Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2013, 21:46   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Cytat:
Napisał mrowek00ns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dobry profil z wkrętami skierowanymi w stronę kierowcy i nie mocować jej tam w zaczepy tak aby przy dobrym hamowaniu od razu wbiła się w głowę kombinatorskiego właściciela pojazdu . ŻAL!!!!
A kolega posiada z tyłu 3 oddzielne fotele z tego środkowy składany do tyłu w celu przesunięcia bocznych??? I koledze nigdy się nie udało złożyć środkowego fotela wprost na tę półkę skutecznie ją łamiąc???
To chyba kolega nigdy jeszcze tego po prostu nie robił...
Po pierwszym takim przypadku też kolega będzie kobinował jak naprawić popsutą półkę nie kupując używki z allegro za 300zł...
Tak więc śrubki sobie proponuję przykręcić gdzieś w podręcznym miejscu bo raczej się przydadzą!

Konstruktorzy forda w przypadku tej pokrywy i systemu przesuwanych tylnych siedzeń o to baaaardzo skutecznie zadbali!

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-03-2013 o 22:34
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2013, 08:44   #32
Poseidon
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: Okolice Białegostoku
Model: Focus C-Max GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 40
Angry Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Cytat:
Napisał mrowek00ns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Boże jak czytam co wy tu wyrabiacie pisząc o jakiś profilach , wkrętach itp to mi się płakać chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. posiadacie auta za nie małe pieniążki a skąpicie kasę na nową osłone przestrzeni bagażowej W ogóle to co wy tam wozicie jak to nie służy jako półka, regał itp. Proponuje przymocować taki dobry profil z wkrętami skierowanymi w stronę kierowcy i nie mocować jej tam w zaczepy tak aby przy dobrym hamowaniu od razu wbiła się w głowę kombinatorskiego właściciela pojazdu . ŻAL!!!!
Jak masz tak się udzielać to po co tu jesteś na forum przecież możesz wszystko kupić lub naprawić u mechaniora za kasę.Więc bez urazy nie udzielaj się w ten sposób.
Poseidon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 16:59   #33
sw.wilq
ford::average
 
Avatar sw.wilq
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Łódź
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi 110KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Cytat:
Napisał mmrowa1971 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja również o tym myślałem ale ja użyję wypukłych profili ALU do podłóg, kleju w spreju oraz czarnego lakieruGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem ten sam problem - półkę miałem zapadniętą po poprzednim właśicielu.

Wykonanie:
> 2 Profile ALU do podłóg (dokładnie takie o jakich pisze mmrowa1971) - ułożone na wierzchu półki
> Nity - przez profile i półkę (po spodniej części półki pod nity dałem jeszcze podkładki stalowe, co by nitami półki nie rozwerwać

Efekt - profile trzymają półkę sztywniutko, a nity (też alu) ładnie wyglądają. Jak ktoś zainteresowany, mogę wrzucić foty.
__________________
Drugie auto na F....
sw.wilq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 16:57   #34
mrowek00ns
ford::beginner
 
Avatar mrowek00ns
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: NS
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kolega posiada z tyłu 3 oddzielne fotele z tego środkowy składany do tyłu w celu przesunięcia bocznych??? I koledze nigdy się nie udało złożyć środkowego fotela wprost na tę półkę skutecznie ją łamiąc???
To chyba kolega nigdy jeszcze tego po prostu nie robił...
Po pierwszym takim przypadku też kolega będzie kobinował jak naprawić popsutą półkę nie kupując używki z allegro za 300zł...
Tak więc śrubki sobie proponuję przykręcić gdzieś w podręcznym miejscu bo raczej się przydadzą!

Konstruktorzy forda w przypadku tej pokrywy i systemu przesuwanych tylnych siedzeń o to baaaardzo skutecznie zadbali!
tak kolego posiadam te fotele łącznie z chowanym środkowym , ale zawsze jak go chowam a robię to bardzo często to uważam> a jeżeli kupiłem auto za paredzięsiąt tysięcy to chyba zakup półki za 300 zł , która jest dość widoczna i aby mi nie szpeciła w samochodzie jakimiś modyfikacjami to chyba nie jest duży wydatek. Kombinować zawsze można ale wydaje mi się że robi się to z rzeczami które nie rzucają się dość mocno w oczy .

Bump:
Cytat:
Napisał Poseidon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz tak się udzielać to po co tu jesteś na forum przecież możesz wszystko kupić lub naprawić u mechaniora za kasę.Więc bez urazy nie udzielaj się w ten sposób.
kolego a po co kupujesz sobie takie auto za taką kaskę, może lepiej było kupić coś tańszego , jak cię potem nie stać na zakup nowej dobrze wyglądającej części do swojego autka jak np w przypadku półki . wydaje mi się jak już pisałem w tym temacie że to strasznie szpeci jakieś profile , wkręty itp. rozumie kurde część kosztuje 4 tysie i tutaj coś można (oczywiście jeżeli się da ) pokombinować bo nawet ja sam nie dam tyle kasy za jakąś pierdołę ale 300zł ???? sam pomyśl .

Bump:
Cytat:
Napisał sw.wilq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem ten sam problem - półkę miałem zapadniętą po poprzednim właśicielu.

Wykonanie:
> 2 Profile ALU do podłóg (dokładnie takie o jakich pisze mmrowa1971) - ułożone na wierzchu półki
> Nity - przez profile i półkę (po spodniej części półki pod nity dałem jeszcze podkładki stalowe, co by nitami półki nie rozwerwać

Efekt - profile trzymają półkę sztywniutko, a nity (też alu) ładnie wyglądają. Jak ktoś zainteresowany, mogę wrzucić foty.
Wiesz co jak masz zdjęcia to zapodaj na forum , jak nie będzie strasznie szpeciło to ja ze swojej strony przeproszę wszystkich , którzy robili modyfikację w swoich maxiach a poczuli się urażeni moimi wpisami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtop...c6e25b7#293688
SZACUN DLA TEJ DZIEWCZYNY
mrowek00ns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 17:40   #35
Poseidon
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 16-11-2012
Skąd: Okolice Białegostoku
Model: Focus C-Max GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 40
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

kolego a po co kupujesz sobie takie auto za taką kaskę, może lepiej było kupić coś tańszego , jak cię potem nie stać na zakup nowej dobrze wyglądającej części do swojego autka jak np w przypadku półki . wydaje mi się jak już pisałem w tym temacie że to strasznie szpeci jakieś profile , wkręty itp. rozumie kurde część kosztuje 4 tysie i tutaj coś można (oczywiście jeżeli się da ) pokombinować bo nawet ja sam nie dam tyle kasy za jakąś pierdołę ale 300zł ???? sam pomyśl .

A skąd wiesz ile ja dałem za auto "prorok" , może właśnie te 300 zł.I to dlatego kombinuję.
Poseidon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2013, 21:47   #36
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Pax.

Co prawda jeszcze nie skończone, ale co tam.

Mi bardziej niż na usztywnieniu półki zależało na tym, aby wreszcie mieć normalne światełko w bagażniku i widzieć co tam w ogóle mam. Wpadłem na genialny, a może i nie pomysł, aby światło wepchnąć właśnie pod półkę, aby mi oświetlało bagażnik z góry, a nie z boku jak to robi teraz.

Kupiłem sobie profil ALU w kształcie mniej więcej takim w przekroju -:_:-
do tego matową szybkę, wsadziłem w środek kawał taśmy LED, na narożniki założyłem półokrągłe zaślepki. Z prawej strony (tam gdzie jest lampka) wyprowadziłem sobie plusa, z lewej minusa i mam zamiar jak tylko się dorwę w domu do warsztatu wykombinować to tak, aby złączem były te wypusty (nie chcę żadnych dodatkowych wtyczek). Druga opcja, którą rozważałem, to wpleść cienki kabelek w sznurki od podnoszenia tylnej części półki i tam puścić zasilanie z jednego plusa, a z drugiego minusa.

Na razie mam wklejony tylko jeden profil gdyż testuję czy klej który wybrałem będzie to dobrze trzymał. To co wiem na pewno, to że niemiłosiernie śmierdzi, dlatego jak na razie półka oddycha świeżym powietrzem i czerpie ze Słonka, aby rozpuszczalniki z tego kleju odparowały sobie gdzieś.

Jak będzie już gotowe, to wrzucę tutaj więcej fotek w lepszej jakości.

Takiej póły to mi chyba w ASO ani na szrocie nie sprzedadzą. Zgadza się kolego mrowek00ns?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg polka.jpg (33.8 KB, 424 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2013, 23:57   #37
ptaq1978
ford::beginner
 
Avatar ptaq1978
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-05-2013
Skąd: Lubin
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

witam,
odświeżam temat: poszukuję w dobrej cenie półki kolor szary do c-max rocznik 2004r. Tak wiem allegrosz... ale ceny tam kosmiczne za bardzo wyeksploatowane półki.
ptaq1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2014, 09:11   #38
radoslawc
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-02-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Cytat:
Napisał rojber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chłopy, kto tam kładzie jakieś przedmioty. Jeśli Wam zdrowie i życie miłe to odpuście sobie takie nawyki. Jeśli półka się załamuje, bo coś tam położycie, to chwała jej za to... aż strach pomyśleć co by było w przypadku ostrego hamowania - kraina latających przedmiotówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca się z tym zgodzę. Wielokrotnie wyjmując coś z bagażnika kładę sobie chwilowo na półke/osłonę bagażnika i to niestety powoduje zbytnie ugięcie osłony.
Dodatkowo posiadam też mocowaną do podsufitki przegrodę materiałową (oryginalna z wyposażenia) - umieszczona jest między siedzeniami i osłoną i wtedy można byłoby na osłonie przewozić rzeczy bez obawy, że wyrządzą krzywdę podczas hamowania.
radoslawc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2021, 07:06   #39
ChceMiecCMAXa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-11-2017
Model: C-Max
Silnik: 1.8L Duratec HE PFI
Rocznik: 2007
Postów: 241
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Ja też zrobiłem jak kolega wyżej. Użyłem dwóch profili aluminiowych ceowników o wymiarach 1000x10x10x1 mm. Profile usytuowałem na spodniej stronie pułki w najwęższych rowkach pasujących do ceownika. Przewierciłem profile i półkę, od góry dałem podkładki i znitowałem. Muszę jeszcze poszukać zaślepek na nity. No i teraz półka trzyma jak należy, nie to co wcześniej pod ciężarem poduszki dziecięcej wyginała się.
ChceMiecCMAXa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2021, 09:35   #40
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Tylna półka - mnie już "trafiło" - usztywniłem

Chyba każdy walczył z tymi półkami i albo godzi się na pogiętą, albo kupuje używaną w różnym stanie a później i tak to usztywnia czymś w stylu profile aluminiowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.