Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2015, 12:59   #21
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nowas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy się da zmienić jezyk np na polski może być angielski bo moje rado ma komendy po francusku. Jak tak to może to opisać krok po kroku, gd ds ie wejść w menu co nacisnąć itp itd. Z góry dziekuje
A masz polskie menu na wyświetlaczu głównym i radia ?

__________________
Pozdrawiam
Jarek
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2015, 10:37   #22
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Panowie, czy może mi ktoś powiedzieć na postawie złączonych zdjęć, czy mogę/jak zmienić język komend głosowych z języka niemieckiego na chociażby angielski?
Dodam że liczniki i radio obsługują język Polski.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2015, 13:10   #23
jarojaw
ford::advanced
 
Avatar jarojaw
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 07-02-2014
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK IV Sedan , EcoSport-Titanium
Silnik: 1,6 PB ;-( , 1.0EB 125KM
Rocznik: 2014 , 2018
Postów: 241
Domyślnie

Nie wiem czy akurat Tobie to pomoże ale spróbuj w opcjach licznika przejść z polskiego na angielski i wtedy powinien moduł przejść na j. Angielski. Jeżeli się to uda to w menu licznika wracasz na j Polski.
__________________
Pozdrawiam
Jarek
jarojaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2015, 13:24   #24
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Cytat:
Napisał TBomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy może mi ktoś powiedzieć na postawie złączonych zdjęć, czy mogę/jak zmienić język komend głosowych z języka niemieckiego na chociażby angielski?
Dodam że liczniki i radio obsługują język Polski.
[...]
Witam

Sprawdź - chyba w eTISie była informacja o wersji językowej modułu BT (piszę z pamięci - mogę się mylić)
(i jaka wersja językowa)
- czy masz bluetooth + Voice Control
- czy masz bluetooth + Ford Sync
Chyba tu jest różnica

Patrząc na wyświetlacz radia - masz chyba inną wersję (nawi )
U mnie to wygląda tak - radio Sony + Sync 1

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 09-10-2019 o 14:50
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2015, 07:33   #25
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Panowie, sukces ! Udało mi się zmienić język na angielski tak jak napisał kolega jarojaw. Mam jednak mieszane uczucia co do tej zmiany, bo o ile teraz wszystko rozumiem co do mnie mówi i co jest napisane w ustawieniach, to teraz Pani za bardzo nie rozumie co ja do niej mówię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wygląda na to że mój łamany niemiecki był bardziej zrozumiały niż angielski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Arturek mam Ford Sync z przyciskiem na kierownicy po prawej stronie zamiast OK (pomiędzy szczałkami ), auto jest z października 2012r.

Ostatnio edytowane przez TBomek ; 19-04-2015 o 07:38
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 21:02   #26
Moniia
ford::amateur
 
Imię: Monika
Zarejestrowany: 21-04-2015
Skąd: Kłodzko
Model: Focus Kombi II Titanium
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Witam serdecznie, mam ten sam problem. Foka sprowadzona z Niemiec, rok produkcji 2010, moduł BT/VC, komputer przy zegarach przestawiłam na język polski a radio/tel/sterowanie głosem tylko po niemiecku...można zmienić wyświetlanie na język angielski (polskiego wogóle tam nie ma) ale i tak komendy głosowe daje po niemiecku. Z tego co zrozumiałam (wybaczcie, baba jestem = laik) nie ma opcji wgrania języka polskiego. Jedyne co to podmiana modułu?? A więc jak, gdzie i za ile jest to możliwe? Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam
Moniia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 21:28   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Na allegro za około 350-500 zł (z USB) i 150-300 (bez USB). Oznaczenie wersji VC angielskiej to Ax na końcu numeru, gdzie x to wersja oprogramowania (im wyższa litera, tym nowsza).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 22:11   #28
Moniia
ford::amateur
 
Imię: Monika
Zarejestrowany: 21-04-2015
Skąd: Kłodzko
Model: Focus Kombi II Titanium
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na allegro za około 350-500 zł (z USB) i 150-300 (bez USB). Oznaczenie wersji VC angielskiej to Ax na końcu numeru, gdzie x to wersja oprogramowania (im wyższa litera, tym nowsza).
A jak z wersją polską? I gdzie to można podmienić? W ASO?
Czy to ma być coś takiego?:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzięki!

Ostatnio edytowane przez Moniia ; 21-04-2015 o 22:14
Moniia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 22:37   #29
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Ten z linku to niemiecki, więc tobie niepotrzebny. Lepiej ten:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Polski to musiałby pochodzić z fokusa trzeciej generacji (podobno działają w drugiej, ale tego sam na oczy nie widziałem).
Podmienić najlepiej samemu, bo to prosta operacja, polegająca na wyjęciu schowka, a potem odkręceniu 2 śrub (i w drugą stronę montaż).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 08:00   #30
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Zmiana języka komend głosowych bluetooth i menu

Cytat:
Napisał TBomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, sukces ! Udało mi się zmienić język na angielski tak jak napisał kolega jarojaw. Mam jednak mieszane uczucia co do tej zmiany, bo o ile teraz wszystko rozumiem co do mnie mówi i co jest napisane w ustawieniach, to teraz Pani za bardzo nie rozumie co ja do niej mówię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wygląda na to że mój łamany niemiecki był bardziej zrozumiały niż angielski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Arturek mam Ford Sync z przyciskiem na kierownicy po prawej stronie zamiast OK (pomiędzy szczałkami ), auto jest z października 2012r.
Witam

Mam Ford Sync
Zauważyłem u siebie dziwny objaw - po ok. miesiącu działania, BT ma problem z interpretacją komend
- zrobiłem 2 resety
- reset ustawień i jeszcze jakiś drugi
i wtedy pani mnie rozumie i nie ma wątpliwości
Potem znowu - ok. miesiąc i Pani się mnie pyta co miałem na myśli

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , ford , kuga , mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.