Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2019, 13:05   #1
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Unhappy trochę więcej gazu i znowu błąd LPG PRINS 1,5 EcoBoost

Mam MONDEO z 2017 benzyna 1,5 EcoBoost z założoną przez dilera instalacją LPG PRINS. Przebieg 70 tys. Samochód w połowie przeglądu (miał przy 60 tys, teraz będzie przy 80 tys, instalacja LPG miała przegląd przy 40 tys i kolejny powinna mieć przy 80 tys).

Kilka dni temu przy wyprzedzaniu na autostradzie (żadne wyścigi, trochę gazu i tyle) zaczął mi piszczeć błąd instalacji gazowej (żółty trójkącik na przełączniku instalacji PRINS). Przełączyłem na paliwo i pojechałem dalej. Jak auto postało kilka minut z wyłączonym silnikiem błąd zniknął, przełączyłem na gaz i jeździłem dwa dni (po mieście) bez problemu. Potem znowu wyjazd na autostradę i to samo co wcześniej, trochę więcej gazu i znowu błąd LPG. Jak auto stało z wyłączonym silnikiem, błąd znikał i tak do kolejnego ciut bardziej dynamicznego przyspieszania.

Myślałem, że problemem jest jakość gazu (chociaż tankuje tylko na CIRKLE). Zatankowałem więc na jakiejś BP i znowu to samo.

Przed zgłoszeniem do serwisu musiałem jeszcze zrobić małą trasę ok. 100 km po autostradzie. Aby nie było niepotrzebnych nerwów jechałem więc na samej benzynie. I tu niestety zaczęły się kolejne problemy, przy ok. 3 tys obrotów samochód zaczął szarpać (tak jakby się dławił). Po każdej takiej akcji (nie dzieje się to zawsze, ale co 2-3 przyspieszania) spod silnika słychać jakąś pompę, która nierówno pracuje i po 1-2 min milknie.

Co może być problemem? Umówiłem się już w serwisie, ale muszę czekać kilka dni i nie wiem czy takim samochodem w ogóle jeździć...

Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 13:11   #2
pike
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 201
Domyślnie Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost

Sam nie kombinuj na własną rękę. Lepiej jedz na serwis i zgłoś problem.

A na marginesie. Też bardzo mi zależało na tym gazie. I dealer w fordzie osobiście mi odradzil. Mówił że z tym są problemy i klienci wciąż wracają.

Mam nadzieję że to jakaś blachostka i problem szybko usuną. Powodzenia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
pike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 13:25   #3
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost

Generalnie instalacja przez te dwa lata spisywała się bardzo dobrze. Praktycznie żadna różnica w osiągach, czasami tylko problem z zapalaniem (zamiast 0,5 sek, rozrusznik kręci 2-3 sek i czasem i tak nie zapali), a już się zwróciła przy obecnych cena LPG. No zobaczymy co powiedzą w serwisie za kilka dni...
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 13:35   #4
steamfucker
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Chorzów
Model: Focus mk2 FL
Silnik: 2.0L Duratec-HE Bi-Fuel (145PS)
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost

Cytat:
Napisał Franiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie instalacja przez te dwa lata spisywała się bardzo dobrze. Praktycznie żadna różnica w osiągach, czasami tylko problem z zapalaniem (zamiast 0,5 sek, rozrusznik kręci 2-3 sek i czasem i tak nie zapali), a już się zwróciła przy obecnych cena LPG. No zobaczymy co powiedzą w serwisie za kilka dni...
I co powiedzieli?
steamfucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 16:58   #5
Franiu
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-12-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 EcoBoost + LPG
Rocznik: 2017
Postów: 16
Domyślnie Odp: Problem z LPG PRINS 1,5 EcoBoost

Cytat:
Napisał steamfucker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co powiedzieli?
Dawny temat. Poleciała wtedy szklanka pompy paliwa i przy okazji uszkodziła rozrząd. Generalnie zrobili jeszcze na gwarancji, chociaż nie do końca chcieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz przy 155 tys. przebiegu mam natomiast inny problem. Czasami wyskakuje błąd instalacji i samochód dopóki nie postoi z 15 min na wyłączonym silniku to nie chce jechać na gazie (na paliwie idzie bez problemu). Zgłosiłem problem gazownikowi (już serwisy robię poza autoryzowanym, bo samochód dawno po gwarancji) i okazało się, że powoli muszę myśleć o wymianie wtrysków, bo są zużyte. Samochód 155 tysięcy przebiegu, 5 lat... Generalnie dramat biorąc pod uwagę to ile przejechał, a ile w niego włożyłem...
Franiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 14:00   #6
mariuszpoznan
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-05-2023
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 benzyna 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Instalacja do mondeo 1.5 EB Poznań i okolice

Witam,
przeszukałem forum LPG, znalazłem wątki dotyczące silnika 2.0EB lub nieco już stare.
Chcę założyć instalację do mondeo 2018r 1.5 165km (kod silnika UNCN), jazda głównie miejska. Obecnie mam polecane instalacje Stag 400dpi lub KME SkyDirect.
Czytałem różne opinie o nich i chyba skłaniam się do KME. Czy ktoś ma w/w instalacje w silniki 1.5 (o 2.0 już się naczytałem)?
I co najważniejsze, czy macie bardzo zaufany zakład LPG w Poznaniu lub okolicach? Ni chodzi o tani, ale naprawdę dobry, ponieważ w tych instalacjach 90% sukcesu to montaż.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
mariuszpoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 18:18   #7
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,585
Domyślnie Odp: Instalacja do mondeo 1.5 EB Poznań i okolice

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ti-VCT: 115 KM -> 122 KM -> 128 KM -> ~135 KM
Przepustnica 45 mm -> 52 mm
Większy filtr oleju
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaz , lpg , mondeo mk5


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.