Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2021, 22:44   #1
mikr23
ford::amateur
 
Avatar mikr23
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-11-2018
Skąd: Szczecin
Model: transit
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Jak zmiękczyć zawieszenie ?

Witam. Mam Transita autobus 17 miejscowy z napędem na tył (bliźniaki). Wresja przedłużona. masa 2600 a DMC 4200.
Kupiłem go bo mam Rodzinny Dom Dziecka i 9 dzieciaków z którymi lubimy gdzieś sobie czasami pojechać w Polskę.
Problm w tym, że on jest bardzo twardy - ma po 3 pióra z tyłu i dzieciaki latają mi po pace jak ziemniaki w żuku. Dobrze, że maja pasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jak go nieco bardziej zmiekczyć?
Zastanawiałem się nad dołożeniem poduszek pneumatycznych ale one bez wyjęcia pióra jeszcze bardziej go utwardzą. Macie może pomysł jak to zrobić?

mikr23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2021, 12:52   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Jak zmiękczyć zawieszenie ?

Same poduszki tutaj nie pomogą.
Generalnie Ford na dużo wersji resorów, bardziej lub mniej twardych, także jest sporo różnych amortyzatorów.
Jednak zorientowanie się w tym co do czego, przekracza - przynajmniej moje - możliwości. Jest to związane dodatkowo z występowaniem w Transitach różnych mostów, tak fordowskich jak i obcych (Dana).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Szukanie po szrotach odpowiednich resorów nie ma raczej szans powodzenia, a kupowanie nowych to finansowa masakra jest. Lepiej już dorabiać resory w specjalistycznym zakładzie, choć to też jest obciążone ryzykiem - tak co do jakości jak i i efektów.

W tej sytuacji ja bym zmienił ilość piór do dwóch, zostawiając z wielu względów oryginalną oberlagę, i ewentualnie drugie pióro dając bardziej delikatne. Do tego inne amortyzatory, z lżejszych wersji.
Drugie rozwiązanie to zostawić samą tylko oberlagę i do tego dołożyć regulowaną poduszkę pneumatyczną plus inny amortyzator.

Jeżeli nie przewidujesz wożenia większych ładunków, można też polepszyć komfort jazdy mało obciążonym autem zmieniając na cieńszy drążek stabilizatora - jeżeli masz wersję tylnego mostu z drążkiem. Są dwa różne drążki, nie wiemy jednak czym się różnią i jaki ty masz. Dużo niewiadomych...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-09-2021 o 13:03
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.