Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2018, 18:51   #11
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Cytat:
Napisał maniak_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Dzisiaj po zapaleniu samochodu uruchomił się klimatronik i nagle usłyszałem bardzo głośne odgłosy pracy i wibracje na desce rozdzielczej(powietrze też dmuchało). Wyłączyłem klimatronik i wszystko ustało. Sprawdziłem filtr kabinowy ale nic to nie dało. A niestety nie umimem namierzyć silnika wentylatora.

poniżej link do filmu filmu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
Cześć, jak wygląda temat u Ciebie? Udało się naprawić? Jaka diagnoza?
U mnie mam chyba ten sam temat... Przy 4 i 5 biegu dmuchawy deska wpada w rezonans i mocno buczy dmuchawa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś coś?

cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 20:10   #12
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Byłbym naprawdę wdzięczny jeśli ktoś mógłby pomóc w temacie.
Deska wpada w wibracje. Dźwięk dochodzi z wewnątrz ze środka deski tam gdzie jest chyba silnik dmuchawy. W załączeniu przesyłam link do nagranego dźwięku tego odgłosu.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pojawia się przy 3 ostatnich biegach dmuchawy (najwyższych). Klima działa, nawiewy na poszczególne strefy (szyba, nogi, centralna część) działają i nie wpływają w żaden sposób na poziom dźwięku.

Ostatnio edytowane przez cytus ; 25-05-2018 o 20:15
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2018, 11:53   #13
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Właśnie dowiedziałem się że nowy wentylator dmuchawy będzie kosztował 1100zl z wymianą

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 10:24   #14
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Serio nikt nie ma doświadczenia w tym temacie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2018, 21:26   #15
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Postanowiłem sam zabrać się za temat.
Może będzie dla innych użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić 1100 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o ile będą mieli ten sam przypadek.

Wykręciłem schowek obejrzałem jak pracuje wentylator, przetestowałem na wszystkoch biegach i zatrzymałem całkowicie. Okazało się że na łopatkach utknąl kawałek materiału. Żeby nie bawić się w rozkręcanie wziąłem metrówkę i zacząłem zabawę w wyciąganie. Udało się podważyć i wyciągnąć ten śmieć.
Poskręcałem i wentylator pracuje jak należy :-) W zał. ZdjęciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2018, 18:00   #16
kch14
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

U mnie również pojawił się ten sam problem, wydaje się że podczas jazdy bo zauważyłem go po zatrzymaniu się na jednych ze świateł, tzn. głośna praca wentylatora i wibracje (mega wibracje całej deski rozdzielczej i nie tylko, na najwyższym biegu wentylatora), problemy również z cyrkulacją powietrza.
Po analizie postów (jednemu koledze wibracje samoistnie ustały, drugi wyciągnął śmieć), stwierdziłem że zapewne i ja mam problemy z ciałem obcym. Udałem się do samochodu i kilkukrotnie (max 10 razy) włączyłem i wyłączyłem wentylator, przy ustawionych obrotach na max, jednocześnie bawiłem się cyrkulacją powietrza. Podczas operacji słychać było jakieś stuki/puki aż wszystko zaczęło działać prawidłowo (mowa tu o klimatyzacji automatycznej). Najwyraźniej śmieć opuścił wirnik wentylatora, pytanie otwarte gdzie teraz jest? W tym roku nie wymieniałem filtra kabinowego ale nie sądzę aby to miało znaczenie.
kch14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2018, 13:23   #17
cytus
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-12-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 469
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Cytat:
Napisał kch14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie również pojawił się ten sam problem, wydaje się że podczas jazdy bo zauważyłem go po zatrzymaniu się na jednych ze świateł, tzn. głośna praca wentylatora i wibracje (mega wibracje całej deski rozdzielczej i nie tylko, na najwyższym biegu wentylatora), problemy również z cyrkulacją powietrza.
Po analizie postów (jednemu koledze wibracje samoistnie ustały, drugi wyciągnął śmieć), stwierdziłem że zapewne i ja mam problemy z ciałem obcym. Udałem się do samochodu i kilkukrotnie (max 10 razy) włączyłem i wyłączyłem wentylator, przy ustawionych obrotach na max, jednocześnie bawiłem się cyrkulacją powietrza. Podczas operacji słychać było jakieś stuki/puki aż wszystko zaczęło działać prawidłowo (mowa tu o klimatyzacji automatycznej). Najwyraźniej śmieć opuścił wirnik wentylatora, pytanie otwarte gdzie teraz jest? W tym roku nie wymieniałem filtra kabinowego ale nie sądzę aby to miało znaczenie.
Wydostał się pewnie do przodu poza żeberka tak jak na zdjęciach.
Ja bym profilaktycznie rozebrał i spróbował go wyciągnąć.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
cytus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2019, 13:29   #18
eendriu
ford::amateur
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 13-06-2019
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: FORD Kuga Mk2 SUV (DM2) 2.0 TDCi 4x4 (163 KM,
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013 02 22
Postów: 3
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Witam u mnie w jednej chwili zaczęło trzaskać i wibrować jakby wentylator coś złapał , byłem u mechanika porozbierał co mógł z powodu braku czasu miałem podjechać inny dzień żeby sprawdzić silnik wentylatora w czasie jazdy od niego włączyłem na full wentylator po chwili coś co trzaskało jak by wyrzuciło gdzieś może w filtr kabinowy i przestało trzaskać tylko trochę było czuć czymś przytartym , muszę sprawdzić filtr czy coś tam siedzi i co to było .
eendriu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 19:17   #19
ezior222
ford::beginner
 
Avatar ezior222
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 13-10-2016
Skąd: Głogów
Model: Focus MK3 ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Cytat:
Napisał eendriu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam u mnie w jednej chwili zaczęło trzaskać i wibrować jakby wentylator coś złapał , byłem u mechanika porozbierał co mógł z powodu braku czasu miałem podjechać inny dzień żeby sprawdzić silnik wentylatora w czasie jazdy od niego włączyłem na full wentylator po chwili coś co trzaskało jak by wyrzuciło gdzieś może w filtr kabinowy i przestało trzaskać tylko trochę było czuć czymś przytartym , muszę sprawdzić filtr czy coś tam siedzi i co to było .
Dmuchawa załapała liścia.
ezior222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 19:32   #20
13b
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Wolin
Model: Focus
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Głośna praca dmuchawy (wentylatora) wibracje-film

Cytat:
Napisał cytus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postanowiłem sam zabrać się za temat.
Może będzie dla innych użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić 1100 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. o ile będą mieli ten sam przypadek.

Wykręciłem schowek obejrzałem jak pracuje wentylator, przetestowałem na wszystkoch biegach i zatrzymałem całkowicie. Okazało się że na łopatkach utknąl kawałek materiału. Żeby nie bawić się w rozkręcanie wziąłem metrówkę i zacząłem zabawę w wyciąganie. Udało się podważyć i wyciągnąć ten śmieć.
Poskręcałem i wentylator pracuje jak należy :-) W zał. ZdjęciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Wielkie dzięki za ten post! Gdyby nie to to zamawiałbym już wentylator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A siedział tam taki sam kawałek czegoś jak u ciebie.
Pozdrawiam
13b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dmuchawa , nawiew


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.