Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2023, 19:20   #1
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

Witam,
mam taki problem od jakiegoś czasu i może ktoś będzie wiedzieć albo miał podobnie bo przebieg to dopiero 60 tys km (2017r) a już coś nie tak. Klient Edge 3,5l , zagazowany BRC (już poszło 5 wtryskiwaczy, w tym 3 na gwarancji, jeden nawet po 5 tys km - więc nie polecam BRC ale to na marginesie). Problem jest taki, że jak zapalam zimny to kręci, kręci i kręci przez kilka sekund (4-5s) zanim zapali. Wcześniej się zdarzało, że się sam naprawił czyli zapalał już dobrze, ale teraz to już za każdym razem długo kręci. Dla jasności, szybko kręci tylko że długo zanim zapali i wątpię, żeby się już sam naprawił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To nie jest wina akumulatora bo już mi jeden padł i na świeżo wymienionym ten sam problem. Jeden mechanik mówi, że nie wie bo musi paść całkowicie i dopiero wtedy rozpozna, drugi też obstawia cuda niewidy, generalnie nie wiedzą. Z objawów, to jeszcze kontrolka silnika (CheckEng) mi się często zapalała jak było zimniej, jak było ciepło to się gasiła, wywnioskowałem, że to przez wtryski, i że po prostu jak jest zimno to mają problem, może to głupie ale olałem temat skoro samo gasło, teraz zimno więc się świeci. Dzisiaj skasowałem błąd P219B u mechanika i w drodze powrotnej czyli o jakiś 10 km już wyskoczył CheckEng podczas jazdy na tempomacie, ostatnio też na tempomacie. Podczas jazdy nie ma promlemów z przełączeniem się z PB na LPG. Panowie, od czego by zacząć ? Wymiana świec czy to może być problem z tymi wtryskiwaczami od LPG, od czego zacząć szukanie rozwiązania ? Błędy w komputerze wskazywały do tej pory na wtryski LPG, ale czy to one mogą być przyczyną złego - długiego zapalania? Testowałem też tak, by gasić silnik na benzynie ale to nic nie zmieniło i nadal długo kręci zanim zapali. Jakieś pomysły w którym kierunku szukać przyczyny ? Problem jest bo jestem uzależniony od dojazdów samochodem i zostawienie go na kilka dni u kogoś to byłby duży kłopot logistyczny z pracą, dowozem dzieci itd, no i podobno może wrócić z częściami starszymi. Z góry dzięki za rady doświadczonych w tej kwestii. Pozdrawiam

micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 19:33   #2
montymick
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-03-2023
Skąd: Lubin
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 19
Domyślnie Odp: Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

Zakładam, że odpalanie zawsze jest na Pb (chyba że się mylę ).
Zobacz czy utrzymuje ci się ciśnienie na listwie paliwa. Może walnięty masz zaworek zwrotny i paliwo cofa się do zbiornika i dlatego kręci ci parę sekund aż pompka paliwowa nabije ci ciśnienie?
montymick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2023, 19:57   #3
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

tak, zawsze zaczyna start na Pb, ok, czyli do sprawdzenia: 1. listwa paliwa / zaworek zwrotny

PS. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to zapraszam ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez micky13 ; 31-03-2023 o 08:47
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2023, 09:20   #4
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

Nie wiem czy sobie poradziłeś ale ....
tego mechanika to omijaj szerokim łukiem bo to dupa nie facowiec , 3.5 Duratec to bardzo prosta konstrukcja , tu nie ma żadnych EGR-ów , Hu..r..ów , bardzo prosta konstrukcja . Wystarczy że sprawdzisz ciśnienie na listwie paliwowej (czy nie zapóźno się pojawia , sygnał wtrysków ( to samo ...) i iskrę (to samo) . Oczywiście jest jeszcze kilka innych elementów jak prawidłowo ustawiony rozrząd ( ale raczej tam nie grzegałeś ?) , luzy zaworowe ( czy się nie podpierają na gorącym- ale wtedy byłby np. ubytek mocy , lepsze palenie na zimnym )
Czyli podstawy mechaniki ... najwyrażniej mechanik miał cię w du...ie...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2023, 11:01   #5
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

Dzięki za kolejne sugestie. Czekam na kolejne bo mam czas, bo dzisiaj się umówić do mechanika to trzeba nieco poczekać więc jestem umówiony ... i zbieram pomysły.
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2023, 09:24   #6
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

W innym samochodzie (dodge journey), ale na lpg miałem podobny problem, lampka check engine i do tego wypadanie zapłonu. Po wielu testach i "naprawach", łącznie ze szlifowaniem szklanek pod zawory ( nic to nie dało) zmniejszyłem odstęp między elektrodami świec o 0.2 mm. BINGO. 2 lata jeżdżę bez najmniejszego problemu. Może akurat Tobie się nie przyda, bo symptomy są nieco inne, jednakże warto spróbować, może przynajmniej lampka zniknie.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2023, 17:07   #7
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: Długo kręci zanim zapali, 3.5 l + LPG

Dzięki za info aczkolwiek check engine już wyłączony i się nie włącza, jeden wtrysk był zepsuty, firmy BRC, przez 55 tys km padło mi 9 wtrysków firmy BRC, w tym jeden po przebiegu 5300 km. Nadal zapala ze zwolnieniem ...
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.