Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2023, 16:59   #1
Kemo1
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 16-02-2020
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 Scti ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie 1.6 EB Masakra po wymianie rozrządu, błąd P0016, klekotanie

Witam, Posiadam mondeo mk4 1.6 ecoboost i wymieniłem w nim ostatnio rozrząd profilaktycznie przy 113kkm ponieważ auto ma zaraz 10 lat, oddając auto do mechanika pytałem się czy potrafi to zrobić, ponieważ wiem, że mogą być z tym problemy i jak się okazało słuszne były moje objawy ponieważ, po wymianie check engine błąd P0016 (czujnik położenia wałka rozrządu). Rozebrali ponownie i stwierdzili, że rozrząd jest dobrze ustawiony i że robili to z blokadami i na pewno to dobrze zrobili, okazało się że czujniki położenia wału z dwóch stron były zalane olejem i to było przyczyną check engine (który zaświecił się po wymianie rozrządu) ponoć przyczyną tego jest moja ciężka noga na gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Teraz po odebraniu auta słychać stukanie stałe od góry silnika jak chodzi na benzynie, gdy przełącze na gaz to stukanie jest falami tej samej częstotliwości. Już nie wiem co robić w tym przypadku i co to teraz może być zawory, wtryski? I czy to może być powodem nieudolności mechaników....


Ostatnio edytowane przez Kemo1 ; 25-05-2023 o 17:00 Powód: brak ayto w nagłowku
Kemo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 18:45   #2
Blaq123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2021
Model: Focus
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.6 EB Masakra po wymianie rozrządu, błąd P0016, klekotanie

Z tego co pamietam to posiadanie blokad to jedno, ale trzeba je włozyc odpowiednią stroną. Znakami do siebie
Blaq123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 18:52   #3
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,988
Domyślnie Odp: 1.6 EB Masakra po wymianie rozrządu, błąd P0016, klekotanie

No i trzeba mieć ich odpowiednią ilość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2023, 18:59   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: 1.6 EB Masakra po wymianie rozrządu, błąd P0016, klekotanie

Robiłeś u mechanika to i tam reklamuj. Coś źle poskładali, oby tylko nie uszkodzili.

Cytat:
Napisał Kemo1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz po odebraniu auta słychać stukanie stałe od góry silnika jak chodzi na benzynie, gdy przełącze na gaz to stukanie jest falami tej samej częstotliwości.
Może być też pompa paliwa albo jej popychacz, wymieniony był?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 17:31   #5
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: 1.6 EB Masakra po wymianie rozrządu, błąd P0016, klekotanie

Cytat:
Napisał Kemo1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujniki położenia wału z dwóch stron były zalane olejem i to było przyczyną check engine
Nie ma checka od samego zalania wtyczek olejem... No i dziwne, że olej tam miałeś pewnie od dawna a dziwnym trafem check zapalił się tuż po wymianie rozrządu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Partacze...
Podali Ci kod błędu? Na 99% była to korelacja odczytu czujników wałków rozrządu z czujnikiem wału korbowego - źle złożony rozrząd, wynikający z, prawie na pewno, niepoprawnie zablokowanych kół faz na wałkach.

Mam ten sam silnik w Volvo. U mnie również czujniki były w oleju po wyjęciu wtyczek (błędów jakichkolwiek brak). Kupiłem nowe (Febi - FoMoCo z zeszlifowanymi oznaczeniami za 75zł/szt.) i sam wymieniłem. Różnicy żadnej nie ma poza suchą wtyczką. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekaw jestem czy mieli blokadę również na koło pasowe. Mój mechanik ogarnął rozrząd bez problemu - 2 lata temu, 133kkm i 8 lat auto.

Podsumowując: reklamuj albo jedź gdzie indziej. Weź fakturę i żądaj zwrotu kosztów.

Ostatnio edytowane przez radkor ; 27-05-2023 o 17:37
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , check engine , wymiana rozrządu.



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.