Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2009, 14:26   #1
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Fusion - naprawa zamka kanapy tylnej

Stało się... Zamek odmówił posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie: pod marketem :fcp27 (drugi jakiś czas temu). Ponieważ głupio nie móc złożyć tylnej kanapy, postanowiłem zabrać się do pracy...

Od razu napiszę, że nie jest to naprawa ani łatwa, ani przyjemna. Ale cóż...


1. Na początek należy zdjąć plastik osłaniający naszego pacjenta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Robimy to przez delikatne wciśniecie wkrętakiem plastikowych zaczepów, do których dostęp uzyskujemy po "odsunięciu" tapicerki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


2. Następnym krokiem jest demontaż samych dźwigienek. Należy wsadzić śrubokręt od tej strony, od której w plastiku jest prowadzenie dla zaczepów dźwigni (patrz zdjęcie). Sama dźwignia "wychodzi gładko" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naszym oczom ukazuje się taki oto przykry widok:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli mamy uszkodzony tylko jeden zamek należy próbować pokleić go odtwarzając "oczko". Należy zrobić to dobrym klejem do "twardych" plastików. Warto pomyśleć o jakimś wzmocnieniu.

Jeśli mamy uszkodzone oba zamki, sprawa paradoksalnie jest o wiele prostsza...
Dźwignie są symetryczne i należy zamienić je zamienić miejscami (lewą z prawą).


3. Teraz czeka nas nieciekawy moment: demontaż trzpienia (metalowy bolec). Z cięgna należy wymontować trzpień łącząc go z dźwignią.
POZOR! Nie połamcie przy tej okazji cięgna!
Samo wyciąganie trzpienia jest koszmarem. Dobrze zapewnić sobie pomoc drugiej osoby, która będzie ubezpieczała nasze cięgno.
Niestety musiałem wykonać tę naprawę samodzielne :fcp14. Do pozbycia się trzpienia użyłem obcinaczek tzw. "bocznych" (oczywiście, nic nimi nie ciąłem, służyły jako kleszcze).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
--> zaznaczyłem trzpień, --> kierunek wyciągania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


4. Jeśli mamy uszkodzone oba zamki czynności te powtarzamy dla drugiej strony. Kiedy zobaczymy już taki piękny obraz,

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wcale się nie cieszymy, gdyż to nawet nie połowa naprawy :fcp3

5. Teraz należy zdemontować czerwone "niewiadomoco" :fcp23 z naszej dźwigni.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

6. Pora powoli kończyć tę nierówną walkę:
Zabieramy się do montażu:

* montujemy dźwignię na swoim miejscu,
* łączymy ją z cięgnem za pomocą trzpienia
* wbijamy trzpień w otwór pasowany (ten ciasny) cięgna.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

7. Teraz należy zamontować (i tu proszę liczyć na własny spryt i opatrzność losu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )czerwone "niewiadomoco".

Jeśli tego nie zamontujemy, zaoszczędzimy jakąś godzinę czasu, klika ran na dłoniach, oraz parę "k..rw" które niechybnie padną z naszych ust - zyskamy natomiast mało efektowną dziurę w dźwigni (widoczną tylko przy rozkładaniu kanapy) i równie dobrze działający zamek, jak z tym czerwonym "niewiadomoco"

Ja jednak byłem twardy i założyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

8. Pozostaje nam już tylko założyć maskownicę i cieszyć się z naprawionych zamków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

POWODZENIA

__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2009, 11:41   #2
florek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2004
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Re: HOW TO: naprawa zamka kanapy tylnej

Fotorelacja super:)

Dodam tylko ze latwiej sie to robi jak sie wymontuje cały zamek z kanapy a robi sie to tak:

1. Potrzebne: TORX 40, płaski srubokret,
2. Włóż srubokręt w szczelinę na krawędzi kanapy (od tyłu) i wyciągnij cos w rodzaju uszczelki która mocuje tapicerkę na kanapie.
3. Odciągnij tapicerkę tak aby byly widoczne śruby mocujące zaczep
4. Odkręc zaczep (TORX40) ale uwaga miedzy zaczepem a gniazdem sruby sa podkładki sprężynujace i trzeba je zlapac.

PO wyciagnieciu zamka ryzyko polamania jakiegos elementu i zgubienia np sworznia jest minimalne. A sworzen mozna wcisnac w zaczep juz przy zalozonym czerwonym czyms. Odpada duzo kombinowania.
__________________
Fusion 1,4 TDCi FX Gold
https://www.interni.pl
florek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2009, 15:42   #3
jonks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2009
Model: Mazda 2
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: HOW TO: naprawa zamka kanapy tylnej

Witam mam ten problem z zamkami

czy jest jakas mozliwosc posklejania czy raczej sie nie bawic

przegladam allegro i nie moge znalesc tych uchwytów nikt tego nie sprzedaje
myslalem zeby przemienic strony mimo ze z drugiej jest ok ale siada oba to bedzie klopot

akrualnie rozbroiłem caly ustroj nie wiem dlaczego ale bezposrednie ciagniecie za dzwignie odblokowujaca kanape udało mi sie raz za drugim jakby sie zatrzasnelo i juz jej uchylic nie moge jakby sie zablokowała

florek mozesz opisac zdjeciowo swoj system nie wiem o ktora szczelinie Ci chodzi a jesli chodzi o tapicerke to wole bys ostrozny
jonks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 21:20   #4
bartus08@interia.pl
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Śląsk
Model: C-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Fusion - naprawa zamka kanapy tylnej

Dużo łatwiej robi się to tak jak kolega wyżej pisał rozebrać całe siedzenie wtedy wszystko ładnie widać, trochę sprytu i do roboty. Rozebranie 2 siedzeń i przełożenie zaczepów oraz poskładanie na gotowo zajęło mi 1,5 godz.
bartus08@interia.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 11:07   #5
kubazplatformy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2012
Model: fiesta
Silnik: benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion - naprawa zamka kanapy tylnej

Dzięki Panowie za podpowiedź, u mnie w Fieście 1.3 MK6 byłą identyczna sytuacja. Zrobiłem wg wskazówek kolegi tego od zdjęć, wersja trudniejsza, z jednym zastrzeżeniem, że zaznaczywszy fakt że olałem to czerwone coś, podmiana prawego na lewy i doprowadzenie sprawy do końca zajęło mi 10 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. serio. Jestem wdzięczny bo chcę sprzedać to auto a taka wada jedna budzi lęk u potencjalnych kupców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubazplatformy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 21:13   #6
greg10
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-12-2010
Skąd: Radom
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Fusion - naprawa zamka kanapy tylnej

Odświeżam temat. Brak zdjęć, może ktoś wrzucić?
greg10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 16:25   #7
typowy_typ
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2014
Skąd: Kołobrzeg
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion - naprawa zamka kanapy tylnej

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
typowy_typ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2015, 19:57   #8
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Question Zamek kanapy tylnej

Tak się składa, że i mnie dopadł ten problem i do pełnego szczęścia brakuje mi 2-óch oryginalnych zdjęć. Niestety w linku SamNaprawiam są 2 błędne zdjęcia (od góry: 2 i 3 zdjęcie) które by mi podpowiedziały, co mam dalej robić. Mógłby ktoś wysłać te zdjęcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2015, 19:35   #9
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz. (DOM) / Błonie (DZIAŁKA)
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Talking Zamek kanapy tylnej

Dostałem chyba wiadomość przez sen, że nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Więc raczej już nieaktualne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2019, 00:51   #10
00471
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2015
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion - naprawa zamka kanapy tylnej

Witam, po trzech latach jeżdżenia przez żonę fiestą mk6 i sprzedaży przez ze mnie Zafiry muszę użyć fiesty jako samochodu dostawczego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Postanowiłem odgrzebać temat i naprawić składanie tylnej kanapy i tu zonk? Nie ma zdjęć? A link do sam naprawiam kieruje na stronę główną i reklamy. Mam prośbę, czy ktoś może posiada zdjęcia i mógłby je albo mi podrzucić na pw lub maila albo zamieścić gdzieś na necie lub podesłać link do nich?
00471 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blokady , fusion , kanapy , mechanizm , zamek


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.