Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2018, 07:27   #21
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Termowizja

Obrazki gdzieś poginęły??

__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 07:51   #22
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Termowizja

Odśwież. Wszystko bangla.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 08:06   #23
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Termowizja

Dla mnie systemy tego typu są rewelacyjne, biorąc pod uwagę naszą (PL) rzeczywistość drogową.
Wiadomo, bezpieczeństwo kosztuje. Na dzień dzisiejszy bez problemu można doposażyć w nielubianych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. markach premium. Oczywiście kwestią czasu, że w autach dla ludu też to będzie w dostępnych cenach. Może wówczas statystyki wypadkowości/potrąceń inaczej będą ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) wyglądać.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w miśku mam wrażenie, że przedobrzono z tymi bajerami. Na pewno jako pieszy był bym zirytowany, jak bym mi każde auto dawało po oczach.

Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 20-02-2018 o 08:10
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 08:24   #24
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Termowizja

Myślę, że to nie jest jakoś bardzo inwazyjne dla pieszego. Na pewno oświecające go ledy nie świecą pełną mocą. Na filmie widać, że piesi nie specjalnie reagują. Postęp w motoryzacji, postęp w zastosowniu systemów komputerowych do poprawy bezpieczeństwa na drogach jest kosmiczny. Fascynujące to jest.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 09:24   #25
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Termowizja

Ten wykres mówi sam za siebie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Statystyki w kolejnych latach utrzymują trend wzrostowy. Za każdym zdarzeniem jest czyjaś tragedia, która może dotyczyć również nas.

Pytanie, które z ww systemów lepiej w takich sytuacjach się sprawdzą, Nightvision czy np. ACS.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 10:38   #26
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Termowizja

Wynika to może również z tego, że noszenie u nas żółto-zielonych ciuchów odblaskowych (wieczorem) jest "obciachowe" bo jednak Halinka jak idzie z Wygwizdowia górnego do Zawidawia dolnego (przecież to wioska dalej) to musi mieć na sobie płaszczyk który kupiła na wyprzedaży (czego Monika wiedzieć nie musi) i koniecznie te kozaczki wyjściowe (kościołowo-niedzielne).

Tak samo rowerzyści.

Plus kwestia, że jednak połączenia między małymi mieścinami/wioskami to zazwyczaj DK bez pobocza a już o chodniku nie wspominając.

Wiem - to się zmienia. Między niektórymi "dziurami" pojawiają się jednak chodniki 2-3 metry od jezdni, w szczególności tam gdzie już wystarczająco poginęło ludzi żeby ktoś coś z tym zrobił. Są i ścieżki rowerowe a zamiast z DK to większość woli jednak wskoczyć na "s-ki" żeby nie latać przez pipydówy, ale niestety, jak Halina sama łazi po nocy w szarym płaszczu, to i jej dzieci biorą wzór z takiej Halinki bo to przecież czasami z pokolenia na pokolenie przechodzi (wszystkie Halinki za użycie tego konkretnego imienia przepraszam, wybrałem losowo).

Sam w plecaku mam zawsze (ale to zawsze, bo jestem pie****nięty) czołówkę (Coleman CHT7 70 lumenów przez 5-6 godzin) oraz białą i czerwoną LEDową lampkę rowerową (ładowane przez USB)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Biała daje 170 lumenów, czerwona 50 lumenów.
Te małe ledowe mam z kliksami które mogę przyczepić do plecaka czy ciuchów, nie wyobrażam sobie łazić po zmroku gdziekolwiek bez bycia widocznym.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 11:26   #27
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,377
Domyślnie Odp: Termowizja

70% kierowników korzysta z uchwytów na szybie do smarfona lub innych gadżetów, może co podobnego ?
Problem w tym, że człowiek będzie bardziej rozkojarzony...

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 20:59   #28
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Termowizja

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mam Miśka z tymi światłami na tydzień. W213 E350d 9G 4Matic (ciekawe czy czegoś z nazwy nie pominąłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
I z wykrywaniem pieszych...ale bez huda.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 23-02-2018 o 21:08
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 21:28   #29
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Termowizja

Opowiadaj.
Może jakieś foty/filmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2018, 16:13   #30
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Termowizja

Lepiej jak to poniższe nie nakręcę a i sprzętu nie mam żadnego. Kiedyś kupię kamerkę ale zabieram się do tego jak...

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.