Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2020, 09:37   #1
Krzywda
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Exclamation Wyciek oleju (uszczelniacz wału / uszczelniacz misy olejowej)?

Cześć wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Borykam się od jakiegoś czasu z problematycznym wyciekiem oleju. Zostawiłem samochód u mechanika, pierwsza diagnoza to wyciek z uszczelniacza wału korbowego. Został wymieniony uszczelniacz wału i... nic. Samochód po odpaleniu znowu po kilku minutach "wyrzucał" olej. Zamówiliśmy uszczelniacz gumowy (a nie teflonowy jak oryginał) i... nic. Okazało się rzekomo, że dekiel był źle dokręcony. Bo którejś próbie już nie lał się olej. Samochód odebrałem, początkowo rzeczywiście nie było wycieku ale po tygodniu zauważyłem znów wyciek przy zdjęciu prawego przedniego koła (zdjęcie poniżej w załączniku).

Widać dużo oleju na uszczelniaczu misy olejowej.
Uszczelniacz wału jest usytuowany za tym kołem pasowym powyżej. Czy jest możliwe żeby to dalej z uszczelniacza wału ciekło na misę i tak się szeroko rozlewalo? Hmmm. Nie mogę tego ogarnąć a chciałbym się bardzo pozbyć już tego wycieku. Czy to zbieg okoliczności i może z uszczelniacza misy jednak leje, już nie wiem co o tym myśleć.
Z góry serdecznie dziękuję za uwagi, sugestie. Może mieliście podobne problemy w tym silniku? Nie wiem już na co zwrócić uwagę, jeśli by to znów z nowego uszczelniacza wału ciekło... Co wtedy robić?
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200518_143745_2.jpg (88.1 KB, 104 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Krzywda ; 19-05-2020 o 09:40
Krzywda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 13:06   #2
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Wyciek oleju (uszczelniacz wału / uszczelniacz misy olejowej)?

Często problem nieszczelnego uszczelniacza wiąże się z zatkaną odmą. Czy to było weryfikowane?
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2020, 15:29   #3
Krzywda
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 28-11-2018
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Model: Ford S-Max
Silnik: 1.8 TDCi 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wyciek oleju (uszczelniacz wału / uszczelniacz misy olejowej)?

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Często problem nieszczelnego uszczelniacza wiąże się z zatkaną odmą. Czy to było weryfikowane?
Tak, jest w porządku.
Krzywda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 19:52   #4
msiwol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-03-2020
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wyciek oleju (uszczelniacz wału / uszczelniacz misy olejowej)?

uszczelniacz wału i rura intercoolera to typowe usterki, ja też myślałem że miska ale jednak uszczelniacz no nic trzeba zrobić najdroższa z tego wszystkiego to robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msiwol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olej , s-max , uszczelniacz , wyciek , wyciek oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.