Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróæ   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Do³±cz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Do³±cz ju¿ teraz do najwiêkszej spo³eczno¶ci mi³o¶ników Forda w Polsce. Zarejestruj siê i uzyskaj pe³en dostêp do wszystkich dzia³ów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2016, 13:04   #1
oski
ford::beginner
 
Imiê: Oskar
Zarejestrowany: 06-06-2009
Sk±d: Bydgoszcz
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Exclamation Znika p³yn w ch³odnicy 2.0 tdci z

Witam serdecznie.
Mój Focus C-Max jest z 2003 roku 2.0 TDCi 136, 100Kw, przejechane ponad 320000km.

Przed sezonem zimowym wymieniane by³y wszystkie p³yny, w tym i ch³odz±cy. Nie je¿d¿ê na wodzie!

Wszystko by³o ok do dnia dzisiejszego.

Objawy:
Przejecha³em oko³o 28 km bez problemów, natomiast stan±³em w korku i po 2 minutach zamiast ciep³ego powietrza zaczê³o wpadaæ zimne.
Prze³±cznik ca³y czas na maksymalnym ogrzewaniu.
Po naci¶niêciu gazu pojawi³o siê ciep³e powietrze.
Przejecha³em kolejne 6km, ciep³e powietrze by³o.
Dojecha³em do biura, otworzy³em maskê aby sprawdziæ czy gdzie¶ nie ma wycieku.
Wszystko suche, przewodu od ch³odzenia twarde.

Zostawi³em samochód na kilka godzin aby ostyg³.

Po kilku godzinach na zimnym silniku otworzy³em zbiornik uzupe³niaj±cy i zauwa¿y³em brak p³ynu. Niestety nie maj±c nic pod rêk± zacz±³em powoli dolewaæ wodê.

Uruchomi³em silnik otworzy³em nagrzewnicê i dalej dolewa³em wodê.

Problem w tym, ¿e dola³em 10 litrów a woda gdzie¶ znika.

Nie ma jej ani w kabinie samochodu ani pod samochodem.

Ciep³o pojawia siê jak przygazujê, ale martwi mnie to, ¿e dolewam wodê, a ona znika. Zauwa¿y³em ¿e z cienkiego przewodu, tego po prawej stronie w zbiorniku uzupe³niaj±cym pojawia siê co¶ w rodzaju piany, która niczym lawa powoli wyp³ywa przez otwarty zbiornik uzupe³niaj±cy.

Sprawdzi³em olej, jest czysty nie ma w nim wilgoci ani wody. Jakie¶ 4 lata temu mia³em zmienian± ch³odnicê oleju gdy¿ ta pêk³a i mia³em niez³y mix w wodno-olejowy w ca³ym uk³adzie.

Jak ju¿ wspomnia³em olej czysty, i woda te¿ czysta nie pojawia siê w zbiorniczku cokolwiek co by mog³o wskazywaæ na olej, czysta bia³a woda.

Do dzisiaj wszystko gra³o, czy kto¶ ma jaki¶ pomys³ co siê sta³o, gdzie zajrzeæ, co zrobiæ?
Przez weekend bym siê za to zabra³.

Dziêkujê wszystkim za pomoc.

oski jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 15-01-2016, 14:21   #2
Mick J
ford::amateur
 
Imiê: Natalia
Zarejestrowany: 20-06-2015
Sk±d: Kostrza
Model: ford S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domy¶lnie Odp: Znika p³yn w ch³odnicy Focus C-Max2.0 tdci z 2003 roku

Witam
mia³em podobny przypadek ale u mnie p³ynu uby³o szybko i bardzo dymi³ na bia³o ¿e auta nie by³o widaæ ,po sprawdzeniu przez mechanika diagnoza uszczelka pod g³owic± pu¶ci³a na kana³ach wodnych na pierwszym t³oku po naprawie spokój???
Nied³ugo po tym znów ubytek p³ynu ale ma³a ilo¶æ ,dola³em poje¼dzi³em po ok 50 km sprawdzam sprawdzam a tu znowu ciut uby³o co sie potem okaza³o ch³odnicza spalin by³a walniêta i p³yn dostawa³ sie do komory spalania przez egr i do wydechu moje auto to S-max mo¿e masz podobnie??
Mick J jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Stary 15-01-2016, 15:07   #3
salom
 
Postów: n/a
Domy¶lnie Odp: Znika p³yn w ch³odnicy 2.0 tdci z

Jak d³ugo ¿yjê, jeszcze nie s³ysza³em, ¿e mo¿na jechaæ samochodem, i po postoju dolaæ 10 litrów wody, jak ca³a pojemno¶æ w osobowych, tyle wynosi.
Albo co¶ Ci siê pomyli³o, mo¿e przyjecha³e¶ poprzedniego dnia, dolewa³e¶ nastêpnego, i zbiegiem okoliczno¶ci od nagrzewnicy wewn±trz kabiny, urwa³a siê rurka, i ca³a woda któr± dolewasz idzie pod wyk³adzinê pod³ogow±, je¿eli nie ma jej pod samochodem.

Mia³em niedawno podobny przypadek, mechanik polecony, super spec od francuskich aut, wymienia³ mi w silniku HDI Peugeot 607 uszczelkê pod g³owic±.
W mojej obecno¶ci, po za³o¿eniu jej, zalewamy p³yn, lejemy 5 litrów, brakuje, drugie 5 l, brakuje, po wlaniu trzeciej pi±tki, pe³no. No ale przed uruchomieniem silnika, sprawdzam olej, wyci±gam bagnet, a tu ca³± ¶rednic± wylewa siê p³yn.
I co siê okaza³o, za³o¿y³ odwrotnie now± uszczelkê, i wszystek p³yn poszed³ w olej.
Ale u Ciebie to trzeba wykluczyæ.
  Odpowied¼ z Cytatem
Stary 15-01-2016, 17:12   #4
oski
ford::beginner
 
Imiê: Oskar
Zarejestrowany: 06-06-2009
Sk±d: Bydgoszcz
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domy¶lnie Odp: Znika p³yn w ch³odnicy 2.0 tdci

Dziêkujê panowie za odpowied¼.

W aucie nic nie by³o ruszane, nie dymi, nie kopci, tylko z rana jak zimny to potrafi przydymiæ, ale nie dajê mu w rurê, tylko spokojnie a¿ czujê letnie powietrze i wtedy pozwalam sobie jechaæ szybciej.

Do tej pory mia³em wymienian± tylko ch³odnice oleju i tu wiem jakie s± objawy. Natomiast teraz tego nie ma.

Opisana sytuacja wydarzy³a siê dzisiaj podczas mojej podró¿y do firmy. Gdzie po 2 minutach w korku zaczê³o mi lecieæ zimne powietrze do kabiny.

Po tym jak silnik ostyg³ najpierw na wy³±czonym zala³em go, pó¼niej na w³±czonym silniku dolewa³em wody. Z pojemniczka wyskakiwa³y bomble powietrza. Jak woda znika³a, dolewa³em.

Wla³em 7 butelek po 1,5litra wody ka¿da i za cholerê nie wiem gdzie ta woda ucieka. Teraz sprawdzi³em, w³±czy³em silnik, zrobi³em rundkê po mie¶cie, ciep³e powietrze jest. Wróci³em do firmy, silnik ciep³y, przewody te¿ i grube przewody napiête, twarde, nie s± sflacza³e.
Teraz ja nie wiem czy jakby by³ przewód gdzie¶ indziej przerwany to czy bêd± miêkkie, ewentualnie z której strony zabraæ siê za obdukcjê aby sprawdziæ gdzie mo¿e byæ jaki¶ przeciek?

Kabina sucha, pod autem sucho i ca cholerê nie wiem gdzie ta woda uciek³a.

wieczorem bêdê robiæ 50km do domu wiêc sprawdzê czy objawy wróc±.

Szkoda mi tylko p³ynu co znikn±³ bo wyda³em fortunê, a na wodzie auta na zewn±trz nie zostawiê, wiêc wieczorem doleje jaki¶ koncentrat aby do jutra auto noc prze¿y³o.
oski jest offline   Odpowied¼ z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ch³odnica , p³yn ch³odniczy


Narzêdzia w±tku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB Code jest W³±czony
EmotikonyW³±czony
[IMG] kod jest W³±czony
HTML kod jest Wy³±czony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.