Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2021, 10:53   #441
szakalq
ford::average
 
Avatar szakalq
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0EB 203PS
Rocznik: 2011.11
Postów: 57
Domyślnie Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Cytat:
Napisał Bartman69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich forumowiczów.Mam pytanie odnośnie PS

Wiem że temat wałkowany setki razy,już od tygodnia wieczorami śledzę forum i czytam posty na temat tej skrzyni.

Mianowicie kupiłem autko z przebiegiem 177000km wszytsko udukomentowanie,serwis do samego końca w ASO tylko nie ma żadnej wzmianki o wymianie oleju w skrzyni??

Problem jaki zauważyłem to gdy autko na drugi dzień jest już zimne odpalając silnik i ruszając jest delikatne szarpnięcie z 1 na 2 i tak samo hamując z 2 na 1 .Po jakiś 10 minutach jazdy gdy oliwa się rozgrzeje wszytko śmiga pięknie,nie czuć wogle zmiany biegów.Tak na chłopski rozum może jest coś nie tak z olejem i go wymienić?czy lepiej nic nie ruszać i czekać aż się coś posypie?dzwoniłem już do ASO,dzwoniłem do Ala speca od ps i każdy mówi co innego i jestem w kropce.Niewiem czy był aktualizowany jakiś soft i czy wogle było coś tam ruszane.Moze ktoś z łaskawych forumowiczów coś mi podpowie? pozdrawiam
Wymiana max co 60k km, mam podobny przebieg i olej wymieniany co 45k km. Dobrze byłoby dowiedzieć się czy olej w skrzyni był wymieniany i kiedy. Jeśli nie, to może już nie wymieniać bo może być tylko gorzej. Adaptacji nie robi się przy wymienienie oleju, adaptacja jest po naprawie skrzyni.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

szakalq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2021, 16:02   #442
Bartman69
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 09-07-2021
Skąd: Mrągowo
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0Tdci 163km
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Dziękuję za odpowiedź.Teraz pytanie czy właśnie wymieniać czy nie?Dzwoniłem do jednej z firm która zajmuje się wymiana olejów w skrzyniach,tam robią to dynamicznie i gościu mówi że mają maszynę która podłączają chyba pod filtr,analizują olej czy są opylki za taką usługę śpiewają 1000zl,natomiast w ASO 860zl a u magika co rozłoży i złożył już około 30 takich skrzyń za samą wymianę bez kosztów oleju i filtra statycznie 100zl.
Bartman69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 19:35   #443
pitri
ford::beginner
 
Avatar pitri
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Trzebinia
Model: Mondeo Viva X automat
Silnik: 2.0 TDCI 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Pershing Mondeo MK4 2014

Witam - oczywiście brak uprawnień do tematu skrzyń, a na forum jestem b.długo.
Mondeo MK4 nalot 215 tyś. powershift po 30 tyś chcę wymienić olej w skrzyni biegów i z 3 źródeł nieco różne ceny i opinie...
Mianowicie w nie autoryzowany serwisie Ford S....k w Katowicach wymiana dynamiczna w skrzyni biegów to koszt 2200 zł, zlewają olej i oceniają czy trzeba robić dynamicznie czy statycznie ( statycznie ok 1300 zł ) . ASO Mysłowice wymiana dynamiczna 1300 zł i nic nie mówili to co w ASO Kraków, tam pan mówi że nie robią dynamicznie tylko statycznie cena ok 1200 i może się okazać po wymianie oleju ze samochód nie ruszy ani do przodu,ani do tyłu.
Jak mam to rozumieć i skąd taka różnica cen pomiędzy ASO a prywatnym serwisem... sądziłem że w ASO będzie drożej?
I dlaczego moze nie ruszyć samochód po wymianie oleju przecież wymieniam po to aby nie było problemu ze skrzynią.
Co wy o tym sądzicie, proszę o opinię!

Dziękuję.
pitri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 19:51   #444
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pershing Mondeo MK4 2014

Cytat:
Napisał pitri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ASO Mysłowice wymiana dynamiczna 1300 zł ....
ASO Mysłowice nie rozumie sformułowania "dynamiczna wymiana", nie wie co to znaczy a mówi, bo "ładnie brzmi"...
Wystarczy zadać "pytanie uzupełniające" - ile potrzeba oleju do wymiany dynamicznej?
Podpowiem - ok. 10-12l oleju do płukania oraz ok. 6,5l do zalania skrzyni...

Już wiadomo "co po ile"?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Robert, zrób porządek z prefiksem i tytułem... Prefiks "od czapy" a tytuł złośliwie podmieniony przez słownik w komórce..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-07-2021 o 19:55
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 20:07   #445
pitri
ford::beginner
 
Avatar pitri
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Trzebinia
Model: Mondeo Viva X automat
Silnik: 2.0 TDCI 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Pershing Mondeo MK4 2014

Przepraszam za tytuł
A prefiks dotyczy MK4 bo w nim jest skrzynia.
Jak ASO może nie rozumieć co to znaczy dynamiczna wymiana oleju, w końcu to ASO Forda czyli prawie fabryka 🙆🏾
pitri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 20:14   #446
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pershing Mondeo MK4 2014

Cytat:
Napisał pitri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i prawie...
Po pierwsze [2014-] to MK5 a po drugie "prawie" czyni dużą różnicę. Ja wiem co mówię a ASO na 100% nie wie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 20:26   #447
pitri
ford::beginner
 
Avatar pitri
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Trzebinia
Model: Mondeo Viva X automat
Silnik: 2.0 TDCI 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Ok myślałem że 2014 to rocznik samochodu stąd prefiks.
Dziwne że ASO nie wiedzą takich podstawowych spraw dotyczących tych skrzyń biegów... Nie mówię że wymiana dynamiczna jest konieczna co 30 tyś, ale co 60 to raczej na bank a ASO zrobi statyczną i z tąd może pan z Krakowa powiedział że skrzynia może nie ruszyć po wymianie oleju.
Ok dzięki coś może wiem więcej... Zadzwonię jeszcze do jakiego ASO w okolicy zobaczymy co tam twierdzą i cenią.
pitri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 20:32   #448
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Cytat:
Napisał pitri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Zadzwonię jeszcze do jakiego ASO w okolicy zobaczymy co tam twierdzą i cenią.
Nic to nie da.
ASO NIE MA PRAWA ROBIĆ WYMIANY DYNAMICZNEJ OLEJU W PS.
Nie ma prawa z tego prostego powodu, że Ford nie przewidział takiej możliwości i nie ma na to stosownej procedury wykonania takiej operacji.
ASO ma prawo wykonywać jedynie operacje, na które opracowano stosowną procedurę.

Wymianę dynamiczną robią jedynie warsztaty niezależne - i to bardzo nieliczne.
Wymaga ona specjalistycznego sprzętu - trudno dostępnego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 20-07-2021 o 20:36
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2021, 20:37   #449
pitri
ford::beginner
 
Avatar pitri
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Trzebinia
Model: Mondeo Viva X automat
Silnik: 2.0 TDCI 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: Powershift - wymiana oleju, co jak i za ile?

Acha czyli w ten sposób... Rozumiem już skąd ta cena i dlaczego nie mają tego w swoje ofercie.
Dziękuję bardzo za pomoc i szczegółowe wyjaśnienie tematu, było bardzo pomocne 👍👌
pitri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2021, 12:43   #450
polcad
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wawa
Model: mondeo mk4
Silnik: diesel TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 55
Domyślnie Jaki olej do skrzyni Powershift

Jaki olej dac na wymiane do skrzyni Powershift MPS6 6DCT450?
Na sklep.ford.pl sprzedaja w zestawie Fuchs Titan, ale ja kontaktowalem sie z Fuchsem i oni twierdza, ze ten olej si enie nadaje do tej skrzyni.
Konsultant mowi, ze wg ich katalogu tylko Fuchs FFL-4, ale znowu tutaj dystrybutorzy mowia, ze juz nie beda oferowali tego oleju i nie ma gdzie go kupic.
Mozecie podac kilka zamiennikow, ktorych mozna by szukac?
I jeszcze jedno pytanko. Czy w tej skrzyni wymienia sie dwumase/sprzeglo?
Czy ma chodzic az do zdarcia i wtedy juz tylko nowa skrzynia?

(ostatnio naczytalem sie i naogladalem kanalow o naprawach Powrshifta i jestem przerazony. Pozostaje sie tylko sie modlic by nie nawalil)

Gdzie i jaki olej kupujecie do Powershifta z mokrym sprzeglem?
Ten Castrol Transmax Dual jest teraz strasznie drogi.
Zrobilem maly research i to co znalazlem:
Motul MULTI DCTF -polsyntetyczny, 34zl
FEBI 39070, 39071 -mineralny?, 48zl
VALVOLINE DCT FLUID - W pełni syntetyczny?, 40zl
VALVOLINE Max Life DCT -to stara nazwa teraz nazywa sie po prostu Valvoline DCT, jak wyzej
RAVENOL DCT DSG -polsyntetyczny, 70zl, 242zl/4litry
MANNOL 8202 DCT -
FUCHS FFL-4 -W pełni syntetyczny, 90zl
CASTROL TRANSMAX DUAL -W pełni syntetyczny, 53zl
SWAG 30939071 -mineralny?,
k2 dct 40zł/litr

I sklaniam sie do kupna VALVOLINE DCT FLUID jako w pelni syntetyczny (nie potwierdzone, ze syntetyk) i w sumie calkiem sensownie wyceniony w porownaniu do innych. Trzeba brac 7L czy wystarczy 6L?

I powiedzcie mi gdzie kupic olej do silnika diesla Ford Fomula F?
Bo sa dwa rozne, maja troche inne zdjecie na naklejce. I co dziwne wszedzie pisza, ze jest uniwerslany i mozna go lac zarowno do benzyny i diesla (to prawda???) i spelniaja normy WSS-M2C913-C, WSS-M2C913-B, WSS-M2C913-A, ACEA A1/B1, ale nie spelniaja WSS-M2C913-D.

*Kopiuje tutaj, zeby tedi_k nie krzyczal, cociaz ten watek jest tak samo stary jak poprzedni.

Ostatnio edytowane przez polcad ; 23-08-2021 o 22:07
polcad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.