Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2017, 10:54   #1711
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał widos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA z koleji mam miks oponowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - na przód zimowe a na tył letnie (firmy to dębica i Goodyear) ważne aby przy zakupie opon patrzyć na rok produkcji i żeby nie były "sparciałe" w sensie popękane.

wyciagałem jakis czas temu łebka z taką filozofią z rowu , leżał bokiem na sniegu po zrobieniu 180stopni.

predkosc to całe 10-15km/h wiec jak ktos jeszcze napisze ze wazne zeby kierowca rozważny i odpowiednio wolno jezdzil to zasmieje sie takiemu w twarz.


Zwykla droga utrzymana na biało (słonce swieciło na snieg - wiec było slisko) .światła wahadłowe na lekkim łuku. gosć ruszył na zielonym z zimowkami z przodu a tył z letnimi tak mu uciekł ze obróciło go o 180 stopni wleciał do rowu (na szczescie był snieg wiec miekko) i położył auto na drzwiach kierowcy tak ze wyłaził przez drzwi pasażera.

wyciagnałęm go fabią 2 FWD z czterema GY UG7+. tak go pociagnałęm ze gosc pytał potem czy mam 4x4.

xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 23:26   #1712
aleksanderu1988
ford::average
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Reda
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Dodam Panowie cos od siebie. Chciałem kupić używane markowe gumy w rozmiarze 215/55/16 lecz natknąłem się na taka ofertę na oponeo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moje wrażenia są pozytywne jak za takie pieniądze. Zgadzam się z większością uzytkownikow z oponeo. Zaskoczony jestem tym ze sa bardzo ciche i komfortowe. Bardzo miękką mieszanka przeklada się na prowadzenie i niestety lekko pływa, ale i tak w ogólnym rozrachunku sa o wiele lepsze niż używane kilku letnie opony klasy premium za podobne pieniądze bądź droższe. No i rozmiar dedykoany do mondeo mk4 mają chyba w najniższej cenie.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
aleksanderu1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 05:28   #1713
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał aleksanderu1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się z większością uzytkownikow z oponeo.
A widziałeś tam jakąkolwiek niepochlebną opinię?

Cytat:
Napisał aleksanderu1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaskoczony jestem tym ze sa bardzo ciche i komfortowe.
To producent tez byłby zaskoczony, bo uznał ją za raczej głośną.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 06:27   #1714
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Dokładnie w tej samej cenie dostałem 2 letnie Micheliny w tym rozmiarze. Jestem przeciwnego zdania, kilkuletnie używane opony premium są o niebo lepsze od nowych chińskich. Z jakiś powodów ta sama opona jako nowa jest 3x droższa, a nawet po 3/4 latach właściwości gumy pozostają na tym samym poziomie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 07:07   #1715
xtremesystems
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: octavia 3 fl
Silnik: 1,8Tsi
Rocznik: 2017
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

kupić takie opony do mk4?

test auto bild 2015 droga hamowania na mokrym zwyciezcy 27 m
droga hamowania imperiali 48m!!!

pobili najwieksze polskie g%wno jakim sa kormorany snowpro b2

tam o ile pamiętam bylo "tylko" 12 metrow

ponad 4 dlugosci auta ladnie. jak tak dalej pojdzie to chinczyki na mokrym beda hamowac x2


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
xtremesystems jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 09:17   #1716
aleksanderu1988
ford::average
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 04-09-2016
Skąd: Reda
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Panowie nikomu nic nie narzucam. Ja mam u siebie i jestem zadowolony. Jeżeli ktoś chce wydac dwa lub trzy razy wiecej na opony zimowe w przypadku kiedy u nas te zimy są średnie to jego sprawa.

Jestem przerażony tym jak na ludzi wpływają liczby. Kiedyś na tym forum napisałem ze byłem na stacji diagnostycznej i badanie amortyzatorów pokazało 80%, przy ręcznym bujaniu samochodu i po jeździe czułem ze są zużyte. Tak też było jak je wyciągnąłem.

Chyba najlepiej będzie jak sam zrobię test hamowania dla was. Jak wyjdzie mi ok 30metrów to i tak napiszecie ze to fake.

Widzę że tutaj sami bogaci ludzie wiec zainwestujcie 600PLN dla testów. Typowe forum zresztą gdzie sami napinacze co maja na komputerze wiecej zdjęć swojego samochodu niż rodziny.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
aleksanderu1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 09:26   #1717
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Jesteś zadowolony, bo nie miałeś zapewne sytuacji ekstremalnej. I obyś nie miał.
Testy gazetowe czy ADAC wyraźnie pokazują pewne zależności. Oczywiście można im nie wierzyć i uznać, że promują niemieckie marki. Tyle, że robi się to na własne (i niestety innych użytkowników dróg też) ryzyko.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 09:42   #1718
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że robi się to na własne (i niestety innych użytkowników dróg też) ryzyko.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz 100% racji

Auto=wydatki, i nie da sie tego oszukac. Dużo Polaków jeszcze tego nie ogarnia...

Uwazam ze na elementach które wpływają bezpośrednio nie można oszczędzać. możesz wlać tanszy płyn do sprysiwaczy, ale nie oszczedzaj na oponach, gdzie 1 krótsze o to 5 m hamowanie może uratować komuś życie
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 12:33   #1719
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Miałem ostatnio realne porównanie opon marki średniej Firestone do marki premium Goodyear. Firestony zostały mi po poprzednim właścicielu - Goodyeary kupiłem już ja. Niebo a ziemia. Inne prowadzenie na mokrym, inne zachowanie w zakrętach. Nikt mi nie wciśnie, że opona za 200 zł zrobi taką samą robotę jak opona za 600 zł.

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 13:25   #1720
skans
ford::average
 
Avatar skans
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-11-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 145Km
Rocznik: 2012
Postów: 59
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Patrzyłem na te chińskie Imperial Snowdragony, ale wybrałem 2 razy droższe [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Firma mało znana, ale działa w kooperacji z Bridgestone, myślę że 320 zł za sztukę to dobry stosunek jakości do ceny. Jazda głównie po mieście, okazjonalnie 200 km w kiedunku podnóża Karkonoszy.

Ostatnio edytowane przez skans ; 24-11-2017 o 14:22
skans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.