Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2009, 19:40   #1
Foccus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus II 3d
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Jaki kupić akumulator do 2.0 TDCI

Po przebojach z alternatorem i wymienieniu na nowy (w trakcie) doszedłem do wniosku ze mój akumulator nie jest najlepszy (w komisie wsadzili mi jakis szajs bez nazwy). Chciałbym podkreslić ze nie robie za dużo kilometrów a idzie zima i moge sie rozczarować pewnego ranka.
Tak wiec ja z zapytaniem kieruje sie do osób co by mogli mi doradzić apropo marki, trwałosci i niezawodnosci. Ja sie na tym nie znam. A i nie szkoda mi kasy na akumulator.

z góry dziękuje!

Foccus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 21:00   #2
alo68
ford::average
 
Avatar alo68
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Józefosław
Model: Ford Focus II 5D HB
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 82
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

Używam i mogę spokojnie polecić Bosch-a. Dobrać możesz tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
alo68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 07:40   #3
Opti123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Pruszków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

a jaki konkretenie model?
Opti123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 07:49   #4
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

jak ci nie szkoda kasy to bierz z górnej półki Exide AGM Micro-Hybrid EK700.to jest najbardziej ekstremalny aku na rynku.jak robisz krótkie trasy to ten ci posłuży.tylko nie przestrasz się ceną.810zł.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 09:47   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

"jak robisz krótkie trasy to ten ci posłuży' - pod warunkiem, że go od czasu do czasu doładujesz. Jak nie masz zamiaru, to kup coś tańszego, bo wydasz kasę, a AKU po jakimś czasie i tak wymięknie i będziesz narzekał.

I przede wszystkim upewnij się, że ładowanie masz OK, bo nowy AKU szlag trafi.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 10:36   #6
p.kowal
ford::average
 
Avatar p.kowal
 
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Wieruszów
Model: Focus I hb
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 101
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

Generalnie jest tak, że każdy chwali to co ma.

Właśnie przerabiałem zakup baterii i przekopałem całą masę forów internetowych i wnioski są takie:
1. Tak zwana wyższa półka, to u nas Bosch S5, Centra Futura i Varta Silver (celowo pomijam żelowe).
2. W kwestii głosów krytycznych, jest zdecydowana przewaga na niekorzyść wyrobów Boscha, choć pojawiają się także opinie, że Centra od momentu połączenia z EXIDE spadła na jakości, Varta z powyższej trójki ma głosów krytycznych najmniej (ale odnoszę wrażenie, że jest po prostu mniej popularna).
3. Jeżeli chcesz kupić akumulator i samemu go sobie zamontować w garażu, to okres gwarancji nie powinien grać większej roli (ewentualna reklamacja będzie uznana jako z Twojej winy). Musiałbyś jechać do serwisu gdzie dokonają pomiary ładowania, zamontują akumulator, wyniki pomiarów wpiszą do karty gwarancyjnej i jeszcze ewentualnie dokonywać udokumentowanych przeglądów. Generalnie co do gwarancji, Centra daje 36 miesięcy (w tym 24 assistance), Varta 24 miesiące a Bosch nie wiem ile.

Ja ostatecznie kupiłem Vartę o pojemności 74 AH i mocy rozruchowej 750 A (oglądając Bosch S5 można dojść do wniosku, że od Varty różni się tylko naklejkami).
W mojej okolicy za Centrę CA722 (72 AH, 720 A) cenią 380,00 zł, Bosch S5 399,00 zł, Vartę kupiłem za 350,00 zł.
Istotne są też wymiary akumulatora aby weszły Ci pod obudowę (wymienione akumulatory pasują do foki).

A na marginesie podczas lektury przygód internautów z akumulatorami spotkałem także wiele pochlebnych opinii o takich akumulatorach jak Banner, Five Star, Kager.

Jeżeli naprawdę nie liczysz się z kosztami, kup sobie baterię żelową.

Pozdrawiam
__________________
PF 162p, Fiesta MK1 1,1 `83, PF 162p, a obecnie jak w profilu.
http://www.motostat.pl/user_images/24758/icon1.png
p.kowal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 11:27   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

Taki o to teścik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Trochę stary, ale konkretny.

Trzeba jeszcze pamiętać, że oprócz tych sprawdzanych parametrów ważne jest jak sztbko AKU będzie ulegał stopniowemu zasiarczeniu. To niewątpliwie zależy od materiałów/producenta.

Ja osobiście wolałbym Vartę od Five Star`a, ale to moja prywatna opinia.

Co do Exide`a...kiedyś szukałem porządnego prostownika, który nie będzie szkodził, a ładował. Pomyślałem, że zapytam u źródła, czyli serwisu Centry/Exide bo miałem sprzeczne informacje. Uwierzcie mi, Pan w serwisie Exide nie miał pojęcia jak ładuje się AKU...żenada! Podobnie inni producenci prostowników - masakra. Jedyna rzetelna i profesjonalna rozmowa była w firmie Stef-Pol - polecam!
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 02-12-2010 o 11:31
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 12:16   #8
Opti123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Pruszków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

zamówiłem dzisiaj bosha s50 74Ah/750A, mam nadzieję że wymiana przebiegnie bezproblemowo, tylko muszą mi go jutro dostarczyć, bez samochodu jak bez ręki.
Opti123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 10:53   #9
Vosh
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Model: Focus II HB 5D GHIA
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 102
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

A jakie są wymiary oryginalnego akumulatora w 2.0 TDCi? Ja zastanawiam się nad Centrą CA852 (315x175x175) tylko nie wiem, czy wejdzie?
Vosh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2010, 10:51   #10
Opti123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Pruszków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Jaki DOBRY akumulator do Forda 2.0 TDCI

278x175x175
Opti123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.