Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2020, 18:27   #81
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Czujnik temperatury zewnętrznej

W jakim miejscu znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej?
Zastanawia mnie to, ponieważ jak auto postoi na słońcu to wartości są dobre kilka stopni zawyżone - dopiero po przejechaniu kilku - kilkunastu kilometrów wszystko wraca do normy.

pozdrawiam
Leszek

kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 18:30   #82
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej

Czujnik znajdziesz zapewne gdzieś na pasie przednim.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 18:43   #83
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 338
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej

A nie w prawym lusterku?
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 18:46   #84
Lisseek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2015
Model: Ford Focus MK3 fl HB
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej

Cytat:
Napisał kovalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jakim miejscu znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej?
Zastanawia mnie to, ponieważ jak auto postoi na słońcu to wartości są dobre kilka stopni zawyżone - dopiero po przejechaniu kilku - kilkunastu kilometrów wszystko wraca do normy.

pozdrawiam
Leszek
Nie wiem ile jest czujników, ale jeden na pewno z znajduje się pod lusterkiem pasażera.
Lisseek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 20:29   #85
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej

Słyszałem, że gdzieś właśnie w szybie przedniej jest, Ale to by było trochę bez sensu.
kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 22:22   #86
Tom523
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 01-01-2015
Skąd: Sieradz
Model: Ka MK1/Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.3 Duratec (70KM)/1.0 EcoBoost (100KM)
Rocznik: 2003/2015
Postów: 109
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej

Mam taki sam problem tylko, że we Fiescie.
Wydaje się być to normalne. Kiedy samochód stoi na słońcu ma zawyżone temperaturę ze względu na to, że na czujnik świeci słońce. Zima zaś, jak na dworze jest 0, a pozostawie gorący samochód na godzinę temperatura wskazuje 4/5°C. Po przejechaniu km albo maksymalnie po 2h postoju temperatura wraca do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli u Ciebie tak samo wraca wszystko jest ok.
Zaś sam czujnik temperatury obstawiam, że jest zamontowany na przednim pasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom523 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 23:38   #87
CHARONSKI
ford::advanced
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: poznan
Model: FORD FOCUS mk3
Silnik: 1,5tdci 134Km 360Nm
Rocznik: 2017
Postów: 463
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej

Wystaje od dołu w prawym lusterku
CHARONSKI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2020, 14:07   #88
Akar
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 06-01-2019
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci 95km
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Cytat:
Napisał matti393 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Jako że przeszukałem internet i nie natrafiłem na rozwiązanie tego problemu postanowiłem go tutaj opisać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A więc do rzeczy:
Problem: Czujnik temperatury zewnętrznej uszkodzony pokazuje błędna temperaturę. Chcąc rozwiązać problem zacząłem poszukiwania czujnika temperatury w przednim pasie zderzaka jak to ma miejsce w Focusie mk1 i mk2. Jakie było moje zdziwienie gdy nic takiego nie znalazłem. Coś mnie tchnęło i po konsultacji z kolegą zacząłem tego czujnika szukać w prawym lusterku, i znalazł się.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Próby wyszukania tego czujnika na internecie jako część zamienna zakończyły się fiaskiem. Zadzwoniłem do serwisu i tutaj nie mniejsze zdziwienie, cytuję: "nie można kupić czujnika osobno wymienia się całe lusterko". Stwierdziłem nie będę wydawał kilka stów na lusterko z czujnikiem. Rozpocząłem rozkręcanie lusterka aż dobrałem się do czujnika, oto i on:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po rozkręceniu czujnika okazuje się ze jest on bardzo prosto wykonany składa się z termistora NTC 3kOhma oraz rezystora 10,9 kOhma. Znalezienie takiego termistora w internecie są dość dużym problemem. Na polskim rynku nie ma takich termistorów najbliższe wartości to 2,7 albo 3,3 co powodowałoby przekłamywanie rzeczywistej temperatury albo w dół albo w góre. Na szczęście udało mi się znaleźć taki termistor w sklepie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] w UK, koszty z przesyłką ok. 28 zł. Po wymianie termistora wszystko wróciło do normy. Przed wymiana proszę sprawdzić czy dołączony rezystor nie jest uszkodzony (najlepiej jakimś multimetrem) u mnie był sprawny. Pozdrawiam i mam nadzieje że komuś ten temat przyda się w przyszłości. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam taki dam problem z czujnikiem, niestety nie mogę sobie poradzić z rozebraniem lusterka na części pierwsze, jakieś porady jak to zrobić?
Akar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2020, 10:40   #89
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,359
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

A może jakieś info w czym masz problem?
Gdzie utknąłeś?

Albo nie pisz.
Idę po magiczną kulę co prawdę mi powie.....


kurde pewnie to ja za głupi jestem,
ale w youtube na hasło focus mk3 mirror trafiłem nawet na filmiki jak rozebrać lusterko na części pierwsze


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 07:07   #90
figurel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2014
Skąd: Słupsk
Model: MKIII
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurde pewnie to ja za głupi jestem,
ale w youtube na hasło focus mk3 mirror trafiłem nawet na filmiki jak rozebrać lusterko na części pierwsze
A może ja głupi jestem? Gdzie na filmie widać jak gość dobrał się do czujnika temperatury?
Żeby dobrać się do czujnika trzeba by zsunąć ten ruchomy element lusterka, ten ze sprężyną. Pytanie jak? Rwać do góry? Jest wciskany? Nie widać żadnych śrubek.
figurel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.