Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2020, 15:39   #161
Quler27
ford::average
 
Avatar Quler27
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Wola/ Pszczyna
Model: Mondeo MK4 Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI Ford Power
Rocznik: 2011
Postów: 185
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Cytat:
Napisał remarcinT125 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
odgrzeje trochę kotleta.. bo nie chce zakładać nowego tematu
opisze mój przypadek
Najpierw wymiana piasty przód z prawej strony. po dwóch dniach jazdy zapala się ABS i ESP, ograniczona moc itp.
Podejrzenie pada na czujnik , który był wyciągany podczas wymiany piasty ale po wymianie bez zmian. Po podłączeniu do kompa ewidentnie wskazuje na prawą stronę, napięcie we wtyczce zostało sprawdzone i jest ok.
Na wykresie zrobionym podczas jazdy do prędkości około 60 km/h wszystkie czujniki i ich sygnały idą równo, w pewnym momencie sygnał z prawego koła się " gubi" jakby czujnik nie nadążał z odczytem, i teraz czy powodem może być wadliwy lub złej jakości łożysko tzn pasek magnetyczny w nim umieszczony
Łożysko firmy NTY może nie jakieś górnolotne , ale samochód robi rocznie z 5 tys wiec przebieg żaden.
Może ktoś ma jeszcze foto umieszczenia wtyczek ,które warto sprawdzić
pozdrawiam

Cześć i co rozwiązałeś problem ? Wygląda na to ,że u mnie jest podobnie ....

Quler27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2020, 09:10   #162
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

u mnie chyba jest podobny problem, błąd na kompie C1A91:14-8A Czujnik prędkości prawego przedniego koła.

Na forscanie pokazuję mi prędkość 255km/h w chwili zapalenia się błędu.

Wymieniony czujnik abs w tym kole, wczoraj był u elektryka który podobno sprawdzić wszystkie kable od abs do modułu i wszystko było ok. poodginał piny we wtyczce bo stwierdził że byly przygięte lekko. Błędy pojawiają się ciągle mimo wszystko. Gość twierdzi że pozostaje mu polutować coś już w samym module, albo wymienić całą pompe ABS... trochę mnie to dziwi bo ewidentnie wszystko wskazuję na przetarty kabel, sam zdejmowałem koło ale do momentu jak widać kable w nadkolu wszystko wygląda dobrze.

Dodam jeszcze ze mam wrażenie że jak są dusze opady deszczu to błędów mi nie wywala, przejechałem w deszczu z 60km było ok. Nie pada to co chwile je wywala, gasze silnik, odpalam i za chwilę są znowu.

Jakieś pomysły ? Irytuje mnie to strasznie ponieważ przy okazji pojawiania się kontrolek trace moc w aucie.
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2021, 23:37   #163
Marantz87
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Irlandia
Model: Mondeo mk4 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Dziś usterka pojawiła się u mnie mondeo mk4 2012 1.6 tdci Anglik) , błąd C1A91 - Czujnik prędkości lewego przedniego koła, dodatkowo U0415 - Nieprawidłowe dane odebrane z modułu ABS , po lekturze na pierwszy ogień poszedł forscan w pidach wskazuje prędkość tego kola 255 km/h.
Kolejnie sprawdziłem napięcie w kostce przy czujniku i tu niespodzianka nie ma nic , myślę bingo wiec szukam kostki przy mcpersonie by sprawdzić przejścia i tu niespodzianka u mnie nie ma krótkiego odcinka wiązki ,tylko czujnik jest połączony jednym ciągiem z modułem abs przy pompie . czy ktoś ma jakiś pomysł jak za to się zabrać ? Czy ma ktoś jakiś schemat ?

Ostatnio edytowane przez Marantz87 ; 16-05-2021 o 13:45
Marantz87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2021, 15:31   #164
kgarczynski
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-02-2020
Skąd: Żary
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Panowie dzisiaj rano odpalił normalnie przejechałem może 15 km. Po południu już nie odpala wyświetla się komunikat o usterce układu ESP. Kręci i nic. Ktoś może podrzucić pomysł gdzie i czego szukać. Wcześniej żadnych objawów.
kgarczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2021, 20:24   #165
thomson75
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2019
Skąd: LEGNICA
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Cześć wszystkim, u mnie podobny problem błąd C0034 Right front wheel speed sensor.
Przy okazji zczytalo błędy U0401 i oczekującą usterka U1A04.
Tak jak u poprzednika nie mam żadnej kostki posrednie tylko jeden przewód który idzie do samego czujnika.
Sprawdzilem kabel i od kostki czujnika do miejsca gdzie kabel chowa się za osłona nadkola sygnał przechodzi. Dalej kabel znika koło lampy i zawija pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego i po grodzi komory silnika idzie pod zbiornik płynu hamulcowego.
Dla pewności zmieniłem czujnik w tym kole na nowy ale zero efektu.
Dodam że wszystko zaczęło się od razu po zmianie tarcz i klocków na nowe z przodu. Po wymianie wywaliło mi trochę płynu hamulcowego ale tłumacze to tym że przyszedłl nowy zestaw i tłoczki sporo się cofnęły.
W prawym kole gdzie jest problem miałem kłopoty z założeniem nowej tarczy ponieważ po złożeniu wszystkiego jarzmo ocierało o tarcze.
Wszystko dwa razy rozebrałem, sprawdziłem i złożyłem. Tarło dalej. Jedyna opcja żeby auto ruszyć z miejsca bez uszkodzenia tarczy było delikatne zeszlifowanie dwoch wystających elementów z jarzma myślę że tak z 1-2mm.
Oczywiście stare tarcze nie chciały zejść i trzeba było nawalać młotkiem i patentem ze śruba i nakretka wypychać stare tarcze. Błąd z sensorem wywaliło od razu po wymianie tarcz i tylko z jednej strony.
Tak dla pewności tekst błędu C0034 mówi o kole przednim od strony pasażera?
thomson75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 13:00   #166
thomson75
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2019
Skąd: LEGNICA
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

A jeszcze pytanko, czy jest możliwe że przy waleniu w tarcze hamulcowa żeby zeszła mogło przesunąć się łożysko z piastą do środka??? Dlatego był problem z tarciem i teraz nie działa czujnik abs w tym kole???
thomson75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 17:40   #167
thomson75
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2019
Skąd: LEGNICA
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Nie ma odzewu...
Dzisiaj rozkręciłem wszystko po obydwu stronach z przodu i ewidentnie piastą po stronie gdzie jest ok jest osadzona troszkę poniżej krawędzi otworu w zwrotnicy. Zaś po prawej stronie gdzie ciągle słychać szuranie i jest błąd odczytu z czujnika ABS piasta jest osadzona w zwrotnicy tak że wystaje z 1-2mm. To by wszystko tłumaczyło czego jarzmo tarło o tarcze. Auto mam od 2 lat i nie naprawiałem piasty z łożyskiem. Możliwe że ktoś naprawiał i nie dopchał piasty do końca? Przy starej tarczy było ok ale ona była już wyjechana. Na nowej pojawił się problem.
Coś ktoś pomoże? Da radę domowym sposobem jakoś ta piastę docisnąć bez rozbierania wszystkiego?
thomson75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2021, 23:44   #168
thomson75
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-08-2019
Skąd: LEGNICA
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzyna + lpg
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

Hej, widzę że forum mondeo do aktywnych i pomocnych nie należy ale trudno. Kończąc mój wątek z problemem kontrolek abs, ESP i check engine to niestety musiałem wymienić łożysko z magnesem a co idzie za tym cała piasta bo wszystko jest zintegrowane. Cała przyjemność 750 zł (450 łożysko z piastą FAG i 300 wymiana).
thomson75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2021, 09:54   #169
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

To nieźle Cię stuknęli . 300 za wymianę. Ja robiłem sam. Tylko łożysko wciskałem w warsztacie.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.