Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2017, 14:17   #11
michasg
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus ST170
Silnik: Seria: 2,0 170 KM
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu

Podeślę Ci cytat z forum Focusa - może to pomoże (ten sam silnik):
"wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna "


Ostatnio edytowane przez michasg ; 11-06-2017 o 14:29
michasg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 14:54   #12
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu

Wsumie racja dlatego trzeba zacząć wymieniać najtańsze rzeczy a nie dwumasy i wtryski za grube tysiące.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2017, 15:03   #13
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu

Cytat:
Napisał Harisonl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam TDCi 1.8 i wtryski Siemens których się nie regeneruje. Bardzo możliwe że jest to problem z układem układem paliwowym. Skoro nie ma błędów to trzeba posprawdzac parametry silnika. Jak ciśnienia na listwie i inne.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Najdziwniejsze że problem występuje dopiero po rozgrzaniu silnika

Bump:
Cytat:
Napisał michasg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podeślę Ci cytat z forum Focusa - może to pomoże (ten sam silnik):
"wychodzi na to, że większość "mechaników" wuja się zna na naszych autach, tylko dwumas i dwumas do wymiany, u mnie przestało trząść budą po naprawie.......tak tak - alternatora, wymienione tulejki i jakieś łożysko i jak ręką odjął, elektryk mówił, że alternator przekazuje info do komputera sterującego pracą silnika i jak mu coś nie pasuje to się pier....., naprawa całe 200 PLN ale radość bezcenna "
To na pewno tylko jak znaleźć mechanika który faktycznie się zna?
Samochód miał 190 tyś. i wymiana dwumasy i sprzęgła i tak była konieczna - widziałem w jakim były stanie.
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 07:39   #14
michasg
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Jelenia Góra
Model: Focus ST170
Silnik: Seria: 2,0 170 KM
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu

Można wymontować u normalnego mechanika i wysłać do zakładu specjalizującego się w naprawach alternatorów . Jest tego trochę. Wujek Google pewnie pomoże.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
michasg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 09:55   #15
KOOdaq
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Ford Focus MKII Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu

Hmm ciekawe, bo i u mnie dokładnie ten sam problem niedawno zaczął występować ale jeszcze nie na tyle odczuwalny żeby do mechanika jechać.

Jak rozumiem, objawia się to tym, że cały samochód wpada w wibracje większe niż normalnie dopiero po rozgrzaniu, bądź przejechaniu jakiegoś dystansu, tak?
KOOdaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 12:18   #16
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Smile Odp: Szarpanie, drganie silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzaniu

Cytat:
Napisał KOOdaq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm ciekawe, bo i u mnie dokładnie ten sam problem niedawno zaczął występować ale jeszcze nie na tyle odczuwalny żeby do mechanika jechać.

Jak rozumiem, objawia się to tym, że cały samochód wpada w wibracje większe niż normalnie dopiero po rozgrzaniu, bądź przejechaniu jakiegoś dystansu, tak?
Dokładnie tak - zaczyna się od małych wibracji a z czasem trzęsie całą budą jakbym na udarze co najmniej siedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najdziwniejsze jest to że dopiero po rozgrzaniu, bądź przejechaniu jakiegoś dystansu - ręce opadają!

Najgorsze że pomysły się kończą!
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 18:36   #17
cojeden
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-05-2017
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Mam to samo od dłuższego czasu, ostatnio się za to zabrałem, pierwsze co wtryski do sprawdzenia okazały się OK, dwumas wymieniany, budą trzepie po rozgrzaniu i to nie zawsze, czasem te wibracje są bardzo duże że cały silnik lata, czasem mniejsze, ciężko to wyczuć, ale jedno jest pewne musi być rogrzany, pomysły mi się kończą, błędów na kompie też zero...
cojeden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2017, 18:10   #18
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Witam ponownie
Od ostatniego wpisu chwila minęła a z moim Fordem bez zmian...
Co zrobiłem:
- kupiłem sprawny wtrysk i pojedynczo go wymieniam ze starymi. Został mi jeszcze jeden do sprawdzenia ale jak dotychczas - bez poprawy
- wymieniłem ostatnią poduszkę silnika która została pominięta wcześniej a była w dużym stopniu zużyta - bez poprawy

Kolejne pomysły:
- zdjęcie paska osprzętu w celu sprawdzenia podzespołów

Silnik w dalszym ciągu uspokaja się po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu...
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 10:47   #19
KOOdaq
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Ford Focus MKII Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał George2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie
Od ostatniego wpisu chwila minęła a z moim Fordem bez zmian...
Co zrobiłem:
- kupiłem sprawny wtrysk i pojedynczo go wymieniam ze starymi. Został mi jeszcze jeden do sprawdzenia ale jak dotychczas - bez poprawy
- wymieniłem ostatnią poduszkę silnika która została pominięta wcześniej a była w dużym stopniu zużyta - bez poprawy

Kolejne pomysły:
- zdjęcie paska osprzętu w celu sprawdzenia podzespołów

Silnik w dalszym ciągu uspokaja się po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu...
Czy przy mocniejszym dodaniu gazu, w pewnym zakresie obrotów (u mnie około 1900-2200) wibracje także występują? Nie na wszystkich biegach musi tak się dziać...

U mnie niestety problemem okazał się wypracowany dwumas - najwidoczniej, po rozgrzaniu sprzęgła i silnika, dwumas wpadał w większe niż na zimnym silniku, wibracje, wymiana pomogła.

Dodatkowo, mechanik mówił, że kolejną przyczyną mogły być albo zawory (wyklepane szklanki) albo właśnie wcześniej wspomniany alternator, z tym, że alternator można poprzez diagnostykę komputerem podobno wykluczyć.
KOOdaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 12:34   #20
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

U mnie drgania występują tylko na biegu jałowym na niskich obrotach i tylko po mocnym rozgrzaniu silnika.

Dwumas jest praktycznie nowy - mechanik zastanawia się nawet czy nie trafił się wadliwy egzemplarz ale w tym przypadku koszt sprawdzenia tego elementu przerasta moje możliwości.

O zaworach też wspominał ale na razie dałem sobie spokój - szkoda mi kasy na dalszą diagnostykę i muszę z tym żyć :-(.

Za rok lub dwa będę chciał go sprzedać a ta wada ze pewne znacznie zaniży mi cenę sprzedaży!
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , szarpanie silnika , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.