Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2022, 20:37   #11
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Zamień te przewody na cewce góra 3,2 i dół 4,1 jak nie wypali to podpiąć pod komputer i sprawdzić parametry i skład mieszanki na cylindrach.

zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 15:01   #12
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Cytat:
Napisał zielon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamień te przewody na cewce góra 3,2 i dół 4,1 jak nie wypali to podpiąć pod komputer i sprawdzić parametry i skład mieszanki na cylindrach.
Właśnie to wczoraj wieczorem zrobiłem. Odczucie jest jakby na plus. Jakby się mniej mulił. Mam tylko elma 327 i kupionego forscana na androida. Które parametry dokładnie mam sprawdzić? Odpaliłem sobie korekty 1 I 2 I jedna tj ta druga stoi podczas jazdy na wartości z obrazka . Po puszczeniu gazu podczas jazdy obie są na zero.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20220812-111957_FORScan Lite.jpg (56.5 KB, 9 wyświetleń)
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 16:18   #13
zielon
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: lubelski
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 PB+LPG
Rocznik: 2002
Postów: 117
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Na tych komputerach to ja nie jestem specjalistą, trzeba poszukać gościa co się zna na tym. Wiem ze parametry sondy muszą być ok. Test przyspieszenia od 0 do 100 da ci pogląd na to co jest.
zielon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 19:56   #14
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Cytat:
Napisał zielon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tych komputerach to ja nie jestem specjalistą, trzeba poszukać gościa co się zna na tym. Wiem ze parametry sondy muszą być ok. Test przyspieszenia od 0 do 100 da ci pogląd na to co jest.
Jakie są poprawne wartości sond ? Ostatni test 0-100 zakończył się czasem prawie 18 sekund Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc prawie dwa razy od katalogowej wartości
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2022, 21:39   #15
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Cytat:
Napisał Moreee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie są poprawne wartości sond ? Ostatni test 0-100 zakończył się czasem prawie 18 sekund Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc prawie dwa razy od katalogowej wartości
Po zmianie przewodów jednak jest lepiej . Myslalem że mi się wydaje. Czas do setki 15s . Z dołu dalej muł ale jakoś się już odpycha. Wykresy z kątem wyprzedzenia zapłonu, dwoma sondami, mapem , przepustnicą i obrotami w załączniku

Ps. Gdzieś na forum czytałem że kat wyprzedzenia zapłonu dla tego silnika na rozgrzanym to okolice 15 stopni. U mnie jest między 5 a 7. W związku z tym pojawiły się spekulacje o przestawionym rozrządzie ale myślę że bym zauważył zmianę w pracy silnika. Auto chodzi równo a obroty nie falują. Wkręca się na obroty do końca na postoju jak i podczas jazdy.

Udało mi się dostać do podręcznika Sam Naprawiam - orientuje się ktoś czy są tam wartości jakie powinny mieć poszczególne czujniki ? Wtedy można część rzeczy wyeliminować bo tych danych w internecie nie znałem niestety
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20220812-211211_FORScan Lite.jpg (85.1 KB, 7 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20220812-211643.jpg (72.1 KB, 6 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20220812-221308_FORScan Lite.jpg (88.7 KB, 5 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Moreee ; 12-08-2022 o 22:33
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 21:16   #16
Moreee
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 29-12-2020
Skąd: FGW
Model: Mondeo MK3 Turnier
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak mocy po demontażu klap i wymianie termostatu

Witam po przerwie. Za dużo się nie zmieniło w kwestii diagnostyki natomiast założyłem stara cewkę i mieszane uczucia mam. Auto ma moc ale nie zawsze. Mam wrażenie że do 3 tysięcy obrotów muszę delikatnie z pedałem gazu się obchodzić bo jak wcisnę za mocno to się zamula. Powyżej 3k mogę już kleić pedał. Oczywiście jak go nie zamule z dołuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna sytuacja jest jak jestem na skrzyżowaniu. Np wjeżdżam na rondo z jakiejś już prędkości z wbitym biegiem np 3 na którym wcześniej jechałem i dohamowałem jedynie hamulcem przed rondem. Mając nawet koło tysiąca obrotów auto jedzie bez zamuły. Sytuacja się zmienia jeśli wbije bieg na rondzie i wtedy dam gazu - zacznie się mulić. Kolega twierdzi że to może być wina sprzęgła bo przeciąga mi biegi zaraz po puszczeniu pedału sprzęgła. (?)

Dodam tylko że samo sprzeglo się też dziwnie zachowuje. Zdarza się że po dłuższej trasie bądź dłuższej jeździe przez miasto po wciśnięciu sprzęgła chodzi ono normalnie (z oporem jak zawsze) a potem wpada luźniej w podłogę. Potem przez jakiś czas jest takie uczucie że pedał pracuje lżej. Później wraca wszystko do normy. Ot dziwna akcja. Miał ktoś coś podobnego ?

No i kompletnie odrębna sprawa jak jest skwar to jedzie gorzej a jak jest chłodniej na dworze lub nie pali słońce to jedzie lepiej ale to normalne raczej

Ostatnio edytowane przez Moreee ; 30-08-2022 o 21:19
Moreee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , kolektor ssący , obroty silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.