Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-09-2021, 10:45   #231
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał kryzh7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...3. Jeżeli w USA jest też montowany HCM to jak do tego ma się schemat który nic na ten temat mówi?
Ew czy ma ktoś schemat z Escape wraz z HCM?
Schematy u Forda "to osobny temat na horror"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba trochę pracy włożyć by widzieć to, co w "naturze"... Choć czasem się nie da i już...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Akurat w przypadku Escape z końcówki produkcji "HCM widać"... Na poniższym obrazku.
W USA stosowany jest w xenonach do realizacji doświetlania zakrętów. Tylko. Nie ma tam "poziomaków".

BTW - oczywiście wszyscy, którzy umieją go przeprogramować to go przeprogramowują a nie wymieniają... Umiejętność pojawiła się jakiś czas temu - wcześniej się wymieniało.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg HCM USA.jpg (42.8 KB, 137 wyświetleń)

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-09-2021 o 10:47
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 11:38   #232
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schematy u Forda "to osobny temat na horror"...
Trzeba trochę pracy włożyć by widzieć to, co w "naturze"... Choć czasem się nie da i już...
Dziękuję - to dużo wyjaśniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW - oczywiście wszyscy, którzy umieją go przeprogramować to go przeprogramowują a nie wymieniają... Umiejętność pojawiła się jakiś czas temu - wcześniej się wymieniało.
A jest to realizowalne we "własnym" zakresie i można to zrobić na aucie (oczywiście jeżeli posiada się 'umiejętność'), czy trzeba do tego jakiś zewnętrzny tool do programowania?
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 12:34   #233
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał kryzh7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy trzeba do tego jakiś zewnętrzny tool do programowania?
Programuje się standardowo komputerem (większość "umiejących" za pomocą oryginalnego UCDSa) i oczywiście "na aucie"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2021, 15:58   #234
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Dziękuję za pomoc i informacje.

Cytat:
Napisał kryzh7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Escape 2018 z HID USA. Kostka prawa wygląda jak na zdjęciach. Nijak nie jestem w stanie dopasować kabli do schematu.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy pomógłby ktoś jeszcze z rozszyfrowaniem kabli w kostce?
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2021, 17:02   #235
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Gdyby ktoś chciał u siebie szukać HCM w wersji poliftowej, to znajduję się on w bardzo mało dostępnym miejscu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na zdjęciu zaznaczone miejsca, gdzie moduł jest przykręcony, a znajduję się on nad widocznym wzmocnieniem.

Kostka rozszyfrowana, może komuś się przyda (wg schematu lamp EU):
2 -> 2
5 -> 5
6 -> 6
7 -> 7
9 -> 9
10 -> 10
12 -> 12
Czyli podłączenie bez zmian.

Dodatkowo do xenon EU, trzeba dodać:
3 - LIN HCM
1 - zasilanie.

W moich lampach xenon EU jest jeden problem, nie ma pinu 5, który jest na schemacie.
Nie wiem, czy to problem czy nie, czy ktoś coś na ten temat podpowie?

Na chwilę obecną:
- podłączone czujniki poziomowania przód + tył
- podciągnięte okablowanie i wszystko podłączone

Dodatkowo zmieniona konfiguracja HCM US na EU (ściągnięte AS BUILD z auta EU z xenon):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Po tym zabiegu lampy zaczęły żyć, czyli przy uruchamianiu soczewki się poruszają i działają światła długie.

Jest jednak kilka problemów i może ktoś będzie miał tu pomysł jak je rozwiązać:
HCM rzuca błędem o brakującej kalibracji
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy próbie wykonania kalibracji, procedura się wysypuje.

Po poszukiwaniach w internecie znalazłem info, że może być to związane z niepoprawnym ustawieniem czujników poziomowania.
Chciałem sprawdzić, w jakiej pozycji się znajdują, jednak wchodząc Forscan w PIDy, brak czujników poziomowania do wybrania.

Idąc tym tropem pomyślałem, że być może konfiguracja/soft HCM nie 'widzi' czujników i dla tego problem z kalibracją.
Obecnie soft HCM wygląda tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I prawdę powiedziawszy nie wiem, do jakiej wersji należałoby go aktualizować (o tym podpowiadał już tedi_k).

I ostatnie, prawdopodobnie pokłosie już opisanych problemów, na desce zaczął się wyświetlać komunikat 'Awaria żarówki przed. świateł. Serwis.'

Ostatnio edytowane przez kryzh7 ; 30-10-2021 o 18:39
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2021, 14:37   #236
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Zrobiłem dodatkową rekonfigurację i zmieniłem rodzaj lamp na 'GDL advanced front ....' (Wcześniej miałem ustawione 'Adaptive Bi-Xenon Lights').
Po tej zmianie zaczęło działać doświetlanie zakrętów i sensory poziomowania są widoczne w Forscanie.

Ustawiłem zarówno kierownicę, jak i oba sensory na "0" jak wymaga tego procedura kalibracji HCM i chciałem wykonać kalibrację - bez sukcesu.
Procedura wysypuje się na samym początku.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co można zrobić dalej?
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2021, 14:57   #237
kryzh7
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2020
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Światła udało się poprawnie skalibrować i działają jak należy.
Problemem był Forscan - tutaj pomógł support Forscana który dostarczył poprawioną wersję programu, przy pomocy której kalibracja przeszła bez problemu.

Podsumowując, HCM US ma w sobie wszystko co trzeba. Nie trzeba robić żadnych sztuczek by całość, po poprawnym montażu osprzętu, zadziałała poprawnie z lampami EU.
Jedyne co trzeba zrobić to przestawić AsBuild dla 734-01-* na wersję EU (ja znalazłem 2 różne ustawienia dla aut z kamerą i bez - to które jest opisane powyżej dotyczy auta bez kamery). 734-02-* to tylko VIN (tutaj dziękuję za pomoc koledze Marek_Z82, który podzielił się tą informacją), przestawić rodzaj świateł i wykonać kalibrację.

Gdyby się ktoś zastanawiał gdzie kupić kostkę do HCM, to bez problemu pasuje kostka od radia Fiesta/Fusion. Ma, co prawda, mniej wystawionych kabli niż potrzeba, ale to już nie problem.
Co do kostek do czujników poziomowania - identyczne kostki przychodzą do wielu innych aut, np BMW/Mercedes/... jak również innych modeli Ford. Na portalu aukcyjnym dostępną są też kostki nowe (zamiennik). Ja kupiłem czujniki razem z kablami do BMW - tak było taniej niż kupować tylko kostki/kable typowo do Forda.
kryzh7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2022, 00:02   #238
wojtasm91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2018
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Dysponuje może ktoś z Was schematem połączeń do Escape z roku modelowego 2020 i wyżej. Mam zwykłe halogenowe lampy chciałbym podpiąć lampy EU. Z tego co widzę lampa EU do kugi 3ki ma taka samom białą kostkę jak w przypadku kugi 2ki po lifcie.
wojtasm91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 15:52   #239
robison
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 23-02-2014
Skąd: Swarzędz
Model: s-max/Escape
Silnik: 2,0 203 KM /2,0 240 KM
Rocznik: 2014/2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Cytat:
Napisał Adamotoja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy ktoś może dokładnie powiedzieć co z przewodem od lamp obrysowych? Zawsze jest opcja świecenia pod maska (to oczywiście żart) ale tak na poważnie to rozumiem że pozostawienie go luźno nie wchodzi w rachubę bo będzie sygnalizował przepalone żarówki? Nie da się ich jakoś wyłączyć w ustawieniach?
Mam taki sam problem! Wiszą mi w komorze silnika kable ze świecącymi żarówkami (niechlujnie ktoś to wykonał) co z tym teraz zrobić?
Escape 2019r / lampy zwykłe.
robison jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 19:31   #240
coolio69
ford::amateur
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 21-05-2017
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przednie reflektory przekładka

Czy posiada ktoś dokładny opis pinów z kostki do Xenon Europa. Posiadam Escape 2019 z xenon-ami i wymieniam na eu w USA mam 7 pinów nie wiem gdzie wpiąć długie i doświetlenie.

Ostatnio edytowane przez coolio69 ; 09-01-2022 o 19:34
coolio69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.