Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2020, 07:40   #11
mario790215@gmail.com
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 11-03-2018
Model: MONDEO
Silnik: TDCi2.0
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Jak będziesz po wymianie to daj znać, też mam zamiar dokonać wymiany z welurowych zwykłych bez sterowania na skórzane elektryczne.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

mario790215@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2020, 11:35   #12
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będziesz po wymianie to daj znać, też mam zamiar dokonać wymiany z welurowych zwykłych bez sterowania na skórzane elektryczne.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Drogi kolego i forumowicze.
Na YouTube jest film,i to z polski, gdzie Pan pokazuje całą (komplet przód i tył)wymianę zwykłych.foteli,na skórzane,i przy wymianie przedniego siedzenia od pasażera, które było zwykłe (manualne),po wpięciu wtyczki od nowego siedzenia, sterowanego elektrycznie, wszystko zadziałało.
Tomek;-)
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2020, 10:33   #13
msowi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Zadziałało, bo miał szczęście i trafił na wersję auta z odpowiednią wiązkąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje modyfikacje - TSR, AHB, Driver Assist, Lane Assist, czujnik poziomu płynu spryskiwaczy, lusterka składane kamera cofania, fotel el z pam., alarm, Sync3, radio DAB, 180KM, otwieranie klapy gestem
msowi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 21:14   #14
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Dołożenie foteli w pełnej elektryce

Zabrałem się za dokładkę foteli do auta w którym nie było wogóle elektrycznych, nowe fotele są z pamięcią, niestety w aucie jest tylko część kabli, w drzwiach do pamięci nie ma, w fotelu kierowcy jest tylko prawa wtyczka i to nie pełna, u pasażera brakuje chyba tylko plusa. Generalnie czeka mnie rzeźba niestety. Jeśli ma ktoś schemat instalacji foteli z pamięcią i by się podzielił będę bardzo wdzięczny.
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2020, 11:44   #15
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Dołożenie podgrzewanych foteli P&P?

Cześć,
Przeszukałem forum o wymianie foteli ale są tylko posty dotyczące wymiany w Fusionie (gdzie jest wentylator zamiast maty grzewczej) oraz wymiany foteli podgrzewanych na grzane + sterowane elektrycznie.

To co mnie ciekawi czy ktoś miał doświadczenie, czy w przypadku najbiedniejszych materiałowych foteli z Trenda wiązka powinna być P&P do wersji foteli grzanych (bez sterowania elektrycznego)? Czy jednak nie i wtedy poza zakupem foteli będzie rzeźba z kablami bądź szukanie odpowiedniej wiązki do dołożenia.

Drugie pytanie to czy fotele i kanapa z kombi będą pasować do HB (z tego co wyszukałem to na 99% tak ale wolę się upewnić)

z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2021, 09:44   #16
Piotr_31
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-12-2019
Skąd: Świętokrzyskie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Wymiana foteli manual na elektryczne

Witam.
Proszę o fachową poradę
Chciałbym odświeżyć temat wymiany forteli manualnych na sterowane elektrycznie w tym razem w mondeo MK5. Może ktoś ma schemat elektryczny podłączenia foteli, gniazd?
Wymieniłem fotele w mondziaku. Pod oboma fotelami mam po jednej wtyce. W fotelu kierowcy dwie wtyki- druga do pamięci ustawienia fotela. Rozumiem, że jak jej nie podłączę to tylko tej opcji nie powinno być. Nie zależy mi na zapamiętywaniu ustawienia fotela bo nie wymieniam boczków drzwi.
W komorze silnika jest bezpiecznik nr 53 - opis w instrukcji obsługi sterowanie elektryczne fotelami.
Po podłączeniu wtyk niestety nic się nie steruje. Może trzeba coś zmienić w programie sterownika? A może brakuje jakiegoś kabelka we wtyce. bez schematu trudno będzie dojść. Nie uśmiecha mi się "dzwonienie" kabelków w fotelu, aby samemu dojść co i jak jest podłączone. Może ktoś już przerobił ten temat? Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sieci na youtube jest filmik jak ktoś wymienia komplet siedzeń, ale tam podpiął i wszystko grało, nawet miał dwie wtyki pod fotelem kierowcy, a tu człowiek zawsze ma pod górę.
Piotr_31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2021, 18:49   #17
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem po wymianie foteli zwykłych,na elektryczne.
Zostały założone elektryczne w skórze,ale tylko przednie,jest w el.Moje wrażenia ,że dobrze trzymają bocznie,ale ale stare były bardzo za to wygodne,były to podstawowe fotele.
Może przez to , że stare były już wysiedziane,a nowe są z auta, które miało bardzo mało przejechane.
Co mi się rzuciło,to to, że siedziska foteli są ciut wyżej , niż,te poprzednie,mimo ,że ustawiłem,je najniżej ,jak je można ustawić elektrycznie , nie wiem czy to przez to że są to elektryczne,czy po prostu inny model i tak ma.
Prąd pociągnął mi elektryk , bezpośrednio ,i oczywiście , założył dodatkowy bezpiecznik, ( sugerowałem się tym, że jeśli mam fotele ,bez pamięci,to że mogę je przestawić,bez załączania zapłonu, żona tak oryginalnie w Nissanie quascai i jest to dobre rozwiązanie, ponieważ,ona jest bardzo niska i jak , czasami pożyczam, auto od niej,to bym się nie wcisnął za kierownicę,jak bym nie mógł cofnąć najpierw fotela) wszystko działa i jest ok.
Teraz pozostaje mi poszukać fotela w elektryce pasażera.
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2021, 21:26   #18
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Polecam słownik języka polskiego.A i co to jest "Nissanie quascai "?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2021, 22:37   #19
wojnadk
ford::average
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: poznań/farso(dk)
Model: ford mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150km manual
Rocznik: 2016/12
Postów: 175
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam słownik języka polskiego.A i co to jest "Nissanie quascai "?
Drogi kolego, chcesz zaistnieć,czy czepiasz się szczegółów?
Daj na luz ,bo nie to , było meritum sprawy;-)
wojnadk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 06:56   #20
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,324
Domyślnie Odp: Zmiana foteli na elektrycznie sterowane

Ja musiałem 3 razy czytać ten tekst by zrozumieć co chciałeś nam przekazać, więc nie dziwię się koledze powyżej i wcale nie chodzi o Qashqai-a . Odnośnie fotela pasażera to jak znajdziesz bez problemu sterowany elektrycznie fotel z Mondeo wersji EU to przekładka nie powinna być trudna . Fotele elektryczne z Fusiona mają inaczej rozwiązane sterowanie wyłączaniem poduszki pasażera ,więc na to zwróć uwagę. Jak ktoś potrzebuje to mam pozostały fotel kierowcy ekektrycznie sterowany z Fusiona i manualny pasażera z Mondeo bo przekładkę robiłem na fotel kierowcy Mondeo z pamięcią i to co zostało oddam za darmo
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.