Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2016, 23:45   #21
Pawk1
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: dolnośląskie
Model: FOCUS MK2 KOMBI
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pawk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 00:12   #22
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,575
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Kolego, czy allegro i opisy aukcji w nich zawarte mają być wyznacznikiem prawdy? Te silniki nie mają żadnej pompy w baku, a goście ze szrotów piszą w pośpiechu czasem byle co i są takie kwiatki. Pompa wysokiego ciśnienia ciągnie ropę bezpośrednio z baku.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 01:05   #23
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Temat dotyczy 1.8TDCI, które pompy w baku nie posiada.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 09:36   #24
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,972
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

1.6 tdci tez nie ma pompy w baku
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 09:54   #25
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

A jakikolwiek diesel common rail ma pompę w/przy baku?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2016, 10:16   #26
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,575
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Cytat:
Napisał Pawk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
goscia ze szrotu to sobie poszukaj wiesz gdzie?????
Nie wiem czy kolega dobrze doczytał posta i czy za bardzo nie wziął go do siebie. Tak czy owak chodziło mi o to że ludzie wystawiają na allegro różne rzeczy nie do końca dobrze je opisując. Przykład pierwszy z brzegu i dla mnie "klasyk": Przepływomierz powietrza Focus 1.8 TDDi - szkoda tylko że w tych silnikach nie ma i nie było przepływomierza. Takich kwiatków jest jeszcze dużo więcej, z tego względu że osoby wystawiające części robią to nieraz w pośpiechu pisząc to co wydaje im się ze tym jest. Dlatego nie uważałbym allegro za wyrocznię. Natomiast po pierwsze tak jak koledzy piszą, sprawa dotyczy 1.8 TDCi gdzie pompy w baku na 100% nie ma, ten zaś bak jest z 1.6 TDCi. Po drugie z wiedzy którą posiadam, silniki 1.6 TDCi również nie posiadają pompy w baku. Tak więc rozmawiajmy merytorycznie a nie obrażajmy się o byle co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 24-01-2016 o 10:19
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 09:40   #27
offmarkus
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 25-11-2015
Skąd: Bieruń
Model: Focus mkII lift
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Autko pali i nie gaśnie, więc opisze co było robione u mnie.
Na początku zdjęty był zbiornik paliwa żeby zobaczyć czy w środku nie ma syfu i czy smok nie jest zasyfiony. Wszystko było czyściutkie, a dodatkowo mam nawiercone 3 małe dziurki do pobierania paliwa bi jest tylko jedna malutka od boku przy dnie. Zbiornik założony i przy okazji wymienione oryginalne przewody z szybkozłączkami na przewody paliwowe z cybantami. Następnie wymienione przewody z filtra paliwa, ale tylko po kawałku - tak żeby pozbyć sie szybkozłączek i zastąpić je cybantami. Przewody zalane paliwem i auto zapaliło beż problemu, później chwile pochodziło na paliwie z butelki po czym przewody zostały popodpinane tak jak należy. Auto odpalone jeszcze raz po chwili (z wszystkim podłączonym tak jak należy) odpaliło bez problemu. W garażu poogarniane i jakieś 15 minut później chciałem wyjeżdżać - zapaliło i zgasło, więc problem powrócił... Poruszaliśmy jeszcze czujnikiem położenia wału, ale bez efektu. Kolejny raz odpalone z butelki i podpięte do kupy. Przejechałem około 5 km żeby wszystko miało okazje się odpowietrzyć i na wszelki wypadek zaparkowałem przed garażem jeśli po nocy spędzonej na dworze miał nie odpalić...
No i nastał ranek, focus odpalił bez problemu po czym bez problemu zgasł (po 2 sekundach). Auto wepchane do garażu. Wyjęty filtr paliwa, wg. mnie nie wyglądał dobrze, ale ponoć jeszcze bardzo dobrze. Dmuchałem w niego i banieczki pojawiały się bez większego problemu wiec był drożny. Nie spodobał mi się jednak oring, który jest na takiej krótkiej rureczce w górnej części filtra - został wymieniony. No i decyzja odnośnie tej uszczelki okrągłej (naczytałem się mnóstwo na forum gdzie ją włożyć i jednoznacznie nikt nie może stwierdzić), wylądowała pomiędzy dolną częścią obudowy filtra - pod plastikowym kołnierzem filtra. Filtr poskładany i w dwie osoby dokręciliśmy nakrętkę obudowy, po czym został włożony na swoje miejsce i podpięty. Przyszedł czas na przewód grzania świec, bo po odpaleniu strasznie się z niego kopciło (topił się). Ta plastikowa końcówka została usunięta i zamiast niej mam kawałek ze starej części z bezpiecznikami itp. elektryką (nazwy materiału nie pamiętam, ale jakby ktoś chciał wiedzieć to mogę dopytać), materiał ten jest niepalny więc topił się jak plastik nie będzie. Ostatnia rzecz, która była zrobiona to iskra, która pojawiała się na śrubie przy alternatorze (chyba na podawaniu prądu do rozrusznika), pojawiała się tam podczas próby zapalania samochodu. Była tam wąska nakrętka i podkładka sprężynowa, która zrobiła się już fioletowa od tego przypalania iskrami - wymienione na szerszą nakrętkę z kołnierzykiem.
Po tych wszystkich naprawach zalane zostały przewody paliwowe i filtr, auto odpaliło bez problemu i pochodziło chwilkę na paliwie z butelki. Po czym zapaliło również bez problemu kiedy wszystko było już popodpinane i na swoim miejscu. Odpalałem go jeszcze kilka razy i palił bez problemu. Z obawami czekałem jednak do kolejnego ranka czy odpali bez problemu po nocy... Wchodzę do samochodu, na liczniku 6 stopni więc ani ciepło ani zimno. Przekręcam kluczyk, gaśnie choinka, daję na zapłon i autko po dwóch obrotach rozrusznika pali od razu i co najważniejsze nie gaśnie po paru sekundach. Mam nadzieję, że tak już pozostanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez offmarkus ; 17-02-2016 o 15:44
offmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 23:07   #28
greg_59
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-08-2016
Skąd: Gdańsk
Model: ford focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

I ja mam podobny problem. Rano zapala i po 2 sekundach gaśnie. Dalsze kręcenie rozrusznikiem nie pomaga. Odkręciłem rurkę gumową na kolektorze i po psiknięciu pluka silnik zapalił od razu. Skręciłem gumkę na kolektorze i cały dzień jeździłem. Zapalał wielokrotnie bez problemu. Następnego ranka sytuacja się powtórzyła. Zapalił i po 2 sekundach zgasł. Kolektor - psik plukiem - jazda - zapalał wielokrotnie bez problemu do następnego ranka. I.t.d Gdzie szukać przyczyny?
greg_59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 23:18   #29
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

Pewnie masz nieszczelność układu paliwowego . Znajdź przezroczysty przewód paliwowy idący do listwy/wtrysków i zobacz czy jest tam samo paliwo czy może stoją bąble powietrza .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 17:20   #30
greg_59
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-08-2016
Skąd: Gdańsk
Model: ford focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,8 tdci odpala i gaśnie.

udało się. Wymiana filtra paliwa i jest OK.
greg_59 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr , focus , gaśnie silnik , paliwa , strzał


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.