Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2020, 23:46   #1
Buczo360
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 06-10-2020
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: S-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Witam wszystkich, z góry chciałem przeprosić za nie chlujnosc w poście ale został on napisany na kolanie, gdzy właśnie dotarłem do domu. Dziś mój ford skonał na trasie
Przejechałem około 800km po czym stopniowo zaczal tracić moc aż ledwo dotoczyłem się na pobliski CPN. Zdawał się chodzić głośno "basowo"* choć może to odczucia po trasie. Temperatura w normiem, brak komunikatów czy błędów na desce. Na biegu jałowym pracując obroty miał równe i silniej też równo pracował. Po wciśnięci pedalo w podłogę bardzo ospale wchodził na obroty. Po zgaszenu już nie udało mi się ponownie go uruchomić, silnik to 1.8tdci 125hp jutro z holuje go do domu i zastanawiam się od czego zacząć.
Od czego zacząć?


Ostatnio edytowane przez Buczo360 ; 30-11-2020 o 07:20
Buczo360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 13:19   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Od paliwa, po kolei od zbiornika aż do silnika spradwdzać, czy dochodzi paliwo.

Bo takie zachowanie auta świadczy o stopniowym braku prawidłowego ciśnienia podawanego paliwa, może zapchane sitko w zbiorniku, lub filtr paliwa, a może zamarzanie, ale teraz +?, chyba dziwne.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 18:29   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Cytat:
Napisał Buczo360 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od czego zacząć?
Od podpiecia pod kompa. Jak już wrozymy, to ja sobie pozwolę obstawić , że się EGR zablokował
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2020, 19:39   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Od zablokowanego EGR a, auto na lawetę ?????????????Mam w innym aucie już 2 lata zablokowany EGR, i jeżdzi bez problemu.Piszesz tylko po to, aby coś napisać, nie ważne co??
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 06:23   #5
Buczo360
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 06-10-2020
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: S-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Witam, udało mi się przetransportować, późno już było a dobra przy latarce, to nie robota. Ale wstępne oględziny są takie:
Próbowałem go na "plaku" zahechlac i nic, może z 2 razy lub dwa próbował gadać.
Wypąłem filter paliwa, kręciłem o nic. Nawet kropelki paliwa. Nie wypluło. Uszkodzenie układu paliwowego?
Jak jeszcze to sprawdzić?
Dzisiaj znajomy z kompem przyjedzie to też może jakieś błędy wypluje. A i jeszcze jedna obserwacja. Z turbo/dolotu wydobywał się dym/kuz blado żółtego koloru(kolor musztardy) , to coś alarmującego?
Buczo360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 14:09   #6
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Jak są tłoki w silniku, i wał się obraca, to na plaku musi zapalić.

Chybaa że pskałeś nie w tą rurę co trzeba.
Trzeba ominąć filtr powietrza, i podać samostart bezpośrednio do kolektora ssącego.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 19:58   #7
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od zablokowanego EGR a, auto na lawetę ?????????????Mam w innym aucie już 2 lata zablokowany EGR, i jeżdzi bez problemu.Piszesz tylko po to, aby coś napisać, nie ważne co??
Oj, Ktoś się chyba zagalopowal w samozachwycie...
Hmm... EGR zablokowany w pozycji otwartej i silnik pracuje jak należy w całym zakresie swoich obrotów? O czymś takim jeszcze nie slyszalem

Bump:
Cytat:
Napisał Buczo360 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wypąłem filter paliwa, kręciłem o nic. Nawet kropelki paliwa. Nie wypluło. Uszkodzenie układu paliwowego?
Jak jeszcze to sprawdzić?
Co dokładnie wypiales. Może wiesz, ale nie omieszkam nadmienić że w Twoim aucie nie ma pompy wstępnej w zbiorniku paliwa. Nie wiem co dokładnie robiłeś, ale prawdopodobne że zapowietrzyles dodatkowo układ paliwowy.
Radzę nie próbować usilnie odpalac na plaka, zwłaszcza że jest możliwe iż problem od początku leży w nieszczelności układu paliwowego miedzy zbiornikiem a pompa CR.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 21:53   #8
Buczo360
ford::amateur
 
Imię: Radoslaw
Zarejestrowany: 06-10-2020
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: S-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Spokojnie, wiem jak samostartem się posłużyć. I tak, przeraża mnie to że nie chciał gadać. Wymontowałem filter paliwa żeby sprawdzić jego przepustowoc i wyeliminować pomyłkę z rodzajem paliwa.... I z ciekawości raz jeszcze zakręciłem. Nie wiem jak jest dokładnie układ paliwowy skonstruowany w tym silniku ale to zwróciło moja uwagę. że nie podaje paliwa. Nie wiem jak jest dokładnie układ paliwowy skonstruowany w tym silniku ale to zwróciło moja uwagę. Czy po demontażu filtra na tyle zapowietrsylem układ że nie będzie leciało paliwo z przewodu?
Buczo360 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2020, 22:08   #9
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Lukasie, nie sugeruj, czego nie napisałem, a nie napisałem że jest zablokowany w pozycji otwartej.

Dwa lata zablokowany celowo w pozycji zamkniętej, i nic się nie dzieje, jeżdzi ok.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 16:21   #10
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: stopniowo zaczął tracić moc 1.8 tdci

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukasie, nie sugeruj, czego nie napisałem, a nie napisałem że jest zablokowany w pozycji otwartej.

Dwa lata zablokowany celowo w pozycji zamkniętej, i nic się nie dzieje, jeżdzi ok.
No i doszliśmy do ładu w tym temacie. Ja też nie twierdziłem że EGR zablokowany w pozycji zamkniętej spowoduje taki stan rzeczy w 1.8 tdci.
Może powinienem sprecyzować że miałem na myśli zablokowanie w pozycji otwartej, ale było to dla mnie oczywiste.
Natomiast twierdzenia, wyrażone nietaktownie, szanownego kolegi były raczej bezpodstawne .

Bump: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] odpowietrz porządnie układ paliwowy. Najlepiej odepnij przewód paliwowy na wejściu do pompy CR w tym celu. Ja to robię pompką podcinieniowa do odpowietrzania układów hamulcowych. Możesz zrobić to samo duża strzykawa taką do napełniania skrzyń biegów.
Następnie poluzuj złącze wtryskiwacza i sprawdź czy wali paliwem podczas kręcenia rozrusznikiem
Jak z błędami wygląda sytuacja?

Ostatnio edytowane przez lucas4891 ; 02-12-2020 o 16:28
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , brak mocy , s-max , spadek mocy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.