Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2013, 17:40   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze opon

Cytat:
Napisał exoryna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli jeżdzę na 215/50r17 zamiast na homologowanych 205/50r17 to coś się dzieje niedobrego?
Akurat w tym przypadku różnica w obwodzie/średnicy jest bardzo mała i wynosi 1,57% (dopuszcza się zazwyczaj różnicę do 2%).
Czyli jadąc na oponach 215/50R17 wg licznika 100 km/godz, w rzeczywistości jedziesz z szybkością 101, 6 km/godz.

Pod tym linkiem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz wygodny kalkulator opon i felg, pozwalający porównać rozmiary opon i stwierdzić, czy dana opona pasuje do posiadanej felgi.

Co do wyboru opon - jeżeli mogę radzić: generalnie opony dzielą się na trzy klasy: ekonomiczną, średnią i premium. Jeżeli liczysz się z kosztami - szukaj opon w klasie ekonomicznej, jeżeli lubisz dynamiczną i szybką jazdę - celuj raczej w klasę premium.
Rozpiętość cen w (tym samym rozmiarze) pomiędzy oponą klasy ekonomicznej i oponą klasy premium wynosi zazwyczaj od 1:2 aż do nawet 1:3. Różnice podczas jazdy się czuje wyraźnie, zwłaszcza w czasie ekstremalnych warunków. Jakość, komfort i bezpieczeństwo niestety kosztują...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-04-2013 o 17:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 19:16   #12
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze opon

Cześć.

Focusem II i potem Focusem III jeździłem służbowo do niedawna prawie 4 lata. Zrobiłem ok 80 tys łącznie.

W obu cały czas (letnie i zimowe) miałem albo continental albo bridgestone. Ostatnio na zimę założyli mi firestone..

Odczułem różnicę sądzę, że na korzyść bridgestone..

Obecnie mam continentale conti sport 3 na letnie a na zimę będę musiał kupić i jednak zdecyduję się na bridgestony lub conti także... na oponach i hamulcach nie będę oszczędzał bo ułamek sekundy i gorsza jakość opony może nawet zabić...
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 22:14   #13
liquid
ford::amateur
 
Imię: Berni
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Bytom
Model: FFIII
Silnik: TDCi 2.0 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze opon

Pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.
Wiem, że post trochę stary ale nie jestem pewien czy zakładając nowy nie wywołam burzy, więc piszę tu :)

Jestem przed zakupem opon letnich w rozmiarze 215/55 R16. Aktualnie mam założone fabryczne Goodyear Vector 4Seasons 205/55 R16 94V ale z tego co się orientuję Focus Mk3 2.0 TDCi 140 KM, fabrycznie powinien jeździć na 215/55. Poza tym wielosezonówki to tragedia na mokrych zakrętach.

Czytałem już na forum trochę postów i wiem, że ile osób tyle opinii w temacie rozmiaru. Moje opinia jest taka, że zdecydowanie obstaję przy rozmiarze 215. Zdecydowałem również, że będą to opony wzmacniane (XL).

Posiedziałem trochę na forach, przeczytałem kilka artykułów, porównałem ceny w sklepach internetowych i tak powstała poniższa tabela z zaznaczonymi na zielono faworytami.

Ciekaw jestem waszej opinii bo sam nie wiem, w które opony powinienem zainwestować.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
liquid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 15:46   #14
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze opon

Hejka,

Co za profesjonalizm w przygotowaniu zakupu opon hohoho. Cóż można powiedzieć, etykiety mówią tylko o trzech kryteriach a ich jest sporo. Najlepiej wejść na porównywarkę opon i cen, mają tam też testy opon i zobacz ile jest poza etykietami różnych osiągów, jak ścieralność , hamowanie na suchej nawierzchni itp. NIe patrz na same etykiety!

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 14:52
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2014, 20:37   #15
liquid
ford::amateur
 
Imię: Berni
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Bytom
Model: FFIII
Silnik: TDCi 2.0 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze opon

Dzięki, link na pewno się przyda, nie znałem tej strony.
Mój wybór był podyktowany kilkoma źródłami. Tak się złożyło, że najlepiej wypadły opony, które miały etykiety A lub B.
A ty, które z wymienionych proponujesz?
__________________
Focus Titanium 2013 Moondust Silver 2.0 TDCi 140KM 163KM by tedi_k
Barchetta 1998 Grigio Steel Metallic 1.7 DOHC 131KM
ŁuAZ 969-M "Volyn" 1979 w renowacji
liquid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
opony



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.