna pomoc kończy się urwanym wątkiem gdzie nawet nie wiadomo czy właśnie te niesprawdzone i sprawdzone informacje pomogły czy też nie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2022, 13:27   #43
arturzw
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK3 Kombi
Silnik: 1.6L DURATEC TI-VCT // 105 HP
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Byłoby bardzo miło gdyby po rozwiązaniu problemu została dodana informacja jak, za ile itp itd. Nawet jeśli ktoś już potwierdzal że np "to, to i tamto rozwiazalo u mnie problem".
Niestety bardzo często się zdarza że bezinteresowna pomoc kończy się urwanym wątkiem gdzie nawet nie wiadomo czy właśnie te niesprawdzone i sprawdzone informacje pomogły czy też nie.
Wracam z tym, co u mnie wyszło. Oddałem samochód na serwis (Rob-Service na ul. Bekasów w Warszawie) i Panowie obejrzeli i stwierdzili, że katalizator pokruszony, więc poszedł do wymiany - 2400 zł za całość (gwarancja na 12 miesięcy). Dzisiaj Focus odebrany, jutro ruszam w trasę. Zobaczymy, co będzie.

Ostatnio edytowane przez arturzw ; 06-08-2022 o 13:31
arturzw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 17:24   #44
sir_frick
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-03-2024
Skąd: Lubin
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Focus mk3 1.6B - błąd P0420

Witajcie
W żony aucie FOKUS Mk3 1.6 ben. 105KM
zaświeciła się kontrolka silnika. Z autem nie ma żadnych problemów - nie ma żadnych niepokojących objaw - przyspiesza, nie dławi się, spalanie w normie. Podpiąłem pod kompa i takie coś wyskoczyło …
P0420 - Catalyst System Efficiency Below Threshold ( Bank 1 )

Czytając forum natrafiłem na tematy wymiany sondy lambda i aktualizacji PCM 🙂
Ktoś z dolnegośląska ogarnia temat ??
sir_frick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 20:43   #45
weteran bezdroży
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Nowy Dwór Maz.
Model: Focus mk3 fl Titanium hatchback
Silnik: 1,0 Ecoboost 100 KM
Rocznik: 2017
Postów: 165
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6 105PS

Sprawdź na stacji diagnostycznej analizę spalin - będziesz wiedział czy katalizator działa, potem dalsze decyzje.
weteran bezdroży jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 21:39   #46
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6 105PS

Oprogramowanie szybciej reaguje, niż normy spalin będą przekroczone...
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 08:00   #47
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: check engine - aktualizcja oprogramowania 1,6 105PS

jak analiza spalin jest ok, a auto nie rwie i nie szarpie, to do wymiany jest tylko pierwsza sonda przed katem (masz tylko dwie w tym konfigu silnika - jedna przed i druga za katem) i nie trzeba nic robić z oprogramowaniem.

jak analiza spalin wyjdzie zła, to kat do wymiany.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 25-03-2024 o 08:04
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , check engine , focus , katalizator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.