Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2017, 11:33   #4361
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

a tych komfortowych wycieraczek to wrecz nienawidzę hehehe,
zawsze brudzą już ładnie wytartą szybę, człowiek już ma ładnie doczyszczone a tu nagle machnięcie i takie suche przetarcie brudem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masakracja

prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 11:35   #4362
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

W S-maxie działały bezbłędnie, tutaj w MK5 czasem mają laga i trzeba je zachęcić.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 16:02   #4363
Szkier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2015
Model: Mondeo Mk5 HB
Silnik: 1.5 EB M6
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Koledzy,
1. Czy ktoś z Was też ma problem z "samoczynnym" dodawaniem gazu podczas puszczania sprzęgła bez naciskania pedału gazu? Podczas cofania jest to wygodne, ale przy ruszaniu z 1. biegu bardzo mnie to irytuje, utrudnia płynne ruszanie. Wiecie może czy da się to wyłączyć? A jeśli nie, to może macie jakieś sposoby jak ułożyć się z tym systemem?
2. Czy mieliście problemy ze ściąganiem auta, poradziliście sobie z tym? U mnie żeby jechać prosto należy mieć lekko przekrzywiona kierownicę. Im autko bardziej obciążone, tym problem się pogłębia. Zamiana kół, wielokrotne ustawianie geometrii w rożnych miejscach, zerowanie czujników ESP i położenia kierownicy nie pomogło. Dodam, że auto jest bez żadnych przygód blacharskich i nie "tnie" opon.

Ostatnio edytowane przez Szkier ; 21-11-2017 o 16:11
Szkier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 17:23   #4364
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Szkier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mieliście problemy ze ściąganiem auta, poradziliście sobie z tym
tak, plus delikatnie musze miec kierownice w lewo przekrecona.

po 5 tys jak bylem w serwisie zrobili mi zbieznosc, co ciekawe okazalo sie ze przod jest ok, tyl za to nie byl i to sporo. jestem jedynym kierowca auta i jezdze tylko po autstradach wiec mowilem zeby mi nie pieprzyli glupot ze z kraweznika zjechalem...
niestety jest tylko troszke lepiej, nie mam czasu sie tym zajac
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 18:30   #4365
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Szkier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Czy ktoś z Was też ma problem z "samoczynnym" dodawaniem gazu podczas puszczania sprzęgła bez naciskania pedału gazu?
Też tak mam i chyba tak ma być, tzw. podbicie obrotów. Można ruszyć bez dodawania gazu, mnie to nie przeszkadza.

Cytat:
Napisał Szkier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Czy mieliście problemy ze ściąganiem auta, poradziliście sobie z tym?
U mnie ściągało w lewo po przełożeniu kół na zimowe. Dziwne bo w ubiegłym sezonie tego nie było. Zmiana kół lewo na prawo, tył na przód również nic nie dała. Zrobiłem geometrie i co ciekawe również tył był trochę rozjechany. Nic to nie dało.
Założyłem na przód z powrotem letnie koła i jak ręką odjął.
Założyłem znowu zimowe kapcie i ściąga a w zasadzie ściągało bo po kilkustet kilometrach koła się chyba ułożyły bo już nie ściąga.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 19:20   #4366
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja też miałem efekt ściągania. Kilkukrotnie ustawiałem zbieżność i w końcu pojechałem do ASO, bo myślałem, że tam mają na pewno w maszynie właściwe kąty. Okazało się, że nie mieli, ale ponieważ ja je miałem :-), to zgodnie z moimi wytycznymi zbieżność została zrobiona i... problem zniknął. To było zeszłej zimy i do dziś jest ok, pomimo dwukrotnej zmiany opon.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 19:30   #4367
tozo14
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-11-2015
Skąd: Ingolstadt
Model: /Mondeo mk5 Tytanium
Silnik: 2.0D 150km PowerSchift
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mialem podobny problem w mk4 . Zbieżność w dobrym warsztacie załatwiła sprawe. W mk5 tez czasem wydaje mi soe ze cos z kierownica jest nie tak. Z ciekawosci podjadę na warsztat.

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
tozo14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 21:04   #4368
Szkier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2015
Model: Mondeo Mk5 HB
Silnik: 1.5 EB M6
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w końcu pojechałem do ASO, bo myślałem, że tam mają na pewno w maszynie właściwe kąty. Okazało się, że nie mieli, ale ponieważ ja je miałem :-),.
a masz może takie namiary na zbieżność i geometrię dla hatchbacka, 1.5 benzyna? W ASO byłem kilka razy i raz było lepiej, raz gorzej, ale nigdy dobrze.
Szkier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 20:17   #4369
_fenix_
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 01-04-2017
Model: Ford MONDEO MK5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Payudo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy mam pewne zapytanie do użytkowników mk5 z silnikiem diesel 2.0 TDCI 150 lub 180 KM. ... od samego początku mam pewien dyskomfort na jałowym biegu, szczególnie gdy się rozgrzeje, a mianowicie silnik trzęsie (ma wyraźne, nieregularne wibracje, które czuć w kabinie). ... czy wy też tak macie?

Pozdrawiam
Zbyszek

Witaj, no widze że nie jestem sam też jeżdzę 7 miesięcznym Fordem MK5 2.0 TDCI 150km kombi i mam dokładnie takie same objawy, stan licznika 18tys.
Mnie to też zaczyna denerwować, czasami jak sobie siedzisz w aucie na światłach to zatrzęsie jakby za chwile miał zgasnąć silnik, taki mam wrażenie.
Przy okazji zajadę od serwisu ale chyba w Niemczech bo rzadko jestem w Polsce.

Bump:
Cytat:
Napisał Matyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Mondeo jest akcja serwisowa hamulca ręcznego. Niestety nie wiem jakich modeli i roczników dotyczy natomiast dostałem informacje ze akcja eliminuje błąd oprogramowania który może powodować brak możliwości zwolnienia hamulca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też to dostałem.

jestem w DE ciekawe czy mi ta akcje servisiwa zrobią.


Może głupie pytanie : Kiedy pierwszy przegląd ? ( mam już 18tys nakręcone)

Ostatnio edytowane przez _fenix_ ; 22-11-2017 o 21:00
_fenix_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 16:56   #4370
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"co 2 lata lub 30tys km"

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kod:
Dla Mondeo MK5 2.0 TDCi 150/180PS wymiana oleju i filtrów co 2 lata lub 30tys km...
Tak poinformowało mnie niemieckie ASO. Małych przeglądów dla silników Euro6 już podobno nie robią.
Za miesiąc jadę do Polski i wymienię olej z filtrem w polskim ASO po ok. roku i 15tys km dla własnego spokoju.
Tak jak wtedy pisałem, byłem ostatnio w polskim ASO i zrobiłem wymianę oleju i filtra po 10 miesiącach i ok. 15tys kilometrów - dla własnego świętego spokoju.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 23-11-2017 o 16:58
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.