Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2011, 22:27   #11
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

tu masz opisane jak i gdzie... ( przepisane tak szybko z tematu VAG-pytanie)
- Wybierz modol
- 17 Wskazniki
- 10 Adaptacja

- Kanał 10 - Wymiana oleju za "x" km. OEL 15 Wartość "x" wyrażana jest w tysiącach kilometrów. Wpisując jako nową wartość np.15, przypomnienie o wymianie oleju pojawi się za 15.000 km. Podobnie będzie gdy naszą nową wartością będzie 15 - w tym wypadku ustawimy wymianę oleju na 15.000 km.
(15x1000=15.000 km)

- Kanał 11 - Inspekcja oznaczona jako IN 01 za "x" km. IN 01 30 Wartość "x" wyrażana jest w tysiącach kilometrów. Wpisując jako nową wartość np.30, przypomnienie IN 01 pojawi się za 30.000 km.
(30x1000=30.000 km)

- Kanał 12 - Inspekcja oznaczona jako IN 02 za "x" dni. IN 02 36 Wartość wyrażana jest w dziesiątkach dni, tzn. (36x10=360 dni)

__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 07:26   #12
pepero
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Rzeszów
Model: Sharan, GALAXY TITANIUM
Silnik: 1.9 TDI 115KM, AUY, TDCI 163KM
Rocznik: 2001, 2011
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Moim zdaniem inspekcje serwisowe nie mają tu nic do rzeczy, namieszałeś w epromie liczników i je uwaliłeś, no ale obym się mylił.

pozdrawiam
pepero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 17:30   #13
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Cytat:
Napisał pepero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem inspekcje serwisowe nie mają tu nic do rzeczy, namieszałeś w epromie liczników i je uwaliłeś, no ale obym się mylił.

pozdrawiam
Nie ustawilem jeszcze inspekcji, moze znajde chwile jutro-ale skoro zegary przechodza test to chyba nie powinny byc uwalone.Mam nadzieje. Kurka obys sie mylil.Raczej wykonywalem wszystko bezpiecznie-wedlug wskazowek z Viakena i co znaczy ten napis :def: na wyswietlaczu-to to musi ktos z Was wiedziec.Moze z zegarami niedzialajacymi to nie tak prosto bez obejzenia pacjenta ale ten napis na bank jest znany fachowcom od VW,a tych tutaj nie brakuje. Obawiam sie, ze za chwile pojawia sie wpisy-sam uwaliles to sobie radz.
Ale mysle ze To forum jest OK. Po to aby pomagac.
Przebieg ustawilem na 000000 fajnie wyglada.
dzieki za uwagi i sugestie, moze jeszcze ktos cos podpowie?-jutro zaczynam zabawe-i znowu ustawie 000000Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 18:09   #14
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

w tym modelu cofnięcie licznika i nie ustawienie inspekcji objawia się : nie działającym obrotomierzem, wskaźnikiem paliwa,temperatury itp. kilka razy poprawiałem liczniki po pseudo fachowcach
__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 18:24   #15
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Cytat:
Napisał muflon137 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w tym modelu cofnięcie licznika i nie ustawienie inspekcji objawia się : nie działającym obrotomierzem, wskaźnikiem paliwa,temperatury itp. kilka razy poprawiałem liczniki po pseudo fachowcach
O kurde nazwano mnie fachowcem, byle jakim ale jednakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Moje samochody nie widzialy zadnych fachowcow, oprocz mnie. Po dachu sam zrobilem wszystko-mam czasem duzo wolnego. Rocznie robie ok 100 000. jakos dzialaja te moje auta lecz temat diagnostyki kompem jest dla mnie nowy(od miesiaca) i z tad moje pytania i bledy mysle, ze jakos poradze dzieki Waszym radom. lece ustawic inspekcje.DZIEKI!! zaraz wracam.
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 19:15   #16
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Cytat:
Napisał buro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O kurde nazwano mnie fachowcem, byle jakim ale jednakGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Moje samochody nie widzialy zadnych fachowcow, oprocz mnie. Po dachu sam zrobilem wszystko-mam czasem duzo wolnego. Rocznie robie ok 100 000. jakos dzialaja te moje auta lecz temat diagnostyki kompem jest dla mnie nowy(od miesiaca) i z tad moje pytania i bledy mysle, ze jakos poradze dzieki Waszym radom. lece ustawic inspekcje.DZIEKI!! zaraz wracam.
nie pisałem o tobie-bez urazy...
ostatnio podjechała do mnie kobieta takim autkiem jak twoje które kupiła tydzień przed przyjazdem do mnie. przy okazji wymiany czujnika ABS powiedziała mi o nie działającym obrotomierzu i wskaźniku temp. znam Handlarza od którego auto kupiła . gość kupił sobie digę i sam próbował cofnąć licznik. zrobił to nie udolnie i taki był właśnie tego skutek
__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 19:53   #17
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Witam czy mogę i ja się "podpiąć " pod temat ? Otóż u mnie jest zaniżana wartość średniej prędkości ? Mam wyświetlacz z MF1, 2 i na obydwóch jest tak samo. Proszę o ew. korektę co i jak ustawić ? Może ktoś posiada jakieś dane techniczne ( fabryczne ) jak to powinno być ustawione mam na myśli wartości?
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 22:23   #18
buro
ford::beginner
 
Imię: pawel
Zarejestrowany: 13-07-2009
Skąd: olsztyn
Model: EDGE SEL
Silnik: 2,0 ecobust
Rocznik: 2015
Postów: 40
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Do muflon 137
nie obrazam sie, tylko faktycznie moglo tak zabrzmiecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale do sedna-jestem po ustawieniu inspekcji-wlasciwie to byly ustawione, nie wykasowaly sie ale ustawilem na nowo wg Twojej rady i dalej d..., bez zmian.Zastanawia mnie teraz, ze na starych zegarach wyskoczla mi wymiana oleju, wymienilem olej ale nie wykasowalem inspekcji z lenistwa, po wstawieniu nowych dalej wyswietlal sie napis o wymianie i tu moje pytanie skad nowe wiedzialy o tym ze trzeba zmienic olej jak inspekcje zmieniamy/kasujemy w zegarach.I pojdzmy dalej w moich eksperymentach-podczas testu nie slysze pisku tego z zegarow oraz nie ruszyla wskazowka predkosciomierza-zrobilo to sie przed moja zabawa z inspekcjami.Temperatura, obrotomierz i poz.paliwa chodzi.
Kurde namieszalem cos, moze faktycznie to ten eprom cos nie halo, w sumie to i tak jestem na plus bo auto jezdzi.
Jak czytam moje wypociny bez polskich znakow to mi sie scyzoryk otwiera SORRY ale na prawde padla mi klawiatura.
buro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 03:08   #19
muflon137
ford::advanced
 
Avatar muflon137
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 25-06-2007
Skąd: częstochowa
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9/116
Rocznik: 2005
Postów: 367
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

wychodzi na to , że przestał działać po zabawie commanderem... ( pisałeś wcześniej,że po podmianie licznika wszystko fugowało )
wychodzi na to,że zrobiłeś coś nie tak zmieniając przebieg (np. nie odczytał ci się cały epromm a ty zmieniłeś przebieg gdy cała pamięć nie była odczytana. ( nie miałeś możliwości zapisania starego wsadu bo stary licznik był uwalony )
zostaje odczytanie starego epromm i wrzucenie do nowego ale to już musi zrobić ktoś kto ma programator ...
możesz też podmienić pamięci ( przelutować ) - chyba

a może patrząc od drugiej strony :
- dlaczego spalił się stary licznik ??? może właśnie zaczyna szlak trafiać podmieniony....
nie wiem....
pozdrawiam
__________________
life is short play hard
muflon137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 09:37   #20
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

MOgę poratować.
Jak ktos potrzebuje mogę wysłac wsad, eeprom do zegarów 7M3920840 /pełny FIS/ z 2001, z 2004 i z 2006 roku, ale ten ostatni jest z MFA+.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 06-01-2011 o 10:27
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.