Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2023, 17:43   #1
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Upgrade przednich hamulców 345

Czy może ktoś próbował zmiany na jakieś premium, coś dedykowanego lub całkowicie pożyczonego, może podchodzi coś z JLR lub Volvo po starej znajomości?
Możecie cokolwiek polecić? Stoki gotują się na autostradzie, kilka ostrych hamować i robią się spieki, totalne dno. Do 345 nie mogę nic wygooglać, jakaś totalna nisza. Może chociaż jakieś klocki lepsze by się znalazły.

PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 07:10   #2
jdkozak
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: GOLENIÓW
Model: S-MAX MK2, EDGE
Silnik: 2,0 BiTurbo, 2,0 BiTurbo
Rocznik: 2017, 2017
Postów: 157
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Do 345 są te same klocki co do 316 a tu już wybór jest duży na rynku.
__________________
Moje mody w mk2: Kamera tylna i przednia, ACC + Precollision, Active Park Assist, BLIS, Sync2->Sync3, Fotele podgrzewane, SONY Premium Sound (8 -> 11 głośników + DSP + SUB), ANC - Active Noise Control, ACS - Active City Stop.
jdkozak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2023, 16:44   #3
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

No nie chciało mi się w to wierzyć, że takie same. Rozebrałem hamulce, pomierzyłem i rzeczywiście, się człowiek uczy całe życie, dzięki wielkie!
PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2023, 09:12   #4
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Jak kiedyś pisałem, że hamulce w edwardzie to poważny błąd w projekcie i ogólnie shit to pisali co ty gadasz coś masz nie tak sprawdź itp duperele pisano.
Jest jak piszesz ostre hamowanie na autostradzie i sprzęt ugotowany, ja teraz wiedząc o tym, jeżdżę z tą myślą i od dawna nie miałem problemu.
Ktoś kupował chyba w USA klocki ceramiczne podobno lepsze tylko co z tego jak tarcza do dupy, te też trzeba by zmienić na jakieś nawiercane czy coś w tym stylu żeby lepiej odprowadzały ciepło.
Walcz i pisz co zmotałeś.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2023, 17:18   #5
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Kloce EBC żółte są są dostępne u nas, lepszych chyba nie trzeba, natomiast tarcze znalazłem na rockauto, jest kilka z kategorii premium, na coś będę się musiał zdecydować bo na stokach zrobiły się schodki od przegrzania, są więc do wyrzucenia.
PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2023, 16:25   #6
pawelt83
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 06-01-2018
Skąd: Aalen DE
Model: EDGE
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 30
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Witam,

Ja właśnie zmieniałem jakiś tydzień temu hamulce przód i tył:

Na przodzie założyłem tarcze Rottinger RT 21800-GL T3 i klocki Textar 2241201

Na tyle mam zestaw Textar tarcze 92291903 i klocki 2223103

po pierwszych przejechanych kilometrach jestem zadowolony, hamowanie sie poprawiło dość znacznie do fabrycznych Fomoco, zobaczę jak pojeżdżę dłużej i na Autostradę wyjadę czy nadal będzie jak jest teraz.
pawelt83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2023, 12:38   #7
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Cytat:
Napisał pawelt83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na przodzie założyłem tarcze Rottinger RT 21800-GL T3
Ale ta tarcza jest o średnicy 316 a nie 345 mm

Ostatnio edytowane przez danwit2 ; 02-05-2023 o 13:28
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2023, 23:06   #8
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 277
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Cytat:
Napisał PeterX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kloce EBC żółte są są dostępne u nas, lepszych chyba nie trzeba, natomiast tarcze znalazłem na rockauto, jest kilka z kategorii premium, na coś będę się musiał zdecydować bo na stokach zrobiły się schodki od przegrzania, są więc do wyrzucenia.
jeździsz na tych ebc yellow? Ja wsadziłem takie do mondeo mk5 z 2.0 ecoboostem. Gorszych klocków chyba w życiu nie spotkałem, strasznie piszczały, nawet po zaleceniach producenta, co do tego jak pozbyć się piszczenia, wcale lepiej nie hamowały, a na dodatek mocno się paliły i to tak, że zapychało rowek po środku klocka. Najbardziej przepłacona rzecz w życiu.
Kontaktowałem się z EBC, zainteresowali się tematem, klocki zdemontowałem i wysłałem do EBC na analizę, na odpowiedź czekam od 21.09.2022 i cisza, więc olali temat po dostarczeniu klocków do analizy, więc bardzo słabo w moim odczuciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2023, 19:55   #9
PeterX
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2018
Skąd: Warszawa
Model: Edge ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 70
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

Jeszcze nie, nie mogłem się zdecydować jakie tarcze wybrać, hehe, padło na zwykłe mocniej nawęglone, jakoś nie mam przekonania do "drilled or slotted", miałem z nimi kiedyś niemiłe przejścia, nie dość, że nieprzyjemnie hałasowały przy hamowaniu to jeszcze pojawiły się pęknięcia pomiędzy nawierceniami, a to już niebezpieczne. Klocki kupię jak przyjdą tarcze, ale po tym co piszesz to już sam nie wiem, niezły pasztet.

Ostatnio edytowane przez PeterX ; 03-05-2023 o 19:58
PeterX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2023, 00:13   #10
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 277
Domyślnie Odp: Upgrade przednich hamulców 345

U Mnie nie zdały egzaminu, a jeździły z tarczami gładkimi ATE, jeden wielki pisk. Ja liczyłem się z tym że mogą piszczeć lepsze klocki, ale to co dały mi yellow stuff, to była jakaś męczarnia. Coś o DBA słyszałem klockach, ale nie widze niestety do edge ;/
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.