Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2010, 22:43   #11
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

Największym problemem z ustawieniem geometrii w mondeo jest... sam mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam jeszcze świeżo w pamięci to z jaką lubością MK3 pałaszował wewnętrzne krawędzie opon gdy tylko cokolwiek było nie tak z geometrią...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do zmiany "speca" od geometrii - temu ufam i wiem że jak nie jest pewien czy ma właściwe dane to nie zabierze się za ustawianie. Inny zaś powie "będzie pan zadowolony" i ustawi na czymkolwiek nawet na parametrach od MK3 - aby tylko skasować klienta.

__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 22:47   #12
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

no to z ty specem masz racje, najważniejsze jest ze bys byl goscia pewien ze ci nie zrobi lipy. wiecej Ci nie pomoge bo nie mam dojscia do serwicu... no chyba ze jakis maly wlam zorganizujemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 22:51   #13
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

no to sprawdź w sklepie i się przekonasz, że wahacze i inne części do zawieszenia w MK4 są datowane od 2007 w górę bez względu na model rocznikowy i silnikowy a gdyby było tak jak ten spec twierdzi to by się różniły w specyfikacjach
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 22:59   #14
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no to sprawdź w sklepie i się przekonasz, że wahacze i inne części do zawieszenia w MK4 są datowane od 2007 w górę bez względu na model rocznikowy i silnikowy a gdyby było tak jak ten spec twierdzi to by się różniły w specyfikacjach
No w sumie... logiczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale... ja jestem laik w tych tematach - myślisz że zmiana nastawień zawieszenia (tzn geometrii) powoduje automatycznie zmianę części - podzespołów?
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2010, 23:07   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

wychodzę z założenia, że karoseria a w niej mocowanie górne mcphersonów z przodu oraz sanki pod silnik raczej nie są zmieniane zbyt często w trakcie produkcji a to są główne punkty mocowania zawieszenia reszta to czysta geometria i jeśli wahacze są takie same to nie powinno być różnic. problemem pozostaje tylko obciążenie przodu w zależności od wersji silnikowej ale to jest raczej uwzględnione w tym komputerze do geometrii
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 08:10   #16
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

w sumie to chłopina moze miec i racje.... Tylko, MOZE miec. proponuje sie upewnic, a jak sie dowiesz to daj znac, sam jestem ciekaw czy tak faktycznie jeste.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 12:46   #17
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

są specjalne karty diagnostyczne z ustawami, do których powinna być dostosowana geometria. Poziom techniczny zwieszenia w mondziaku jest taki że stanowczo odradzam robienie ustawów w "Pana Zdzisia". Jedź do ASO i TYLKO tam to zrób, a i tak upewnij się, że mają odpowiedni sprzęt. Powinieneś dostać wydruk z pomiarem przed i po ustawieniu.
w załączeniu ustawienia dla mondziaka
Załączone Pliki
Typ Pliku: pdf Mk4 Wheel Alignment Settings.pdf (10.5 KB, 589 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 10-03-2010 o 12:48
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 13:56   #18
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

PAFFCIO - pdf, który podpiąłeś zdobyty został bodajże w 2007r. a kolega ma egzemplarz z 2009. Być może (?) "coś" się w międzyczasie zmieniło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 23:31   #19
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

Uuuuu.., 2007?
A już się ucieszyłem..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do "pana Zdzisia" - ja ustawiałem do tej pory zbieżność w swoim mieście w serwisie Renault więc trudno podejrzewać ich o brak maszyn(z resztą poprzednie mondeo MK3 też robiłem u nich i wszystko było OK)
Do dealera mam 150 km i perspektywę zostawienia ponad 200 zł a tutaj robią na miejscu, szybko, dobrze i za...90zł !!

nie mają tylko najnowszych danych do mondeo więc nie chcą ryzykować...
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 12:45   #20
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Ustawienie zbieżności/geometrii kół

Cytat:
Napisał MARR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mają tylko najnowszych danych do mondeo więc nie chcą ryzykować...
Jeszcze raz powiem, zawieszenie mondeo NIE JEST banalne do ustawienia. Świadczy o tym fakt, że z tego co wiem, nie wszystkie ASO w Wawie mają pełną linię komputerową do diagnostyki podwozia i zawieszenia. Jak w takim razie robią tę diagnostykę, nie wiem. Wiem, że byłem u Lipskiego i otrzymane wydruki świadczą, że regulacji podlega więcej niż kilka punktów w zawieszeniu, a biorąc pod uwagę, że nastawy optymalne mają tolerancję na poziomie minut kątowych...to...chyba jednak trzeba miec niezły sprzęt i wiedzieć co i jak ruszyć... dlatego nie wiem czy salon renault da radę, bo wydaje mi się, że jednakowoż renówka i mondziak w temacie zawieszenia daleko od siebie odbiegają, z resztą tak samo jak zawieszenie mk.IV i mk.III. No ale to moja opinia.
Wrzucam swoją ostatnią diagnostykę geometrii, może to da jakiś pogląd na temat....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli będzie potrzeba to mogę zainteresowanym wysłać na maila...kontakt na PW
__________________

Ostatnio edytowane przez PAFFCIO ; 11-03-2010 o 12:54
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
geometria , mondeo mk4 , zbieżność



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.