Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2010, 23:03   #1
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Wymiana i adaptacja zegarów

Mam problem a mianowicie padly mi zegary-zadymilo i juz-polowa kontrolek nie dziala,polaczyc sie w celu diagnozy nie idzie-auto nie odpala,tzn startuje ale po ok 1 sek rozlacza i kibel.Kupilem nowe-uzywane o prawie tym samym nr,tylko ze swieca na czerwono a nie na zielono jak stare, i tu moje pytanie-co dalej/ wiem polowa z was zleje temat a druga polowa odpisze, ze do fachowca, ale poniewaz mam drugie auto i duzo wolnego, pomyslalem, ze zrobie sam.Potrzebny jakies oprogramowanie, kabel, wiedza albo ktos kto pochyli sie na chwile i podpowie co kupic i chociaz kolejnosc dzialan. Bede wdzieczny. Wersje vag 409 mam opanowana,kilka aut kumpli zdiagnozowalem i wyleczylem tak wiec chyba i z tym sobie poradze a tak na marginesie to w olsztynie krzycza az taka robotke 300-400 pln, duzo czy malo/
pozdr
ps z szukajki kozystalem i nic nie znalazlem.

buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2010, 23:30   #2
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Wymiana I adaptacja licznika

Jeśli się da odczytaj eproma ze swojego licznika i wrzuc do kupioneo.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 08:23   #3
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana I adaptacja licznika

Wlasnie nie bardzo sie da odczytac-nie laczy sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., i prosze poradzcie jaki sprzet kupic, jaki kabel i program. Mam legalnego vaga 409 ale to malo do tej roboty, zdecydowany jestem kupic, tylko co/
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2010, 15:06   #4
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Szukaj ktoś przerzucał zegary i walczył przez jakiś czas z nimi nie pamiętam czy nie subratri , kalif lub marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak coś znajdę to podkleję ten temat.

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 18-12-2010 o 15:25
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 16:53   #5
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Witam ponownie, odgrzeję temat.
Poradziłem sobie z wymianą licznika, auto odpala. Zabawa z immo dogranie kluczy itu pojawił się nowy problem,przed dograniem kluczy wszystko działało, po dograniu kluczy przestał działać wskaznik obrotomierza i predkosci, spalanie komp pokazuje kosmiczne-99,9 l/100kmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., reszta wskaźników ok. Poradzi ktoś czy szybciej dojde metodą prób i błędów jak poprzednio. I z góry dziekuje za odsyłanie do szukajki-albo jestem tępy albo tam nic nie ma-szukałem też na innych forachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Opisy kodowania są przynajmniej dla mnie nieczytelne, (jakies zera, znaki zapytania i iksy) jeżeli o co tu chodzi, wszystkie wskazówki chętnie przyjmę.
pozdrawiam i najlepszego w nowym roku!
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 18:48   #6
korbla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2008
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Witaj ja miałem podobny problem - zjarała się kostka licznika, ale zrobił mi to miejscowy czarodziej. Tak jak pisali poprzednicy dał rade zgrać dane z mojego licznika i wgrał do nowego i wszystko zaczęło działać. Zajęło mu to 10 min i posiadał VAG-A chyba z seri 9.
Technicznie nie pomogę bo nie wiem jak on czarował.
korbla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 21:05   #7
pepero
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Sharan, GALAXY TITANIUM
Silnik: 1.9 TDI 115KM, AUY, TDCI 163KM
Rocznik: 2001, 2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Eprom zgrywasz jeśli chcesz mieć taki sam przebieg, żadnego immo nie ma w liczniku. Jeśli są to takie same zegary to nawet kodowania nie musisz zmieniać, przekładasz wpinasz wtyczki i ma działać. Jeśli vag łączy ci się z licznikiem to najpierw przeprowadź test licznika a później sprawdź kodowanie(temat w podpiętych). Choć dziwna sprawa u ciebie że ci zadymiło z zegarów, a tym bardziej że drugie też nie działały. Albo te drugie też są walnięte albo coś z wtyczkami jak napisał kolega powyżej.

pozdrawiam
pepero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 22:20   #8
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Hi,
ok nie bede sie klocil z tym immo, moze to i eprom.Zacznijmy po kolei.
Stare zegary zjarane, brak lacznosci z vagiem, auto nie odpala, swieci kontrolka zolta-auto z kluczykiem.Dokladniej to lapie zaplon i silnik gasnie po ok 1 sekundzie. Wiekszosc kontrolek nie dziala. zegary tez nie drgna nawet.Po podpieciu drugich zaswiecilo wszystko,zegary ozyly-pokazuja poziom paliwa i temp.Auto dalej nie odpala-objaw podobny jak na starych-momentalnie gasnie i swieci zolta kontrolka. po odczytaniu pinu Interfejsem VAG K+CAN Commander 1.4 FULL -podziekowania dla formy VIAKEN- z nowych zegarow chyba zaadoptowalem eprom? do compa bo zgasla kontrokla-samochodzik z kluczykiem i samochod odpalil, uradowany wylaczylem silnik bez wyjmowania kluczyka ze stacyjki, jeszcze raz odpalilem przejechalem sie wszystko dziala-obrotomierz,predkosciomierz i w ogole wszystko nawet spalanie jak po staremu, potem po wyjeciu kluczyka zonk, objawy jak wczesniej kontrolka swieci i auto nie odpala, dodalem klucze i odpalilem samochodzik, ktory jezdzi teraz bez problemu lecz przestal dzialac obrotomierz i predkosciomierz-reszta ok, no moze po za spalaniem pokazywanym na kompie-99,9litra. Teraz kojarze ze z poczatku nie dzialal ASR a drugiego dnia juz zaczal-kontrolka nie swiecila. nie wiem moze ta informacja cos pomoze. Test w instruments-17- vagiem pomyslnie-bledow brak, wskazowki chodza podczas tesu jak nalezy-tylko dlaczego nie dzialaja jak silnik pracuje i komp pokazuje takie spalanie? I jescze jedno-o czym zapomnialem poprzednio na prawym wyswietlaczu pod przebiegiem swieci sie napis-def-malymi literkami.To juz chyba wszystko.
PEPERO-dzieki za zainteresowanie ale moze cos wiecej napiszesz z tym epromem,ze starego raczej nie zgram ,prosze.
sorry za brak polskich znakow, jestem co prawda w olsztynie ale padla klawiatura.
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 23:01   #9
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

domyślam się ,ze po podmianie licznika i zabawie commanderem zmieniłeś też przebieg i tu tkwi przyczyna... nie ustawiłeś inspekcji... ustaw serwisy olejowe i wszystko ruszy
__________________
life is short play hard

Ostatnio edytowane przez muflon137 ; 04-01-2011 o 23:08
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 23:20   #10
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Cytat:
Napisał muflon137 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
domyślam się ,ze po podmianie licznika zmieniłeś też przebieg i tu tkwi przyczyna... nie ustawiłeś inspekcji... ustaw serwisy olejowe i wszystko ruszy
Dzieki za szybka odpowiedz-faktycznie zmienilem przebieg-nowy zegar mial ok 200 000 ja mam 365 000 przejechane-zrobilem to dla zabawy-z fura wzialem slub-na dobre i na zle, dopoki smierc nas nie rozlaczy-zaliczone dwa dachowania, oba w wykonaniu ojca-farciarzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.z obu wyszedl bez zadrapania, wgiety prog na zmrozonym sniegu i do tego wjechal mi sasiad w prawy blotnik. Jest to auto do ciezkiej pracy na budowie, bo tam pracuje i w klubie z mlodzieza-ale do klubu jezdze innym.Tak wiec nie na sprzedanie, w zeszlym roku dawali mi za niego 7000he,he nie znajac przebiegu i z calymi blachami-wyglada na bardzo zmeczonego-jak to na budowie.
ale ok jak ustawie serwisy to dam znac-wielkie dzieki.
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.