Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2011, 15:46   #11
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

po czyszczeniu krokowki robiles reset przez sciagniecie klem z akumulatora? sprawdz jeszcze to. jak nie pomoze to ja obstawiam awarie silniczka krokowego - podmien na probe i sprawdz jak sie zachowuje silnik

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 16:59   #12
wojteek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-05-2009
Skąd: Barlinek
Model: Mondeo, Scorpio
Silnik: 2.5v6, 2.3
Rocznik: 2000, 1998
Postów: 14
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

Witam,podłącze się pod temat...od dłuższego czasu mam identyczny problem tyle że w mk2 z silnikiem1.6 2000r(bez LPG)....wymieniłem ostatnio krokowca ale problem pozostał... w układzie dolotowym nie ma co czyścić bo wszystko wygląda jak noweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....czy ten czujnik vss ma z obrotami coś wspólnego czy to tylko czyjś wymysł?
wojteek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 23:33   #13
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

obrotow nie reguluje ale daje sygnal do ECU o tym, ze auto sie toczy/jedzie, po to by ten zwiekszyl obroty na luzie
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 04:04   #14
anabol18
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Sląsk
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125ps
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

wczoraj miał jakiś przełom ..... bo obroty normalnie przy wysprzęgleniu czy wyluzowaniu spadały tylko ze prędkość spadania pozostała .....strasznie wolno .... co do resetowania ... nieeee nie odpinałem klem dziś to zrobię ..... o ile dobrze kiedyś wyczytałem to po zdjęciu klem... na około 5 minut .... podpinam...... przekręcam kluczyk,swiecą sie kontrolki <2 minuty > gaszę je i po zaś około 2 minutach odpalam auto bez dodawania gazu... ma sobie pochodzić jakieś kilka minut na wolnych obrotach przy zimnym silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jezeli coś gdzieś pokręciłem poprawcie .... jeżeli to nie pomoże ... jest ktoś z okolic PAWŁOWIC ? JASTRZĘBIA ,ŻOR,PSZCZYNY ? i był by wstanie użyczyć mi na próbę krokowca ? oczywiścię z gołymi rękoma nie przyjadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie ważne przy czym stoisz,ale jak tym potrafisz jeździć
anabol18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 06:20   #15
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

co do resetu to: odpiac na 10 min kleme minusowa, podpiac spowrotem, odpalic odrazu po tescie zegarow, pozostawic do zalaczenia wentylatora na wolnych obrotach. jak masz lpg to pojezdzij ok 10 km na benzynie.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 18:56   #16
anabol18
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Sląsk
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125ps
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do resetu to: odpiac na 10 min kleme minusowa, podpiac spowrotem, odpalic odrazu po tescie zegarow, pozostawic do zalaczenia wentylatora na wolnych obrotach. jak masz lpg to pojezdzij ok 10 km na benzynie.
no po czyszczeniu przepustnicy i krokowca które nie był zbytnio brudne...zrobiłem adaptację tak jak radziłeś..... w sumie to nic się nie zmieniło,moze równiej chodzi ... ale problem pozostał obroty wolno spadają... dziś jak jest lekki mrozik zauwazyłem ze silnik super chodzi i normalnie spada z obrotów jak jest zimny gdy tylko osiagnie 90stopni występuje ten problem ..... nooo i słyszę bulgot w filtrze ale doczytałem iż to separator oleju .. lecz to chyba nie jest przyczyną.... i tym się zajmę na wiosne ..... może teraz jakieś sugestie ?
__________________
Nie ważne przy czym stoisz,ale jak tym potrafisz jeździć
anabol18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:13   #17
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

jeśli wolno schodzi z obrotów to pewnie są uszkodzenia/pęknięcia w rurkach podciśnienia pod kolektorem dolotowym. zwłaszcza należy dokładnie obejrzeć rurkę o średnicy 2,5 cm o długości ca 15-20 cm z dwoma kolankami. znajduje się między kolektorem a blokiem silnika bliżej miski olejowej czyli dół kolektora. lepiej jest widoczna z kanału od spodu auta. często pęka i powoduje podwyższenie obrotów i ich wolne opadanie na luzie. niestety sporo kosztuje bo nie ma zamienników - 144 zł

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 26-11-2011 o 10:17
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 17:39   #18
anabol18
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Sląsk
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125ps
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

jak narazie sprawdziłem wszystkie propozycje o których pisaliście .... dziś byłem u elektro-mechanika ... podłączyliśmy pod kompa .... sprawdzaliśmy wszystko... co było mozna zdiagnozować na postoju i podczas jazdy .... jakieś czujniki,elektrozawory,noo po prostu wszystko.... czujnik VSS który nie jeden obstawiał sprawny ..... i niestety wszystko OK ...moze i stety...ale gdyby pokazał jakiś błąd bynajmniej wiedział bym co i jak ...a tak zaś pod murem ....
ps elektryk wspominał iż instalacja gazowa może być tego powodem ?lecz problem występuje na LPG i na PB
__________________
Nie ważne przy czym stoisz,ale jak tym potrafisz jeździć
anabol18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2012, 10:26   #19
llukas17
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 246
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

Witam,

nie wiem czy udało Ci się rozwiązać problem, ale u mnie w focusie też miałem taki problem i zrobiłem coś takiego.

Mianowicie odpiąłem czujnik wciśnięcia sprzęgła i zmostkowałem dwa piny, które znajdują się we wtyczce i poprawiło się może nie jest tak jakbym tego chciał, ale jest lepiej.
llukas17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2012, 16:09   #20
szakull
ford::beginner
 
Imię: Wookie
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Jawor/Legnica
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1.8 16v + LPG
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: po wysprzęgleniu lub wyluzowaniu obroty spadają bardzo pomału

witam, Panowie u mnie objawia sie to tak (zimny czy juz nagrzany) jest tak, przy odpaleniu skok na 1500 -1800 kilka sekund i spada na cos okolo 900, ale juz podczas jazdy gdy wciskam sprzeglo (czy jade na wcisnietym / czy tez wrzucam luz) obroty schodza w dol ale po kilku sekundach, ale jak wciskam hamulec to zaczynaja ROSNAC, i jak go docisne to zaczynaja spadac. Czyscilem juz krokowca, przpustnica niby okej co jeszcze ?? dzieje sie tak i na Pb i LPG, i jest to mega denerwujace ... i jeszcze nikt nie opisal chyba objawow z 'hamulcem' hmmm ... Panowie jakies sugestie - gdzie zaczac szukac ?
dzieki.
szakull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.