Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2015, 23:13   #21
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Jeśli to są "czerwone" zegary, to można je wymienić stosunkowo niedużym kosztem... Kupić z zastrzeżeniem zwrotu w ciągu 10 dni i sprawdzić czy przez ten czas będzie OK. Jeśli tak, to winowajcą są obecne zegary. Zegary wymienić można "pod domem" (nie wymagają programowania, a przebieg można ustawić na prawidłowy kiedyś "przy okazji", byle by znać różnicę...).

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2015, 22:02   #22
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

W ostateczności tak będę musiał zrobić, wcześniej jednak dam elektrykowi ostatnią szansę...
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 16:22   #23
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Przelutowana została płytka w radiu - po jego rozebraniu, na razie wygląda na to, że problem został rozwiązany..
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 11:43   #24
steczkuu
ford::amateur
 
Imię: Adi
Zarejestrowany: 16-05-2016
Model: mondeo titanium
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam czy można dokładniej o przylutowanej płytce w radiu mam ten sam problem co wyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i po takim długim braku komentarzy znaczy się ze zadziałało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proszę pomocy
steczkuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 20:45   #25
Slawek.K84
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 26-10-2016
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam,

Również mam podobny problem.

Włożyłem tydzień temu płytę z nagranym filmem i zapomniałem ją wyjąć po tym jak radio zakomunikowało błędem CD ERROR!

Po tygodniu wyskoczył mi dziwny komuniakt: "system wyłączy się po godzinie jeśli silnik nie jest włączony" a samochód właśnie co uruchomiłem. i już wtedy nie działała klimatyzacja oraz sterowanie nawiewami powietrza. Po pół godzinnej jeździe zorientowałem się, że jest tam płyta, może ona coś komplikuje działanie systemu i ją wyjąłem. Ku mojemu zdziwieniu wszystko wróciło do normy, jednak nie na długo. Gdy następnego dnia odpaliłem auto działo się wszystko od nowa mimo, że już w radiu nie było żadnej płyty. Co ciekawe następnego dnia dodatkowo zaczęło radio samo się wyłączać / restartować i dalej nie działały nawiewy oraz klima. Dopiero po jakiejś 40 minutowej jeździe zaczyna wszystko działać do wyłączenia silnika, bo później znowu to samo, restarty oraz niedziałające nawiewy oraz klima i komunikat na zegarach: komputer oraz ustawienia - bez nawigacji , radia i innych funkcji.
Proszę o jakieś propozycje naprawy w okolicach śląsk / małopolska.
Slawek.K84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2017, 21:19   #26
steczkuu
ford::amateur
 
Imię: Adi
Zarejestrowany: 16-05-2016
Model: mondeo titanium
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

A wiec u mnie Elektryk zaczął od zegarów i pomogło na tydzień po przeczytaniu forum mam nadzieje ze to będzie płytka od radia (wydaje mi sie ze to zimny lut styk w radiu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za tydzień będzie robione radio wiec dam znać
steczkuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 07:36   #27
Slawek.K84
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 26-10-2016
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam,

Naprawione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Byłem u elektryka- Kraków, sprawdził radio i okazało się, że raczej ok, więc zabrał się za zegary i tam był jakiś problem z modułem.

Bynajmniej jak na razie wszystko wróciło do normy klima działa, i nic z radiem się niepokojącego nie dzieje.

Pozdrawiam.

Bump:
Cytat:
Napisał Slawek.K84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po tygodniu wyskoczył mi dziwny komuniakt: "system wyłączy się po godzinie jeśli silnik nie jest włączony" a samochód właśnie co uruchomiłem. i już wtedy nie działała klimatyzacja oraz sterowanie nawiewami powietrza. Po pół godzinnej jeździe zorientowałem się, że jest tam płyta, może ona coś komplikuje działanie systemu i ją wyjąłem. Ku mojemu zdziwieniu wszystko wróciło do normy, jednak nie na długo. Gdy następnego dnia odpaliłem auto działo się wszystko od nowa mimo, że już w radiu nie było żadnej płyty. Co ciekawe następnego dnia dodatkowo zaczęło radio samo się wyłączać / restartować i dalej nie działały nawiewy oraz klima. Dopiero po jakiejś 40 minutowej jeździe zaczyna wszystko działać do wyłączenia silnika, bo później znowu to samo, restarty oraz niedziałające nawiewy oraz klima i komunikat na zegarach: komputer oraz ustawienia - bez nawigacji , radia i innych funkcji.

Ostatnio edytowane przez Slawek.K84 ; 11-07-2017 o 07:40
Slawek.K84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2018, 23:18   #28
venomortalius
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: ford smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam kolegów,
właśnie nabylem smaxa z 2008 roku i mam ten sam problem co Wy radio ,nawiewy, klima.Jedyna róznica to że zaczęlo się wszystko od czujników cofania bez przerwy piszcza(czasem reaguja ale koniec wkoncu i tak musze je wylączyc...)
Mam pytanie do kolegi Slawek.K84 ile zaplaciłeś za naprawe jesli można wiedzieć?wybieram się do mechanika i nie chcialbym przepłacac.
z góry dzięki
venomortalius jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2021, 19:54   #29
MarekM75
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 01-07-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Koledzy,
Mam analogiczny problem w moim samochodzie (Galaxy MK2 r.2007). Radio jak na pierwszym zdjęciu w wątku - Blaupunkt NX z DVD.

Czy może macie jakieś zdjęcia tych płytek z radia lub zza zegarów?

Z góry dzięki za sugestie.
Pozdrawiam,
Marek

Ostatnio edytowane przez MarekM75 ; 08-10-2021 o 20:06 Powód: usunięcie
MarekM75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2021, 20:05   #30
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,426
Domyślnie Odp: W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Do przejrzenia kilka tematów.
Do radia podpinany jest moduł klimatyzacji (oddzielnie).
Radio obsługuje moduł klimatyzacji.
Radio łączy się z licznikiem.

Update:
Licznik był uszkodzony.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 10-10-2021 o 18:16
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , nawiew , nawigacja , radio , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.