Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2017, 16:46   #1
Dawidl
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Podkarpackie
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Witam,

Mam pytanie, czy ktoś wie jak naprawić podany niżej problem?

Problem polega na tym, że jak wsiądzie się do auta i najpierw zapali światła, a nie kliknie przycisk FORD POWER, zapłon jakby się blokował, tj. normalnie świeci mi konsola jak są światła, ale przycisk FORD POWER nie reaguje. Po prostu nic się nie dzieje, auta nie da się zapalić nawet po włożeniu kluczyka. Próbowałem również wysiadać, wsiadać, zamykać, otwierać etc.

Po kilkunastu minutach jest już okej, wchodzę do auta klikam przycisk FORD POWER i auto odpala od strzała.

Czy to jest jakaś specjalna blokada? Jak sobie z tym radzić?

PS. Wiem, samochód powinno odpalać się najpierw przycisk FORD POWER, potem włączyć światła. Pytam o to dlatego, że czasem drugi użytkownik auta się pomyli i robi to na odwrót.

Pozdrawiam,
Dawid

Dawidl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 19:05   #2
xmarx
ford::average
 
Avatar xmarx
 
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 63
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

jakie światła? Są cały czas włączone po naciśniecię jeden raz power. Nie wiem jak je można wyłaczyć jak sa na stałe. Jedź na aso zrób aktualizację softu i niech ci zrobią diagnostykę.
__________________
______________________________________
Moje auto - Black Panther
xmarx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 19:58   #3
Dawidl
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Podkarpackie
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Wiem, że po naciśnięciu są włączone.

Nakreślę to jakoś prościej - dosłownie:
Biorę kluczyk do kieszeni.
Wchodzę do auta otwierając klamkę, nie wyciągałem kluczyka.
Zapominam kliknąć przycisk Ford Power, przekręcam za to światła na światła mijania.
Po włączeniu świateł normalne, że zapala się deska i włącza się zapłon.
Chcąc teraz kliknąć przycisk Ford Power, przycisk nie działa. Nie reaguje.
Po jakimś czasie jak wrócę do auta to normalnie odpala, jeśli zrobię to poprawnie.

I tak pojadę do ASO, chcę się dowiedzieć tutaj czy to jakiś system czy to błąd.
Dawidl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2017, 20:00   #4
xmarx
ford::average
 
Avatar xmarx
 
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 63
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Czyli ustawić najpierw światła na mijania i dopiero włączyć power? Jutro sprawdzę.

Nie wiem o co chodzi. Po włączeniu świateł na mijania deska się nie zapala jak po wciśnięciu przycisku power. Wciskam power i zapalają się kontrolki, bo musi zagrzać świece i drugi raz wciskam odpalając auto. Nic się nie dzieje z jakąś blokada.
__________________
______________________________________
Moje auto - Black Panther

Ostatnio edytowane przez xmarx ; 15-03-2017 o 08:59
xmarx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 15:40   #5
Dawidl
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Podkarpackie
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Cytat:
Napisał xmarx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ustawić najpierw światła na mijania i dopiero włączyć power? Jutro sprawdzę.

Nie wiem o co chodzi. Po włączeniu świateł na mijania deska się nie zapala jak po wciśnięciu przycisku power. Wciskam power i zapalają się kontrolki, bo musi zagrzać świece i drugi raz wciskam odpalając auto. Nic się nie dzieje z jakąś blokada.
U mnie to wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dawidl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 18:32   #6
xmarx
ford::average
 
Avatar xmarx
 
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 63
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Coś jest zwalone na bank. Jedź do aso niech zrobią diagnostykę to zobaczą jakie błędy wyskoczą.
W ogóle jak na kugę 2010 to ustawienie pokrętła świateł jest dziwne. U mnie 0 i światła dzienne są zupełnie pionowo.

Natomiast to radio fordowskie od razu sprzedałem, bo straszna nędza i kupiłem okazyjnie za 400 zł to Sony. Inna bajka.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
______________________________________
Moje auto - Black Panther

Ostatnio edytowane przez xmarx ; 15-03-2017 o 18:43
xmarx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 22:50   #7
wojcat
ford::average
 
Avatar wojcat
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-02-2013
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: mk1
Postów: 69
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Cytat:
Napisał xmarx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś jest zwalone na bank. Jedź do aso niech zrobią diagnostykę to zobaczą jakie błędy wyskoczą.
W ogóle jak na kugę 2010 to ustawienie pokrętła świateł jest dziwne. U mnie 0 i światła dzienne są zupełnie pionowo.

Natomiast to radio fordowskie od razu sprzedałem, bo straszna nędza i kupiłem okazyjnie za 400 zł to Sony. Inna bajka.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nic nie było grzebane to kolega posiada ksenony, przez to brak regulacji wysokości świateł i inne rozmieszczenie.

Co do radia, proszę przerzucić się na na Blaupunkt NX i lepsze głośniki- te z niebieską membraną. Dopiero będzie przepaść.

Ostatnio edytowane przez wojcat ; 15-03-2017 o 22:53
wojcat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2017, 07:50   #8
xmarx
ford::average
 
Avatar xmarx
 
Zarejestrowany: 24-11-2013
Model: kuga
Silnik: diesel
Rocznik: 2010
Postów: 63
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Wiemy, że ksenony. Blapunkta nx juz nigdzie nie ma bo przezytek. Przynajmniej na aukcjach. Rownie dobrze mozna wpakowac marantza 7010 tylko po co? Jak pytalem o radio syny w salonie to gosc powiedzial ze to nic nie, bo musze wymienic glosniki. Po wymianie na sonowke gra o niebo lepiej na tych samych glosnikach niz fabryczne radio fordowskie. Ja nie narzekam a jestem wybredny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
______________________________________
Moje auto - Black Panther

Ostatnio edytowane przez xmarx ; 16-03-2017 o 07:57
xmarx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 15:22   #9
Dawidl
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 05-11-2016
Skąd: Podkarpackie
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Okazało się, że coś było grzebane przy pokrętle od świateł, przez to jest ta blokada właśnie :/ Ale odkryłem, że ma to swoje plusy, a nie jest to blad wpływający na żywot auta.
Dawidl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 17:20   #10
wojcat
ford::average
 
Avatar wojcat
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 28-02-2013
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: mk1
Postów: 69
Domyślnie Odp: Blokada zapłonu po włączeniu świateł

Cytat:
Napisał Dawidl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało się, że coś było grzebane przy pokrętle od świateł, przez to jest ta blokada właśnie :/ Ale odkryłem, że ma to swoje plusy, a nie jest to blad wpływający na żywot auta.
Najgorsze jest właśnie mieć nagrzebane coś z instalacją elektryczną. Ja bym zalecał "przywrócenie" do stanu fabrycznego,ponieważ grozi to zapłonem samochodu- brzmi śmiesznie ale często tak bywa po czasie.
wojcat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , kuga , światła , zapłon


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.