Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2016, 14:07   #11
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Musiałbyś nagrać jaki dźwięk masz przy tych prędkościach. Hałas w kabinie i to nieznośny daje też padające łożysko koła, ogarnięty serwis na podnośniku sprawdzi czy masz sprawne łożyska, u mnie po zakupie auta wyło niemiłosiernie, po wymianie łożyska jak ręką odjął....

Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 14:27   #12
Lexsensei
ford::average
 
Imię: Prawoimotoryzacja
Zarejestrowany: 11-07-2016
Model: Focus 2 FL
Silnik: 1.6 16v 100 KM
Rocznik: 2008
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Focus w benzynie jest fatalnie wyciszonym autem i nie chodzi tu o żadne łożyska, itd. Stare punto z 2003 roku było znacznie cichsze przy prędkościach powyżej 100 km/h.
__________________
Regulamin $23
Lexsensei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 15:21   #13
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Te drganie kół moze tez być spowodowane po prostu krzywymi felgami. Ale o tym to gość, który zmeiniał ci koła, jeśli jest fachowcem na miejscu, to powinien powiedzieć. Ale czesto nie mówią, gdy np. bicie jest "na oko" małe. Co do wygłuszania czy tez wyciszenia. Karnąłbyś sie moim i z miłoscią znów patrzyłbyś na swojego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 15:55   #14
Lexsensei
ford::average
 
Imię: Prawoimotoryzacja
Zarejestrowany: 11-07-2016
Model: Focus 2 FL
Silnik: 1.6 16v 100 KM
Rocznik: 2008
Postów: 80
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Mam porównanie do innych kompaktów. Golfem 6 z silnikiem 1.4 tsi gdzie przy 160 jest chyba ciszej niż przy 120 w Focusie
__________________
Regulamin $23
Lexsensei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 16:37   #15
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te drganie kół moze tez być spowodowane po prostu krzywymi felgami. Ale o tym to gość, który zmeiniał ci koła, jeśli jest fachowcem na miejscu, to powinien powiedzieć. Ale czesto nie mówią, gdy np. bicie jest "na oko" małe. Co do wygłuszania czy tez wyciszenia. Karnąłbyś sie moim i z miłoscią znów patrzyłbyś na swojego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No sory ale Focusem ST to nie narzekał bym na zbyt głośny dźwięk silnika/wydechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 17:11   #16
Lukasp85
ford::average
 
Avatar Lukasp85
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Mazowieckie
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2006
Postów: 154
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Ja u siebie nie narzekam, owszem przy 140 km/h jest trochę głośniej niż przy 120, ale nie na tyle by zagłuszać radio. Głośniej jest w 1.6
Lukasp85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 19:27   #17
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Cytat:
Napisał Veris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No sory ale Focusem ST to nie narzekał bym na zbyt głośny dźwięk silnika/wydechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczególnie na przelotowym wydechu
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2016, 21:45   #18
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Cytat:
Napisał tomi002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli po zmianie na zimowe też powinienem jechać na ustawienie zbieżności?
Oczywiście że nie !

Kolega chyba z wyważaniem pomylił , po każdej wymianie opon na felgach .

Zbieżność tylko po rozbieraniu zawieszenia ( po wymianie elementów zawieszenia albo po rozbieraniu do wymiany sprzęgła , regeneracji przekładni ) .

Poza tym od braku zbieżności auto ściąga w bok , nierówno zużywa opony , może mieć gorszą przyczepność , stabilność , ale jeszcze nie widziałem żeby były drgania na kierownicy od braku zbieżności. Drgania od złego wyważenia , krzywych felg lub wybitego zawieszenia/układu kierowniczego .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 09:15   #19
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Skoro mu kierownica telepie przy 100km/h bałbym się tym jechać szybciej. Kiedyś w podobny sposób odkręciły mi się śruby w feldze na ekspresówce. Stare dzieje Punto 2, prawie zgubiłem koło.

Zbieżność się robi zawsze, nie ważne czy nowe opony, czy felgi, wulkanizator ma za zadanie je wyważyć. Jeśli zbieżność będzie ok, opłata będzie niższa. Jeśli zaś autem telepie to pewnie i go znosi na jakąś stronę, więc trzeba skądś wytrzasnąć 100zł i to zrobić, a nie jak większość olać ustawienia zbieżności, potem jedna opona dobra, a druga zciachana po boku.
Jak opony wyważone, zbieżność ok to jeszcze amortyzatory bym obejrzał, łączniki stabilizatorów i końcówki drążków, po wymianie znowu na zbieżność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 04-08-2016 o 09:23
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2016, 09:33   #20
kafar42
ford::average
 
Avatar kafar42
 
Zarejestrowany: 16-02-2015
Model: Focus MK3 FL 1.5
Silnik: 1.5 Pb 201 KM by Tune Force
Rocznik: 2014
Postów: 103
Domyślnie Odp: Jak zniwelować bardzo głośny silnik?

Nie chcę być wredny, ale najlepszym sposobem na ciche auto jest NOWE auto.
Kupiłe Fiata Cinqechento 0.9 i wydawało mi się ciche, wcześniej polonez 1.5 (ojca)
Kupiłem Nisana Almerę 1.8 i wydawało mi się ciche, wcześniej Fiat Uno 1.4.
Kupiłem Kia Proceed 1.6 i wydawało mi się ciche, wcześniej Almera.
Teraz kupiłem Focusa 1.5 i wydaje mi się ciche.
Wszystkie auta z salonu w benzynie.

Tak to już jest że producenci robią coraz cichsze auta.
Zamiast maty wygłuszającej proponuje nówkę z salonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kafar42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.