Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2022, 21:34   #21
Simonides
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

O ciekawe ze dopiero zauważyłem ten temat
Rzeczywiście 8.6 dużo ale ja np. Tez kręcę się niewiele do pracy i w mieście 2.0 glc spała 15l wiec zamianę na 8.6 przyjmę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem 2.2tdci to i tak 9.5 średnio miałem trasa/miasto.

Bump:

Bump:

Simonides jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2022, 11:47   #22
BartNS
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-05-2014
Skąd: Warszawa / Nysa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci biturbo
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał melerro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak ten gość [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wykręcił wynik poniżej 5l/100km, bo bliższe rzeczywistości wydają się być osiągi >7l/100km (co jak wspomniałem, jest u mnie wciąż nieosiągalne).
To tylko kwestia chęci i nie powinno być większego problemu. Na podobnej trasie jak się uparłem to zrobiłem 5,5 tyle ze Galaxy 2.0 tdci/210KM tylko wrzucić filmik na youtube i przemilczeć że śr z 15.000 jest 7,3 l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pytania tylko po co to robić
BartNS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2022, 20:18   #23
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zarowno w mondeo tdci jak i smaxie benzyna 2.0 po kilku kalkulacjach na stacjach paliw mialem niezgodności na poziomie max 0.2L w spalaniu pokazywanym przez komputer wiec moim zdaniem precyzyjnie. Przynajmniej jak byly nowe bo potem już nie sprawdzalem bo uznalem że nie ma sensu.

Co do trakcji to 80kg docisku na przednią oś w mondeo to 10% wiecej dla diesla niz benzyny. A jak dupka cięzsza od przodu jak w smax to bardziej sie zapapada niż przod, Przy tym samym nacisku dupka powinna przejechac po koleinach zostawionch przez przód bez zapadania się głębiej ale smax ma sporo większy nacisk na tył. Opony tej samej marki, do smaxa na poczatku kupilem takie same (mozliwe ze nowszej generacji) z jakich bylem zadowolony w mondeo. Teren owszem różny ale monde szlo do przodu w śniegu o ile nie zatrzymalo sie na podwoziu a smax stawał tam gdzie kazdy sedan dawal radę.

Co do spalania to szokuja mnie dzisiejsze fordy, mondeo z 2005 jak odebralem to w pierszej trasie warszawa katowice wroclaw przy 120 .. 140 spalił 5.5 bez klimy(jesień), dynamiczna jazda po miescie nie widzialem nigdy wyniku większego niz 8.5, srednio 7 jazda meszana. Troszkę zalamuje mnie Edge ecoblue, bo najdelikatniejsze traktowanie po miescie i ponzej 11 nie udalo mi sie zejść. Autostrada 130 8...8.5, 140(wg GPS) 9..9.5 , prawie 2x więcej niż mondeo.

Smax benzyna 2.0 delikatnie masto 11, trasa 120 8.5, 130 10, 140km/h kosmos 13L/100km , chyba wine ponosi brak 6tego biegu i 4000obr/min przy 140, dlatego kazda trasa to nie więcej niz 120 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ,
Ciekaw jestem wyników smaxa hybrid.

Ostatnio edytowane przez Kenobi36 ; 26-02-2022 o 20:52
Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 20:02   #24
melerro
ford::amateur
 
Imię: M
Zarejestrowany: 13-02-2022
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Miałem wcześniej s-maxa ecoboost 1.6 i w mieście średnio było 10l/100, a na trasie ok. 8/100 (przy jeździe <130kmh).

Obecnie w hybrydzie 2.5 benzyna, po przejechaniu 1800km, średnia pokazuje 8.1l/100km - i jak widać od poprzedniego wpisu, użycie spada. Przy 2000km sprawdzę na drugim komputerze od zera jakąś miejską trasę ok. 30km.

Denerwuje mnie dziadowska nawigacja, muszę pogrzebać w tym i wgrać aktualizację. Patrząc na dostępne POI, status sprzed 4-5 lat (!). Konsola dotykowa d.y nie urywa, dziesiątki przycisków, ale funkcji niewiele więcej niż w moim starym smaxie. W hybrydzie nadal jest odtwarzacz cd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (w sumie czemu nie jeśli ktoś ma audiobooki na cd'kach)

Z innych mankamentów
- potwierdzam m.in. to co pisał ktoś (Jarek?) na temat słupka "A". We wcześniejszych modelach nie zasłaniał przechodnia wchodzącego na pasy, teraz trzeba być ostrożniejszym.
- lusterka nie są dobrze osłonięte i w deszczu są zaraz zalane wodą.
- pas środkowego pasażera ma dziwny środkowy zatrzask, trudne do odpięcia (może względy bezpieczeństwa)

Innych wad nie dostrzegam... ew. hamulec ręczny, który poprzednio wyglądał jak samolotowy element sterowniczy a teraz jest małym cynglem koło zmiany biegów. Wolałem poprzednią wersję...
melerro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 21:06   #25
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Jakby ci sie trafile dluzsza jazda po mescie to zresetuj licznik i spróbój raz bardzo spokojnie pojeździć, innym razem dynamiczniej.
W trasie jabys potestował przy różnych prędkościach 120 130 140 resetując licznik wczesniej też byloby fajnie.

Mi nawet choć raz nie przyszlo mi do glowy aby korzystać z nawigacji Ford. Android auto i Google Maps, lub Waze w trasie aby na radar czy niebieskich nie wpasć.

W pierszym Smaxie slupek A jak na mój gust mocno przesłaniał, pare razy w ostatniej chwili sie zatrzymalem, choc raczej to byly sytuacje ze raczej to przechodzień by wpadł na samochód z boku niz ja bym wjechal na przechodnia.. Mam też blisko domu taki łuk za którym są pasy i musialem sie wychyylac do przodu aby widzieć czy ktos nie wchodzi na pasy bo od poczatku do konca pokonywania łuku slupek zaslaniał caly lewy chodnik.

Pewnie to też zależy jak ktos siedzi, blisko szyby moze byc lepiej. Ja zawsze siedzę maksmalne oddalony.
Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 22:19   #26
melerro
ford::amateur
 
Imię: M
Zarejestrowany: 13-02-2022
Skąd: Warszawa
Model: s-max
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2021
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Kenobi36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby ci sie trafile dluzsza jazda po mescie to zresetuj licznik i spróbój raz bardzo spokojnie pojeździć, innym razem dynamiczniej.
W trasie jabys potestował przy różnych prędkościach 120 130 140 resetując licznik wczesniej też byloby fajnie.
Nie ma kłopotu, będę wrzucać tutaj wrażenia i wyniki przejazdów, ale pewnie dopiero pod koniec marca lub w kwietniu gdy znowu ruszę w dłuższą trasę. Z miasta mam nadzieję wcześniej.
melerro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2022, 21:29   #27
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 484
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał Kenobi36 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi nawet choć raz nie przyszlo mi do glowy aby korzystać z nawigacji Ford. Android auto i Google Maps, lub Waze w trasie aby na radar czy niebieskich nie wpasć.
na radary Yanosik ! I w nawigacji daje radę.

Cytat:
Napisał melerro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem wcześniej s-maxa ecoboost 1.6 i w mieście średnio było 10l/100, a na trasie ok. 8/100 (przy jeździe <130kmh).
Mam 1.6EB 150KM w Focusie MK3, pokazuje 7,8 w mieście. W trasie, po za autostradowymi prędkościami, pokazuje 5-6L. Szybka trasa 130-150 pokazuje 7,5. Do tego trzeba dorzucić 0,3 i będzie bliżej prawdy. To tylko tak dla porównania wagi i gabarytów. Przy stałej prędkości, poniżej 100km/h, ten silnik jest naprawdę ekonomiczny.

Ostatnio edytowane przez BobMF ; 03-03-2022 o 21:36
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2022, 19:22   #28
Kenobi36
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2007
Model: Edge EU
Silnik: 2.0 Ecoblue.
Rocznik: 2019.
Postów: 108
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Nawigacja Ford tak daje radę że każe skręcać w uliczkę pod prąd, a ostatnio jadąc do wyciągu pod chopokiem nagle droga sie skończyła.

Spalanie lekkiego i oplywowego focusa ma sie nijak do s-maxa
Kenobi36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2022, 17:34   #29
sojer79
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 01-09-2012
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 BENZYNA
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

Cytat:
Napisał BobMF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na radary Yanosik ! I w nawigacji daje radę.


Mam 1.6EB 150KM w Focusie MK3, pokazuje 7,8 w mieście. W trasie, po za autostradowymi prędkościami, pokazuje 5-6L. Szybka trasa 130-150 pokazuje 7,5. Do tego trzeba dorzucić 0,3 i będzie bliżej prawdy. To tylko tak dla porównania wagi i gabarytów. Przy stałej prędkości, poniżej 100km/h, ten silnik jest naprawdę ekonomiczny.

Tak jak wcześniej pisałem, mój smax 1.5 benzin, na bardzo krótkich trasach, rząd 6km, pokazuje spalanie 8.2, nie widzę za bardzo różnicy między kompem i stacją benzynową. Więc jeśli Twój focus pali 7.8, do dużo pali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dodam tylko, że takie krótkie trasy (i krótsze) to 95% mojej jazdy. Komp nie resetowany od 2.5 roku.

Ostatnio edytowane przez sojer79 ; 03-04-2022 o 17:36
sojer79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2022, 18:25   #30
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 484
Domyślnie Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór

niestety Wrocławski ruch nie pozwala na stałą prędkość i oszczędzanie
__________________
§23
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.