Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2015, 13:19   #11
Adam21
ford::average
 
Avatar Adam21
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Sieradz
Model: był mondeo mk2, jest mk3 :D
Silnik: 1.8 zetec, 2.0 duratec + Stag 4
Rocznik: 1998, 2002
Postów: 130
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Cytat:
Napisał delfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli był by to czujnik położenia wału korbowego na zimnym odpali by od razu , na ciepłym będzie chwilę kręcił lub nie odpali wcale. Dwa miesiące temu to przerabiałam doszło do tego że jak się rozgrzał musiałam otworzyc maskę i czekac aż ostygnie wówczas odpalił. Jestem po wymianie czujnika i jest dobrze . Koszt czujnika 100 .
Tak, w pewnym clio które jest mi znane, było dokładnie to samo. Trzeba sprawdzać, czy jest iskra na ciepłym i sprawa będzie jaśniejsza.

Adam21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2015, 22:07   #12
tomaszwi
ford::average
 
Avatar tomaszwi
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-03-2013
Skąd: Warszawa
Model: Inne + Mustang VI cabrio
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 69
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Witajcie, proponuje czyszczenie przepustnicy, u mnie pomaga.
tomaszwi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 21:58   #13
swiety1982
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Witam.
Jesteśmy po długim weekendzie i... całkowite odcięcie gazu przez zakręcenie butli nie pomogło, przywrócenie wartości początkowych kompa nie pomogło, czyszczenie przepustnicy teżnie.
Auto cięźko odpala zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, chociaź czasami zdarza mu się odpalić szybciej bez zbędnego kręcenia. Jedyny wyjątek jaki zauważyłem to wtedy jak zgaszę auto i odpalam ponownie to łapie odrazu, a jak postoi chwilę to jak pisałem wcześniej nie ma reguły....
swiety1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 18:39   #14
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Smile Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Cześć
Postanowiłem podpiąć się pod ten temat ponieważ mam podobny problem. Nie posiadam instalacji gazowej więc część dywagacji z tego tematu mnie nie obejmuje. Natomiast jest tak, że na ciepłym zdarza mu się długo kręcić, nieraz zapali dopiero za 2/3 razem. Na zimnym w 95% przypadków pali od szczała.

Z tego co wiem to auto nie posiada czujnika położenia wałka rozrządu. Natomiast ma obowiązkowy czujnik położenia wału. Czy on może być winowajcą ? Czy jeżeli on przestaje wysyłać sygnał to nie powinno auto zgasnąć całkiem ? Czy po prostu będzie problem z rozruchem.

Jak ktoś wie to proszę o informację co jest mu niezbędne do zapalenia. Tzn które czujniki mu są niezbędne. Choć przyznaje, że obstawiam za tym czujnikiem wału. Proszę o pomoc, sugestie.
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 18:52   #15
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Z tego co mi wiadomo to jednak ma ten czujnik. Proponuje podpiąć kompa.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 19:24   #16
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Generalnie na silniki tam gdzie powinien być czujnik położenia wałka jest zaślepione. Jeśli chodzi o podłączenie pod kompa to nie pokazuje błędów. Sprawdziłem kablem od Viaken i oprogramowaniem Forskan. Także nie bardzo wiem czego się czepiać. Denerwuje mnie to że na ciepłym kręci i nie może od razu zapalić. Zdarza się tak wybiórczo, nie zawsze. Czy jak by padł czujnik położenia wału albo na chwile od ciepła stracił przesył informacji to czy silnik powinien zgasnąć ? Czy jednak będzie chodził ?
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2018, 08:03   #17
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Może masz tak jak u żony w mk3? Spróbuj gasząc auto wcisnąć gaz i przytrzymac 3-4sekundy. Wciskasz gaz w momencie wyłaczania. Chodzi o to żeby opary itd wyciągało z kolektora dolotowego. U zony się to sprawdza i potem pali od strzała. Nie wiem co jest przyczyną czy klapki czy jakieś podcisnienie ale tez nie raz miała tak że zgasiła auto i jak chciała odpalić po nie wiem 1-2min to kręcił i kręcił. Jak postał dłużej 15-20min to juz tego nie było.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 20:00   #18
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może masz tak jak u żony w mk3? Spróbuj gasząc auto wcisnąć gaz i przytrzymac 3-4sekundy. Wciskasz gaz w momencie wyłaczania. Chodzi o to żeby opary itd wyciągało z kolektora dolotowego. U zony się to sprawdza i potem pali od strzała. Nie wiem co jest przyczyną czy klapki czy jakieś podcisnienie ale tez nie raz miała tak że zgasiła auto i jak chciała odpalić po nie wiem 1-2min to kręcił i kręcił. Jak postał dłużej 15-20min to juz tego nie było.
Próbowałem tak i może jest ciut lepiej, a może mi się zdaje. Ale nie rozwiązuje to problemu w pełni. Widziałem na forum kilka postów o tym temacie, lecz nie było jednoznacznego rozwiązania. Ktoś może ma jakieś sugestie ? A może ktoś tak miał i naprawił ?

Czy czujnik położenia wału gdy będzie odpięty to czy zgaśnie silnik ? czy po prostu będzie miał trudności z zapalaniem ? Z tego co widzę mondeo mk4 2.0 HE nie ma wogóle czujnika wałka i jest tylko wału. Zastanawiam się na ile on jest ważny przy zapalaniu. Napotkałem się na filmik na youtube jak czujnik potrafi gubić dane przy temperaturze. Ale nie wiem czy to może być to gdy nie ma tego czujnika wałka.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 18:46   #19
domik100
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 01-08-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16V 145KM
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

Cytat:
Napisał delfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli był by to czujnik położenia wału korbowego na zimnym odpali by od razu , na ciepłym będzie chwilę kręcił lub nie odpali wcale. Dwa miesiące temu to przerabiałam doszło do tego że jak się rozgrzał musiałam otworzyc maskę i czekac aż ostygnie wówczas odpalił. Jestem po wymianie czujnika i jest dobrze . Koszt czujnika 100 .
pytanie czy ten czujnik po wymianie jakos sie ustawia/reguluje, bo widze ze ma pewien zakres ruchu na mocowaniu.
domik100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 23:33   #20
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: ciężko pali duratec 2.0 16v

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Możesz regulować tam wyprzedzenie zapłonu. Możesz maksymalnie wyprzedzić, ja tak robiłem u siebie, wprawdzie zmiany nie odczuwałem ale teoretycznie powinien trochę mniej palić i mieć trochę więcej mocy. Jak jeździsz na lpg to tym bardziej wyprzedzony zapłon się przyda.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 23-10-2018 o 23:37
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.