Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2017, 19:00   #11
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

Dwa tygodnie temu założyłem Kayaba do spreżyn Eibach. Stare były całkowicie zużyte chociaż test pokazywał ciągle 50 i 60%. Różnica jest kolosalna na plus dla Kayaba, ale moje stare były na zero więc wszystko będzie super. Lewy był wylany a prawy bez gazu i ledwo co tłumił. Orginalne fabryczne - przelot 320tyś
więc jest co pochwalić.
Na Kayabach zrobione 2tyś więc trudno o opinie co do trwałości.
Sporo roboty i dobrze jest przygotować sie na wymianę gum osłon, podkładek a może i łożysk kolumny.
Kayaba ma żle dobrany zestaw osłon i odboi. Oryginalny komplet wymaga przerobienia i adaptacji. Sprzedawca się zarzekał że pasuje a rzeczywistość swoje. Poradziłem sobie domowymi sposobami Macgaywera ale wolałbym to wiedzieć przed rozbebeszeniem całego przodu.
Na aukcjach widać sporo oryginalnych amorów Motorcrafta czy FoMoco, ale jakieś dziwne te naklejki na nich i dlatego wybrałem Kayaba. Jest gwarancja i myślę ze już pojadą z moim Maxiem do ...huty

kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 06:56   #12
Slavczak
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Józefów
Model: Ford S-max
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

Cytat:
Napisał kalachan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa tygodnie temu założyłem Kayaba do spreżyn Eibach. Stare były całkowicie zużyte chociaż test pokazywał ciągle 50 i 60%. Różnica jest kolosalna na plus dla Kayaba, ale moje stare były na zero więc wszystko będzie super. Lewy był wylany a prawy bez gazu i ledwo co tłumił. Orginalne fabryczne - przelot 320tyś
rozumiem że miałeś standardowe amortyzatory fabrycznie (a nie sportowe), jaki przebieg zrobiłeś na nich ze sprężynami Eibacha?
Slavczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 08:52   #13
gcd
ford::advanced
 
Avatar gcd
 
Zarejestrowany: 29-03-2014
Skąd: mazowieckie
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 216
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

kalachan
A osłony i odboje Sachs-a są OK?
gcd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 09:59   #14
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

Wszystko Sachsa jest bardziej niż ok. To części aftermarketowe premium.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 10:50   #15
gcd
ford::advanced
 
Avatar gcd
 
Zarejestrowany: 29-03-2014
Skąd: mazowieckie
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 216
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

A Monroe są godne polecenia, czy raczej Kayaba?
Nigdy nie wymieniałem na jedne ani na drugie?
gcd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 10:59   #16
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

W powszechnej opini Monroe jest raczej kiepski ale nie wiem bo nie miałem. Tzn mam teraz ale z IVDC no i alternatywy nie było bo tylko Monroe je produkuje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 16:39   #17
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

Cytat:
Napisał Slavczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozumiem że miałeś standardowe amortyzatory fabrycznie (a nie sportowe), jaki przebieg zrobiłeś na nich ze sprężynami Eibacha?
Samochód kupiony bez świadomości co w nim jest. W 2010 z przebiegiem eheheh (kaszel) 140tys. Teraz się zorientowałem ze mam Eibachy. W zestawieniu z klasycznymi amorami odczuwam to tak: jest sztywno i czuć na drodze każdy garbik. Na 18" jazda super, zwłaszcza zakręty, manewry i prosta jazda po autostradzie. Dłuższe nierówności np. mostek lub wzniesienie są jednak za słabo tłumione w moim układzie ze sprężynami Eibach. Odczuwam to tak ze przy wjeżdzie na nierówność twardsze sprężyny szybciej,mocniej podbijają przód na co pozwalaja mieksze amory i przy zjeździe z nierówności ciężki przód maxa nurkuje dość mocno. Jednak jechałem mondeo z tymi spręzynami i amorami BILSTEIN chyba B6 i dla mnie za twardo. Odczucie twardości jest tez zmienne dla opon nawet o tym samym profilu i rozmiarze. Był kupiony na kumho 18" No kurde sztywno było. Zmienione na Werdenstein i spoko, ale znowu bieżnika ubywało w oczach jak za opony po 800zł to nie dlamnie.
Reasumując zawieszenie to zawsze kompromis. Ja mój przód chwalę. Gorzej z tyłem. Mam fabryczne 7 miejsc i Fabryczny hak. W tej konfiguracji mam tylne sprężyny chyba "J" i jak 95% jeżdżę sam lub z Kochaniem to dupsko podskakuje.
W pracy czasami w ciągu dnia zmieniam 3 i 4 samochody i mam trochę porównania.
Pasat jak dla mnie fajny, miękko i tłumi dziury, ale na autostradzie tak przy 170 nie pozwala zasnąć za kierownicą. W s-maxie stabilność i każdy gest kierownicą jest natychmiast na drodze. W bagażniku najważniejsze są skrzynki na wszystkie graty żeby nie latałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kalachan ; 12-11-2017 o 20:14
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 17:42   #18
kalachan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Skąd: małopolska
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

Cytat:
A Monroe są godne polecenia, czy raczej Kayaba?
Nigdy nie wymieniałem na jedne ani na drugie?
Cytat:
A Monroe są godne polecenia, czy raczej Kayaba?
Nigdy nie wymieniałem na jedne ani na drugie?
Dodatkowy mój post, ale nie po to aby podciągnąć statystykęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czym różnią się amortyzatory różnych marek? To jest pytanie. Wartości, siły itp powinny być zgodne z oryginałem? Tak?
Wszyscy wiemy że Ani Ford ani VW sam nie produkuje podzespołów. Tu jest pies pogrzebany.
Dlaczego w jednym sklepie 1 szt amortyzatora Ford przód kosztuje 469zł a 2szt Motorcraft 530zł !!????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Allegro to już kompletnie wolna amerykanka. Chińczyk naklei każdą naklejkę, do tej samej formy np. obudowy wiertarki wstrzyknie dowolny kolor plastiku i tylko naklejkę sobie trzeba nakleić. Co to ma wspólnego z amorami?
Fora są pełne dyskusji które lepsze? Monroe, Kayaba, Motorcraft ?
A jeśli prawda jest taka ze niektóre różnią sie ....NAKLEJKĄ !!
Każdy ma swój rozum i kieruje się swoimi kryteriami.
Parę zdjęć ze sklepów Forda i allegro. Wystarczy porównać wygląd, przetłoczenia, spoiny (to cześć mojej pracy) . Żadna nie jest identyczna z oryginałem. Trzy oferty to te same amory z różną naklejką i ceną i boję się ze mógłbym je porównać do chinskiego GH.
Sachs był dla mnie za drogi dla 11 letniego samochodu. Kayaba daje mi 24 m-ce gwarancji bez limitów. To wybrałem. Jak pamiętam mady in Portugal.
Decyzja należy do każdego z nas.
Niestety zdjęcia są z nazwami sklepów i zanim zacznie się dym to jutro je usunę lub odpowiednio przerobie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 4m0dgqzge48p.jpg (77.3 KB, 120 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 160bc3fc47e08d855c921cef2e1e.jpg (82.7 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pol_pl_amortyzator-Kayaba-lewy-339721-17473_1.jpg (13.8 KB, 109 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pol_pl_amortyzatory-zawieszenia-przod-Mondeo-S-Max-Galaxy-Motorcraft-para-18374_1.jpg (45.6 KB, 104 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kalachan ; 12-11-2017 o 17:50
kalachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 17:45   #19
gcd
ford::advanced
 
Avatar gcd
 
Zarejestrowany: 29-03-2014
Skąd: mazowieckie
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 216
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

W zasadzie zastanawiam się nad dwoma:
1.Monroe
2.Kayaba
Z odbojami i osłonami wychodzą w podobnej cenie.
1. Niby robi dla Forda OE
2. Bardziej chwalona marka

Sachs i OE w podobnej cenie, ale to nie nowy samochód, a amorki po wymianie trochę posmigają, takie, czy takie.
gcd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 20:07   #20
zwy
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Skąd: Kraków
Model: był S-max
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Odp: Które z amortyzatorów na przód?

Dla S-maxa I, Galaxy i Mondeo IV:
Monroe (Tenneco) robiło OE IVDC,
Delphi robiło OE dla zawieszenia pasywnego.

Wszystkie KYB, Motorcrafty, Sachsy to OES, mogą być robione w jednej fabryce i naklejane mają tylko inne naklejki. Żadna firma nie jest fizycznie w stanie robić wszystkich amorów do wszystkich samochodów.
zwy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.