Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2021, 12:11   #61
LevvyX
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-07-2021
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał Gravity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od tego czasu wymieniony
- kompletny rozrząd (była już pora, auto miało 140k przebiegu),
- kompletny dwumas i sprzęgło Luk (przy kupnie już wiedziałem, że będzie się zbliżał jego czas, tak też stwierdził diagnosta, ale to miało być wszystko, niestety Luki chyba tak mają, że od montażu 3 razy byłem z powrotem u mechanika, bo dźwięki są podobne jak po wymianie)
- nowe wtryski Continental, przyczyną wymiany było pojawienie się kontrolki usterki silnika i przejście w tryb awaryjny, a później zdarzające się przerywania silnika, od wymiany komunikatów i przerwań żadnych nie było, niestety drgania są dalej
- wszystkie 3 nowe poduszki (Sasic- hydro i nad skrzynią, Corteco dolna),
Cześć, miałem podobnie - czy po wymianie sprzęgła i dwumasu była jakaś poprawa? bo u mnie ustało kompletnie, ale ostatnio po przejechaniu ok. 8-10kkm od wymiany, przy gaszeniu bez sprzęgła słychać było metalowy pogłos, a na dodatek czuć po rozgrzaniu bardzo delikatne drgania, ale też nie ciągle. Pojawiają się nieregularnie - przy większym obciążeniu silnika, np. AC praktycznie znikają.
Mechanik, który mi to robił mówił, że może to być wadliwe koło i że LUKi się takie zdarzały, ale wolałbym uniknąć ponownej rozbiórki Forda.

Przeglądając forum natknąłem się na posta, że przy podobnych objawach pomogło dokręcenie mocowania łapy skrzyni, ale podejrzewam, że jak miałeś wymieniane poduszki to zostało to zrobione.

LevvyX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2021, 23:51   #62
Gravity
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2019
Skąd: Świętochłowice
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI Lynx
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał Vultar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U Ciebie słabo widać napinacz ale warto zobaczyć czy drży, generalnie nie powinien. U mnie drgania powoduje kompresor klimatyzacji.
Mam wolną chwilę w urlopie to napiszę, właśnie jestem po trasie Śląsk - Mazury - Śląsk, 1400 km i chociaż dojeżdżając do Olsztyna miałem wrażenie, że silnik wyleci przez maskę, to udało się zajechać i nawet wrócić, być może była to kwestia nawierzchni w tamtym momencie, ale naprawdę myślałem, że Ford zostanie w jakimś olsztyńskim warsztacie. I mam kilka spostrzeżeń, na które nie wiem dlaczego nie wpadłem wcześniej i dzięki Ci za odpowiedź, bo faktycznie myślę, że przyczyną może być rejon napinacza/paska osprzętu.
Co do spostrzeżeń:
- zawsze jeżdżę na klimie, włączanie radia i klimy to pierwsze co robię po odpaleniu i w trasie zauważyłem, że wyłączenie klimatyzacji powoduje duże szarpanie, generalnie w pozycji 1-3 szarpie, a przy 4-6 nie i im mocniej wieje, tym mniejsze jest szarpanie
- jednak okazało się, że nie jest winna klima, dalsze testy robiłem na wyłączonej klimie i na włączonym ogrzewaniu tylnej i przedniej szyby, chwilę po włączeniu szarpanie ustawało, podobnie, jakbym włączył klimę
- poza tym szarpaniem są jeszcze drgania jednostajne, które występują ciągle i na postoju i w czasie jazdy, objawiają się mrowieniem na kierownicy, drążku zmiany biegów, fotelu, podłokietniku czyli generalnie na wszystkim
Do tego drgania powoli się już przyzwyczajam, ale chciałbym dla świętego spokoju zobaczyć czy dzieje się tak w innych Focusach
- oprócz tego w czasie jazdy podczas puszczania i dodawania gazu (nie przy zmianie biegów) są odczuwalne szarpnięcia

Czeka mnie jeszcze wyjazd w góry, więc zaraz po powrocie sprawdzę ten napinacz i napiszę.

Cytat:
Napisał LevvyX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, miałem podobnie - czy po wymianie sprzęgła i dwumasu była jakaś poprawa? bo u mnie ustało kompletnie, ale ostatnio po przejechaniu ok. 8-10kkm od wymiany, przy gaszeniu bez sprzęgła słychać było metalowy pogłos, a na dodatek czuć po rozgrzaniu bardzo delikatne drgania, ale też nie ciągle. Pojawiają się nieregularnie - przy większym obciążeniu silnika, np. AC praktycznie znikają.
Mechanik, który mi to robił mówił, że może to być wadliwe koło i że LUKi się takie zdarzały, ale wolałbym uniknąć ponownej rozbiórki Forda.

Przeglądając forum natknąłem się na posta, że przy podobnych objawach pomogło dokręcenie mocowania łapy skrzyni, ale podejrzewam, że jak miałeś wymieniane poduszki to zostało to zrobione.
Cześć, po wymianie nie było poprawy, właściwie to po tygodniu od wymiany byłem z powrotem u mechanika, ale stwierdził, że diesle tak mają. Żałuję, że nie znalazłem wtedy kogoś z takim samym silnikiem, żeby naocznie pokazać, że tak być nie powinno. Może być też tak, że jak to mówią "dwumas LUKa już w pudełku stuka", na youtube można znaleźć cały program poświęcony temu tematowi, sprawa jest gruba, a producent nie przyjmuje reklamacji.
Generalnie lepiej nie gasić silnika bez sprzęgła, szczególnie z dwumasem.
Poduszkę skrzyni montowałem sam miesiąc temu, dokręciłem mocno. Guma w starej poduszce była twarda, a w nowej (Sasic) miękka, pomyślałem, że to będzie przyczyną, niestety albo nic się nie zmieniło, albo jest lekko gorzej, trudno ocenić, dla pewności zostawiłem starą i w razie czego wymienię. Póki co chcę obejrzeć poduszkę hydro, bo ona ma największy wpływ na przenoszenie drgań, a była wymieniana w czerwcu zeszłego roku.

Zastanawiam się też nad świecami żarowymi, w niektórych miejscach podają, że mogą powodować drgania, ale z drugiej strony nigdy nie było problemów z odpalaniem ani dymieniem (czasem zadymi przy mocnym przyspieszeniu albo parkowaniu - to akurat dziwne, ale raczej nikt mi na to nic nie poradzi). Świece prawdopodobnie nigdy nie były wymieniane, auto ma najechane prawie 160k km a powinno się je wymieniać przy 100k.
Gravity jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2021, 11:32   #63
LevvyX
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 30-07-2021
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał Gravity Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zastanawiam się też nad świecami żarowymi, w niektórych miejscach podają, że mogą powodować drgania, ale z drugiej strony nigdy nie było problemów z odpalaniem ani dymieniem (czasem zadymi przy mocnym przyspieszeniu albo parkowaniu - to akurat dziwne, ale raczej nikt mi na to nic nie poradzi). Świece prawdopodobnie nigdy nie były wymieniane, auto ma najechane prawie 160k km a powinno się je wymieniać przy 100k.
Świece wymieniłem przy ok. 120kkm, ale nie ze względu na drgania, a po prostu ciężko palił w zimie - okazało się, że jedna z nich praktycznie nie grzała. W skali problemu z drganiami nic to nie zmieniło.

Co do kopcenia - miałem podobnie kopciło mi jak mocniej nacisnalem na gaz np. podjeżdzając pod górę przy parkowaniu czy wjeżdżaniu na krawężnik. Dodatkowo lubił kopcić przy przyspieszaniu lub przy wysokich obrotach - najlepiej było widać jak ktoś za mną jechał na włączonych światłach po zmroku. Dodatkowo raz na jakiś czas wywalał błąd usterki silnika - zrzucałem to na któryś z bezpieczników, bo po kilkunastu sekundach powiadomienie znikało. Winowajcą był wylot z turbiny do intercoolera, musiała być mała dziurka na zgięciu, którą uciekało powietrze i de facto nie przepalał mieszanki. Ostatecznie dolot walnął mi całkowicie w trasie 300km od domu, ale szczęśliwie udało się wrócić bez turba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie też miał tak, że lubił zatelepać samochodem przy całkowitym odpuszczaniu gazu lub wciskaniu gazu przy toczeniu się, ale to ustało wraz z wymianą wylotu - błąd też od tej pory się ani razu nie pojawił.

Swoją drogą sprawdzałeś półosie? Nie wiem czy u mnie się nie kończą przegub(y), bo o ile szarpnięcia już nie ma to czuć lekkie drgnięcie na kierownicy w przypadku wlasnie odpuszczenia lub dodania gazu. Na szybko zerknąłem na kanale to nie widać jakichś uszkodzeń, ale staram się zdiagnozować problem.
Mimo wszystko to raczej poboczna kwestia.

Ostatnio edytowane przez LevvyX ; 09-08-2021 o 11:53
LevvyX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 00:05   #64
Gravity
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2019
Skąd: Świętochłowice
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI Lynx
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał LevvyX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do kopcenia - miałem podobnie kopciło mi jak mocniej nacisnalem na gaz np. podjeżdzając pod górę przy parkowaniu czy wjeżdżaniu na krawężnik. Dodatkowo lubił kopcić przy przyspieszaniu lub przy wysokich obrotach - najlepiej było widać jak ktoś za mną jechał na włączonych światłach po zmroku. Dodatkowo raz na jakiś czas wywalał błąd usterki silnika - zrzucałem to na któryś z bezpieczników, bo po kilkunastu sekundach powiadomienie znikało. Winowajcą był wylot z turbiny do intercoolera, musiała być mała dziurka na zgięciu, którą uciekało powietrze i de facto nie przepalał mieszanki. Ostatecznie dolot walnął mi całkowicie w trasie 300km od domu, ale szczęśliwie udało się wrócić bez turba
No to bardzo podobne objawy miałem, dzięki za nakierowanie na ten wylot, u mnie jakiś czas temu przy jeździe powyżej 3000 obrotów też wywaliło check engine, ale po zgaszeniu i odpaleniu było już normalnie. Pomyślałem wtedy, że dojście do przyczyny tego stanu będzie trudne, a teraz dałeś mi nadzieję, że da się to naprawić.

Cytat:
Napisał LevvyX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą sprawdzałeś półosie? Nie wiem czy u mnie się nie kończą przegub(y), bo o ile szarpnięcia już nie ma to czuć lekkie drgnięcie na kierownicy w przypadku wlasnie odpuszczenia lub dodania gazu. Na szybko zerknąłem na kanale to nie widać jakichś uszkodzeń, ale staram się zdiagnozować problem.
Mimo wszystko to raczej poboczna kwestia.
Z przegubem miałem problem w poprzednim Focusie MK1 1.8 TDDI, w ręce dało się przekręcić o pół centymetra w jedną i w drugą stronę ze słyszalnym kliknięciem (raczej taki luz nie był naturalny), ale temat już wtedy olałem, bo auto poszło na sprzedaż praktycznie w cenie złomu. W tym aucie żaden z mechaników czy diagnostów (a w SKP jestem 4 razy na rok) nie zwrócił na to uwagi, ale sprawdzę z ciekawości jak tylko będę miał wolny kanał.
Gravity jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2022, 11:30   #65
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Czy ktoś z forumowiczów odnalazł przyczynę słynnych już wibracji/drgań na wolnych obrotach, które znikają po wciśnięciu sprzęgła?

Jest możliwość podniesienia wolnych obrotów jakoś programowo? Z tego co wywnioskowałem to jedyna rada na ten fatalny problem to leciutkie dodanie gazu .
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2022, 13:29   #66
Pauleta25
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-09-2018
Skąd: Radymno
Model: Ford focus kombi TDCi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie Nie równa praca silnika na rozgrzanym?

Witam mam taki problem gdy silnik jest rozgrzany i jest na biegu jalowym to silnik nie rowno pracuje po prostu tak telepie nim jak znaleźć przyczynę, na zimnym jest ok.
Pauleta25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2022, 15:19   #67
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nie równa praca silnika na rozgrzanym?

jakie kody dtc ?

luzy zaworowe proszę pomiary
jeśli luzy zaworowe będą ok to kompresja

jeśli powyższe będą ok, można się bawić dalej
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 08:09   #68
Pauleta25
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-09-2018
Skąd: Radymno
Model: Ford focus kombi TDCi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie Odp: Nie równa praca silnika na rozgrzanym?

Jak mam wykonać te pomiary zaworów?
Pauleta25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 09:43   #69
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Nie równa praca silnika na rozgrzanym?

ty masz TDCI ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 10:12   #70
Pauleta25
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 11-09-2018
Skąd: Radymno
Model: Ford focus kombi TDCi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 140
Domyślnie Odp: Nie równa praca silnika na rozgrzanym?

Tak tdci, dałbym do mechanika aby mi to zrobił ale szukanie tej przyczyny to tak jak igly w stogu siana
Pauleta25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , szarpanie silnika , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.